[Matys] Essi by Matys - koniec - Strona 5

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
jak zwykle nie pokolei wszystko idzie ale coz zycie wczoraj musialem zrobićpolerke maski bo yyy ... dalem auto do umycia na warsztatach i lepki umyli mi na cacy ale maska wygladala jakby owady zcierali pamierem sciernym ale dobra polerka nigdy nie jest zła pozniej zrobie sesje zdjeciową i wrzuce foteczki nic ciekawego sie nie dzieje poza wymiana w przyszłym tygodniu: oleju, płynu hamulcowego, klockow przednich, szczek tylnych i odrazu pomaluje zaciski i bebny.
  
 




  
 
Kawał dobrej roboty, tak trzymać
  
 
Matys autko fajnie sieprezentuje choc osobiscie lepiej wygladało z przodem mk 6 ale jedną rzecz bym przemyslał ,skoro klapa na gładko powinienes wkaponowac tablice w zderzak, do z lekka agro się z tyłu robi,jaknic zderzak do lastikarza niech wycina ,wkleja i bedzie ok takie moje zdanie , no i felga w polerkę,a do konkursu jeszcze troszkęjest więc zdąrzysz
  
 
Super Ci wyszedł ten bad-look, jestem ogólnie przeciwny "złym spojżeniom", ale tu pasuje. Wiem, że koszt spory, ale zainwestuj w angel eyes z ringami w postojach, to wtedy będzie miód malina...
  
 
Całkiem ładnie Ale tak jak pisze RemikGT, tył z tablicą do wykoncznia. Lusterka MKVII też by się przydały Bardzo fajny kolor
  
 
Super. I dołączam się do opinii że tablicę trza inaczej zamontować.
  
 
Cytat:
2007-06-01 08:16:04, MaRio-sKaTe pisze:
Wiem, że koszt spory, ale zainwestuj w angel eyes z ringami w postojach, to wtedy będzie miód malina...



Najlepiej czarne
  
 
Matys, wykonałeś kawał roboty i to kawał dobrej roboty .

Pamiętam jak upierłeś się przy tych poprzednich progach, łezki są jednak zdecydowanie ładniejsze, dobry wybór .
  
 
Jednak postanowiłem nie startować w tegorocznym konkursie powod? Moj ess nie jest skonczony na Tip top a w sumie nawet nic sie nie zmieniło od poprzednich zdjec w przyszłym roku planuje startowac w konkursie juz dokonczonym projektem. Miałem kase przeznaczyc (bezrobotny) na dokonczenie wizualne autka ale mnie poniosło przez to ze jest ciepło i kupiłem coś takiego





  
 
ladne rarytaski kupujesz widze jak na bezrobotnego ja pracuje i nie moge nazbierac na takie a jak sie sprawuje wzmacniacz bo mysle kupic podobny tylko z oznaczeniem 241
  
 
Wzmak daje rade no firmy nie trzeba reklamowac to tego suba jest troszku za mocny jeszcze musze sobie go wyregulować dla moich potrzeb ogolnie za tą cene jest to dobre rozwiazanie jesli chodzi o bass, chcialem kupic 4lub 6 kanałowke ale odradzili mi bo sub nie bedzie juz mial takiej sily poprostu wzmacniacz traci na sile wiece lepiej montowac 2 wzmaki niz jeden.
  
 
Kolejna rzecz to halogenki juz zakupiłem odpowiednie do mkVII i teraz bedzie wiekszy problem pociagninecie nowej instalki Moze ktos pomoze dam osobny wlacznik (orginał) ale nie bedzie to szło przez skrzynke bezpiecznikow wiec przekaznik dam w innym miejscu (jaki przekaznik? oznaczenie? ) Fajnie by bylo gdyby ktos jakis schemacik podrzucił



  
 
Cytat:
2007-07-06 08:35:26, Matys318 pisze:
Kolejna rzecz to halogenki juz zakupiłem odpowiednie do mkVII i teraz bedzie wiekszy problem pociagninecie nowej instalki Moze ktos pomoze dam osobny wlacznik (orginał) ale nie bedzie to szło przez skrzynke bezpiecznikow wiec przekaznik dam w innym miejscu (jaki przekaznik? oznaczenie? ) Fajnie by bylo gdyby ktos jakis schemacik podrzucił



Tanie i dobre (oryginalne fordowskie ) przekaźniki są na tej aukcji:


Przekaźniki

Jeśli nie chcesz prowadzić instalacji przez skrzynkę to taki przekaźnik jak na tej aukcji jest idealny.

  
 
a mam orginalne przekazniki bo kiedys kupilem skrzyne z esa 92 r i tam jest duzo tych przekaznikow moze ktos podac mi oznaczenie tego przekaznika ?? tzn jaki ma miec numer i kolor
  
 
Cytat:
2007-07-06 09:02:53, Matys318 pisze:
a mam orginalne przekazniki bo kiedys kupilem skrzyne z esa 92 r i tam jest duzo tych przekaznikow moze ktos podac mi oznaczenie tego przekaznika ?? tzn jaki ma miec numer i kolor



To jest ten mały biały przekaźnik ale oznaczenia nie pamiętam
  
 
Mam taki cztero pinowy, to ten? jakis schemacik dla poczatkujacego elektryka










  
 
Cytat:
2007-07-06 09:43:15, Matys318 pisze:
Mam taki cztero pinowy, to ten? jakis schemacik dla poczatkujacego elektryka



Wygląd, że to jest ten biały - co do pinów to trzeba sprawdzić które są sterujące (po przyłożeniu napięcia usłyszyśz kliknięcie ) a które prądowe.
Ja to zrobiłem tak:
1. napięcie sterujące ( wziąłem od podświetlenia przełączników )
podłączyłem do pinu włącznika halogenów, z drugiego pinu przeszedłem do pinu sterującego w przekaźniku, drugi pin sterującu podłączyłem do masy.
Do jednego pinu prądowego podłączyłem napięcie ( można ze skrzynki lub bezpośrednio z akumulatora - byle przez bezpiecznik)
a do drugiego pinu prądowego podłączyłem dwa przewody( jeden do halogenów, drugi do diody sygnalizującej załączenie halogenów znajdującej się w włączniku halogenów (tak jest w MKV)

  
 
Dzięki dziś coś powalcze jak będe miał czas
  
 
dodam, ze przy żarówkach 55W nalezy mieć przekaźnik minimum 10A, przy większych proporcjonalnie większy. Czy ten ma tyle?