Jak sprawdzić czy economizer jest sprawny?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Mam wyciągniety economizer z corolli e8 i mam pytanie jak sprawdzic czy jest on sprawny, poniewaz w samochodzie nie swieciła sie zadna kontrolka od ekonomicznej jazdy. Po podłacząniu multimetru do obudowy czujnika i złączki do przewodu nie ma obwodu zamknietego tylko tyle udało mi sie na razie sprawdzić
Pozdrawiam i życzę Wesołych Świat.
  
 
a dlaczego mialby byc zwarty he???

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
a dlaczego mialby byc zwarty he???



Nie wiem po prostu to sprawdziłem poniewaz nie wiem na jakiej zasadzie to działa i chciałbym sprawdzić czy jest sprawny czy nie. Prosze o pomoc
  
 
Ekonomizer sklada sie z
a wezyka rzekomego gumowego
b przetwornika [podcisnienie-impuls elektryczny]
c ekonomizera wlasciwego [graficzna interpretacja podcicnienia w kolektorze ssacym na desce rozdzielczej, klasyfikujaca sygnal elektryczny progowo na funkcje zapalenia diody zielonej lub pomaranczowej.
Zartowalem...
Ekonomizer ocenia tak jak MAPsensor obciazenie silnika na podstawie podcisnienia w kolektorze ssacym.Jezeli dajmy na to jedziemy z okreslona v przy okreslonym uchyle przepustnicy mamy dana wartosc podcisnienia.Podcisnienie powoduje przepustnica, ktora stawia opor powietrzu zasysanemu przez silnik.Jezeli teraz wcisniemy gaz do dechy podcisnienie gwaltownie spadnie dlatego ze przepustnica przestanie stawiac opor,a silnik nie zwiekszy tak od razu obrotow,bo jedziemy na biegu.Gdyby nie bylo rury dolotowej i filtra powietrza,to cisnienie w kolektorze ssacym byloby w tym momencie rowne atmosferycznemu.Mieszanka bylaby skrajnie wzbogacana na podstawie sygnalu z TPS,a jazda skrajnie nieekonomiczna.
Tak to dziala...
kiedy zrzucimy wezyk z przetwornika,odczyta cisnienie atmosferyczne czyli wysokie jak na to co jest w kolektorze i zapali czerwona diode [jazda nieekonomiczna]
jezeli zapniemy w wezyk strzykawke i wytworzymy podcisnienie zapali diode zielona [ekono]

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
dziekuje za odpowiedź.
Z tego wynika ze jezeli po tych zabiegach nie zapala sie zadna z lampek to przyczyny muszę szukać gdzies poza tym czujnikiem, prawda?
Swoją drogą to pamietam ze jakis czas temu siwciła sie tylko pomaranczowa lampka i gasła przy gwałtownym dodaniu gazu. Teraz nie swieci sie juz zadna czy moze to miec związek ze złym ustawieniem pracy sielnika czy raczej z przerwą gdzies w elektryce?