12V zamiast 13.8V - Co sie może stać???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!

Mam Unidena 510 i chcialbym to radyjko podłączyć w domu. Dysponuje zasilaczem 12V 2A ale nie wiem czy nic złego się nie stanie gdy pod niego podłącze moje radio ponieważ w instrukcji U510 pisze że powinno być zasilane napięciem 13.8V.

Dlatego mam pytanie jak w tytule: Co sie może stać gdy U510 podłącze pod 12V zamiast wymaganych w instrukcji 13.8V?????????


Z góry dzięki za info!!!
Pozdro
  
 
nic sie niestanie
  
 
Nic się nie stanie, w samochodzie też miewasz inne napięcie niż 13,8V.
Pozdr!
  
 
oprucz spadku mocy radia nic sie nie stanie i oczywiscie jesli mniejsze napiecie to radio bedzie pobierało wieksza moc czytaj Ampery
  
 
Wielkie dzięki koledzy!!!!!!!!
Podłączyłem i... faktycznie nic się nie stało. Radyjko działa bez zarzutu. Dopóki nie kupie jakiejś antenki bazowej będzie musiało chodzić z ML-145 choć po pierwszym uruchomieniu już zdaje mi się że zestaw daje teraz lepsze osiągi niż w mobilu. Antenka stoi sobie na balkonie na wysokości ok 6-7 m. Nie stroilem jej po zdjęciu z mobila a i tak jest naprawdę dobrze (jak na taką antene)!

Jeszcze raz dzięki za rozwianie moich wątpliwości!!!!

Bajo!!!!!!!!!!!!!
  
 
Nic sie niestanie.Gorzej jakbyś dał wiencej V nirz można
  
 
[quote]
2006-11-25 17:47:19, marian2171 pisze:
Nic sie niestanie.Gorzej jakbyś dał wiencej V nirz można

Miales gramatyke w szkole ? bo gdzie piszesz to zawsze z bledami , ze glowa boli !
  
 
Cytat:
2006-11-25 20:36:28, pawel0240 pisze:
[quote] 2006-11-25 17:47:19, marian2171 pisze: Nic sie niestanie.Gorzej jakbyś dał wiencej V nirz można Miales gramatyke w szkole ? bo gdzie piszesz to zawsze z bledami , ze glowa boli !



PAwel, po pierwsze to nie pamiętam, abyś miał na tym forum status cenzora,
a po wtóre Maraian robi błędy ortograficzne, a nie gramatyczne.