Pompa paliwa

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam pytanko. Siadła mi pompa paliwa i chce kupic nowa na allegro czy ktos juz kupował i nie mial zadnych problemów bo orginalna kosztuje troche. http://moto.allegro.pl/item149266152_pompa_paliwa_opel_astra_f_vectra_omega.html
Cany takiej pompy na allegro wachaja sie od 130 zł do 170 zł.
Z góry dziękuje za pomoc .
  
 
No to orginalna nowa czy uzywana wyjdzie cie o taka sama wartosc drozej Kup zaloz sprobuj pojezdzic a sam zobaczysz.Chyba rozumiesz
  
 
przeczytałem opis tej aukcji i... może źle zrozumiałem, ale sprzedawca twierdzi że sprzedawana przez niego pompa pasuje i do astry 1,4 i do omegi 3,0...?
  
 
Ba nawet do C30LET Widzial kto takiego i co ciekawsze nawet jest na tyle niesamowita ze jest do wersji wewnatrz jak i zewnatrzbakowych hm Cuda tegorocznych swiat sie doczekalismy.Ja skonczylem w tym watku sie wypowiadac
  
 
Wyjołem dzis pompke pokusiłem sie podłączyć ją jeszcze raz pod aku. co sie okazało smiga jak nowa. Zamontowałem spowrotem podłączyłem załączyłem zapłon a pompka nie ruszyła a z tego co wiem to powinna, ruszyła dopiero jak zakręcił rozrusznik samochód odpalił.
Czy tak powinno być? Bo ja już sie pogubiłem. Ten samochód chyba mnie nie lubi.
  
 
Tak tak powinno byc
  
 
Tak pompka paliwa włącza się w momencie krecenia rozrusznika, a jeśli chcesz sprawdzić nie wyjmując jej to wyjmij przekaźnik który masz przy prawym kielichu wyjmij i zrób zworke na styku 30 i 87b w tedy pompka będzie działała. sprawdź ciśnienie jakie podaje powinno być 3 bary.
  
 
Dzieki za odpowiedz.
Wyjmowałem przekaźnik i zrobiłem zworke na tych stykach wcześniej pompka sie nie odezwala nie wiem jak teraz moze by dzialalo możliwe że poprostu wtyczka sie poluzowała. Zapomniałem dodac że wymieniłem jeszcze bezpiecznik bo był włożony 25 a z tego co mi wiadomo to powinnien byc 20 ale wątpie zeby to było przyczyną niesprawności pompki bardziej wierze w to ze poprostu wtyka sie poluzowała.
  
 
Dokładni szukaj na wtyczce przy zbiorniku i prześwietl przewody możliwe ze gdzieś po drodze ma przerwe.
  
 
uważajcie na pseudo orginały z allegro , to szwingiel jak cholera, kupujesz malezje lub tajlandie w kolorowym opakowaniu ..........
kupiłem raz pompe z allegro do nubiry {orginał sam zatarłem)
dostałem gwarancje na piśmie ale!!po miesiącu pompa sie skończyła , po szybkim telefonie do gościa usłyszałem odpowiedzżę pompoa padła bo w aucie jest gaz , ja mu na to żę nie ma , a on do mnie to prosze dołaczyć do paczki ksero dowodu rejestracyjnego bo inaczej nie wymienie
ksero dostałem od dobrego człowieka bo mój sie nie nadawał ze względu na gaz
po kolejnym miesiącu ta sama sytuacja , >oddał mi kase a ja poszedłem kupiłem orginał na 400 i dwa lata jest dobrze , i jest dalej gaz
ale numer z kserem dowodu mnie rozbił psychicznie









  
 
Dzięki ze przestrzegłeś przed tym. Na szczęście moja pompa działa i maleństwo znowu ŻYJE !!!
  
 
Cytat:
2006-12-18 22:00:19, Fabianoss pisze:
Dzięki ze przestrzegłeś przed tym. Na szczęście moja pompa działa i maleństwo znowu ŻYJE !!!


Ja miałem kiedyś przygodę z pompą paliwa w Paryżu !!!
Okazało się że się przycinała jak auto zapaliło i pompka pracowała to było OK. Jak pompka stanęła to nie mogła ruszyć, chyba że jakieś drgania ruszyły wirnik (holowanie). Jak ją wyciągnąłem i podpiąłem do akumulatora to działała. Wtedy zgłupiałem co się dzieje. Założyłem ją z powrotem do zbiornika próbuję odpalać a tu nic. Więc wyciągam ją jeszcze raz podpinam pod akumulator a ona stoi. uderzam lekko w obudowę i zaczyna chodzić.
Warto też sprawdzić kostkę bo jakość styków w niej nie jest za dobra (cienkie blaszki, które słabo dociskają)

[ wiadomość edytowana przez: Marcin_71 dnia 2006-12-20 15:59:57 ]
  
 
Jak narazie działa i nie sprawia problemów jak znowu coś sie będzie dziać to sprawdze dokładnie a co do styków to są OK nie wiem jak tam kable bo moze w tym leżeć przyczyna, może gdzieś jest naruszony.
  
