Co to za felga? - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
et chyba 30 z tego co mi smiga w głowie
  
 
Te felgi najczęściej widywałem na Seatach 124/1430
  
 
Co to za felga??
  
 
Widze, że takie jak moje, ja do dziś się nie dowiedziałem więc dołączam się do pytania

5,5 x 13 et 36
  
 
to sa felgi z favority.
  
 
Podepnę się z pytaniem o felgi,

które były stosowane w formule i wyścigach ?
Wyglądają 13/5 (przód) i -7 (tył) ? ET ?


W. Gawron

M. Bublewicz
13/5 ? ET poprawione dystansem.

  
 
magnezowe campagnolo, "wyczynowe 40802", mozna kupic wspolczesne repliki tych felg





[ wiadomość edytowana przez: Bart128 dnia 2015-10-17 22:21:33 ]

[ wiadomość edytowana przez: Bart128 dnia 2015-10-17 22:23:22 ]
  
 
Wielkie dzięki bart za odpowiedz mógł byś wkleić link do replik.
  
 
musialbym poszukac tych replik po necie, nie mam linka, te z mojego zdjeca to 15x7 dlatego maja troche inne proporcje {przednie kola do 131 rally}, replik robia od 15 do 18 cali chyba, moze 13 cali tez, nie wiem, nie spotkalem, to generalnie byly felgi do sportu w roznych rozmiarach i rozstawach srub{ porsche 911, fiat 131, piasty 5x108 fiat ferrari lancia itp a seryjne na przelome 60/70tych montowane do jakegos DeTomaso, chyba Mangusty


[ wiadomość edytowana przez: Bart128 dnia 2015-10-18 15:42:35 ]
  
 
Robienie replik felg w cywilnych rozmiarach np.5-6/13 nie wróży sukcesu szczególni że ich cena będzie wysoka.
Podejrzewam że 7-em cali szerokości to minimum jednak czy robią coś mniejszego od 15-stek 4x98.
dzięki
  
 
http://www.group4wheels.com/wheels.php
  
 
Dzięki za pomoc jednak na 99,9% jest to 13-stka ,a w takim rozmiarze nawet na subito.it jej nie znalazłem.
Campagnolo Elektron jest podobna, ale to nie to.




A tutaj tak




Jeżeli można odlać CD 30 nie powinno być problemu..... w PL ? (?)

[ wiadomość edytowana przez: jar128 dnia 2015-10-20 21:53:47 ]
  
 
Cytat:
Prawdopodobnie są to czeskie felgi MTX i wtedy wszyscy na tym jeździli .Pierwsze Promoty wychodziły na tych felgach , w Ładach MTX były zrobione z elektronu bardzo lekkie i mocne

AG

  
 
podpinam się do tematu, przeglądając fotki znalazłem takie foto
co to za felga? zna jom ktoś
  
 
felgi KBS 7/13

https://images2.fotosik.pl/125/0bb5c05f7001dc3e.jpg
  
 
dzięki
  
 
Udało się w końcu ustalić co to za felga


Dzięki wiedzy Wojciecha Walentowicza udało się ustalić :
Felgi były odlewane w Polsce i obrabiane w ośrodku PZM na ulicy Kickiego w Warszawie przez pana Kazia.
Tak były szersze na tył formuły i 5 calowe na przód na tamte czasy były dość drogi i długo się czekało .
Były bardzo lekkie.

[ wiadomość edytowana przez: jar128 dnia 2016-02-02 19:20:45 ]
  
 
Teraz dorzucę coś od siebie.
Co to są za felgi, które widzicie na zdjęciach poniżej. Mają ładny,klasyczny wzór i dobrze by leżały w 125p. Tak mi się wydaje





Mam nadzieję, że pomożecie.
  
 
Ronal Kleeblatt
  
 
Te co wkleiłem mają wolną przestrzeń między szprychami a Ronal Kleeblatt ma x4 szprychy połączone odlewem. W każdym razie wyglądają poza tym na identyczne.