Polonez Analog

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Dzisiaj bylem na gieldzie na zeraniu i ku mojemu zdziwieniu po wyjsciu z niej zobaczylem poloneza analoga kolo mojej bryczki, odrazu wziolem kartke, dlugopis i zaprosilem wlasciciela 4X4. Pamietajcie wozcie ze soba wydrukowane kartki zaproszeniowe z naszej strony. Mam nadzieje ze facet sie odezwie i zapisze do naszego klubu, to byl by chyba pierwszy zrzeszony wlasciciel poloneza 4x4

Tak poza tym przygladalem sie temu poldkowi i co zauwarzylem to silnik dosc znacznie wystaje do dolu, drazek skrzyni biegow tez jakis inny a zegary byly bez obrotomierza takie jak w diselku.
  
 
Kurcze szkoda że się wcześniej nie zgadaliśmy.
Ja dzisiaj też byłem na Żeraniu.
(Co prawda Analoga nie widziałem.)
  
 
Właściciel tego analoga (mniemam że chodzi o żółtego) mieszka gdzieś koło mnie i poluje na niego z miesiąc zawsze widzę go jadącego z przeciwka.

prawdopodobnie ma on silnik 1.9 - dedukcja ze słuchu
  
 
Hej
Mam kilka pytan do ludzi z forum bo jak przeczytalem te 24 podstrony posiadacie ogromna wiedze
Chcialbym przerobic swojego Poldusa na cos przypominajacego ANALOGA , wiem ze sprawe napedu nie uda mi sie podrobic ale moze w pozniejszym czasie tez pomyslimy nadtym .
Sprawa dla niektorych moze wydawac sie smieszna ale ja zakochalem sie w analogu jak go zobaczylem . jedni obnizaja swoje poldki ze malo co szlifuja oslone miski olejowej a ja chcialbym do gory
Z tego powodu pytam szanowne o forum o kilka rzeczy :

1) Czy kola od TRUCKA wejda w blotniki Carusa i nie beda obcieraly przy skrecie ? jest to wieksza srednica (R14) dlatego tez myslalem o zalozeniu dystansow co oddali troszke oponke od nadkola.

2) Sposob uniesiena Poldka do "gory" rozmawialem o roznych patentach. Z przodu albo oggiecie troszke sprezyn orginalnych lub zalozenie od ZUKA z tylu standartowo dodac 1 piorko.
A moze jakies inne pomysly ???

3)Mysle tez o zalozenie z przodu malej oslonki przed maska , nie chce takiej duzej jak ma orginalny Analog a takiej mniejszej ktora miesci sie miedzy reflektorami i dalaby miejsce zainstalowania 2 halogenikow i tu nasowa sie pytanko gdzie ta konstrukcje przykrecic. ( to jest tylko juz sprawa kosmetyczna ale mogaca troszke wizualnie poprawic wyglad ukochanego polusa )

Dzis dostalem info gdzie znajduje sie Analog orginalny i jak znajde troszke czasu przejade sie do warszawy i zrobie DUZA sesje Analogowi jak mi pozwola w muzeum


PS
Poszukuje osob ktore moze juz cosik takiego wykonaly lub jak ja maja to w planach, wymienie sie wszelkimi informacjami i dokumentaja zdjeciaowa jaka mam zamiar zrobic jak podjade do warszawki

Pozdrawiam i z gory serdecznie dziejuje za pomoc i podpowiedzi.


Jurek vel Orion
  
 
Mi osobiscie tez sie analog podobal chiba mam gdzies zdjecia poldka z zawiecga od nivy ale nie jestem pewny poszukam jak znajde to wrzuce

pozdr
  
 
kola od trucka powinny pasowac bez problemu! Do poldka wchodza 15tki.

Co do rurek z przodu, to chyba do podluznicy, ale lepiej niech sie wypowie Janio - on ma rury (te duze)
  
 
Zapytam toretycznie czy rozstaw srob w polku to 98 mm ???
Jaka jest srednica tego srodkowego otworu ?
  
 
Myślę, że warto byłoby obejrzeć dokładnie jakie zawieszenie ma prototyp "podniesionego" Fiata kombi z napędem na cztery koła. o ile pamiętam jest wystawiony w filii muzeum techniki w zakładach Norblina.
  
 
O ile sie nie myle to Fiat o ktorym pisze Grzech ma zawieszenie zaadoptowane od Lady Nivy. Wyglada super!!!

  
 
Tak zgadza sie od Łady Niwy .
Mam tez zdjecia poldka z zawieszeniem od nivy a nazwany zostal ONER. Wrzuce gdzies na stronke to sobe zobaczycie

PS
Moze ktos posiada wypowiedz wlasciciela ONERa ? wiem ze jest w sieci kiedys natrafilem na nia i mialem na HDDeku ale po padzie nie moge tego znalesc
Opowiadal on troszke o budowie tego samochodziku
  
 
Tył zawieszenia można podnieść zakładając most od Trucka. W osobowym polonezie resor jest mocowany pod mostem a w Trucku resor leży na moście. Wystarczy kupić most od trucka i tył masz wysoki. Co do przodu to nie będe się zbytnio mądrzył, bo to jest trudna sprawa. Same dłuższe i twardsze sprężyny nie załatwią sprawy, bo się pozmienia geometria i zbieżność itd. Trzeba by inne wachacze kombinować ,Trudna sprawa jeżeli robi się samemu.
Pozdrawiam
  
 
Ja powinienem mieć artykuł i wywiad z konstruktorem ONERa wycięty z Motoru; poszukam go. Jeśli trzeba mogę go zeskanować i przesłać
  
 
Fajny Poldek Analog



pozdr
  
 
No to jest cool !!! Ja też chcę mieć takiego, to jest fabryczne czy "rzemieślnicze" ładny naprawdę ładny
  
 
Widziałem więcej zdjęć tego cudeńka i moim zdaniem jest to kabina od Poldzia postawiona na podwoziu od Toyoty HiLux lub innego japońskiego Pick-Upa 4x4
  
 
A nie masz moze tych zdjec gdzies na dysiu ??? bo jak te same co w sieci to mam ich z 4 tego poloneza
A moze masz gdzies wywiad z konstruktorem tego bolidu ???
  
 
To raczej nie jest analog ale wygląd ma nietuzinkowy

  
 
A jak wam się te podobają?




  
 
oooo kurcze ale furki nono niesamowite a ma ktoś może coś podobnego tylko na bazie dużego fiata jeżali tak to prosze umieścić na forum. kurcze no niesamowite te podki!
  
 
Tobie chyba chodzi o cos takiego







[ wiadomość edytowana przez: Orion dnia 2002-12-16 11:36:03 ]