 
Na allegro jedna kobiełka sprzedaje dore pompy, mam już parę miesięcy , w miarę cicho chodzi i ciśnionko lux . nataliafs to jej nick
  
 
Witam, mam jedno pytanie zwiazane z pompa paliwa, otoz jak jade z gorki na jakims biegu, tak ze spalanie na komputerze wychodzi 0 czyli na puszczonym pedale gazu na obrotach silnika np okolo 2 tys, to za kilkanascie sekund takiej jazdy slychac wibrowanie pompki paliwa, jest to dosc glosne, jak dodam lekko nawet gazu to odglos ten odrazu znika i jest calkiem cicho. Jak jezdze po miescie i puszczam gaz na biegach i odcina doplyw paliwa to pompki nie slychac, jedynie po kilkunastu sekundach takiej jazdy np z gorki dluzszej pompka sie odzywa i nie przestanie dopoki nie dodam gazu. Dzieje sie tak niezaleznie od ilosci paliwa w baku. Rano przy zapalaniu auto pali normalnie i nie slychac pompki wogole w aucie. O czym to moze swiadczyc ? Czy ta pompka moze pasc niedlugo ? Czy to sa oznaki ? Czy moge cos zrobic poki jeszcze chodzi zeby to usunac ? Mam nadzieje, ze nie powtorzylem tematu. Prosze o jakies wskazowki jak ktos by cos wiedzial o tym.

Pozdrawiam
  
 
Cześć Karol,
cały układ zasilania paliwa działa na tej zasadzie, że pompka pompuje cały czas i po osiągnięciu w układzie ciśnienia 3 bar(g) nadmiar ciśnienia jest upuszczany do przewodu który wraca do baku paliwowego. W układzie zasilającym paliwo musi być ciągle stałe ciśnienie bo komputer reguluje tylko czasem otwarcia wtryskiwaczy, tzn. ilośći paliwa jaka wleci do komory spalania zależy od czasu otwarcia i ciśnienia paliwa.
Przy jeździe z górki na puszczonym gazie wtryskiwacze nie pracują i silnik hamuje. W związku z tym ciśnienie w układzie paliwowym wzrasta i powinno być upuszczone do przewodu powrotnego. Jeżeli tak nie jest to rośnie do jakijś granicy i pompka ma cięższe warunki pracy (podejżewam że dlatego ją słychać).
Nie wiem gdzie jest dokładnie jakiś zawór ciśnieniowy (ew. regulator ciśnienia) który kieruje nadmiar paliwa z powrotem - ale to w nim szukał bym przyczyn głośniejszej pracy pompki.
oczywiście jeżeli tego nie usuniesz, z czasem będzie sz potrzebował nowej pompki (ale przyczyna nadal nie będzie usunięta)
  
 
Sprawdz, czy powrotny nie jest gdzieś załamany, przyciśnięty...
  
 
Witam, dzięki za odpowiedzi, bylem u mechanika i powiedział, że zawór jest jeden na końcu listwy wtryskiwaczy i on utrzymuje te 3 atmosfery, mówił ze pompka daje stałe cisnienie. On sądzi, że gdyby ten zawór źle działał to hałasowałaby cały czas. Mówił, że pompka może w każdej chwili paść nawet bez hałasowania i żebym jeździł i się nie przejmował. Sam juz nie wiem co o tym myśleć - gość zwykle dobrze myślał. Najlepiej byloby zmierzyć ciśnienie na tej listwie ale cos mi sie wydaje, że bez tego hamowania silnikiem może i tak dobre ciśnienie pokazać manometr. Posprawdzam jeszcze ten przewód powrotu ale w sumie nic nie bylo robione w aucie związanego z tym przewodem i to hałasowanie pompki pojawiło się samo z siebie. Jak dlugo jade na wolnych obrotach ok 1500obr/min i pozniej zredukuje i hamuje silnikiem to pojawi się jeszcze szybciej czasem odrazu po puszczeniu gazu - tak dzisiaj zauważyłem jak jechałem dłużej.

Pozdrawiam

i

Wesołych Świąt
  
 
Poczytałem sobie o tych przycięciach pompy paliwa i postanowiłem wtrącić swoje 12 groszy. Otóż nie dalej jak pół roku temu podobnie walczyłem z pompą, znaczy sie najpierw to nie wiedziałem z czym dokładnie walczę. Dwa razy z tego powodu wiozłem Bestię do warsztatu, bo nie odpaliła kompletnie, zero odgłosów zapłonu w cylindrach. Co się okazało: pompa miała wytartą miedź na wirniku (zużycie) w dwóch miejscach "na zero". Jeśli szczotka zatrzymała się po wyłączeniu silnika przypadkowo na jednym z tych wytartych prążków = bezruch kompletny. Wstępnie to wyglądało na brak styku gdzieś tam, bo raz pompa działała, innym razem cisza (rozbiórka, wymont, złożenie, działa, a za dwa dni znów pompa stoi). Zakupiłem oryginała BOSCHA za ok. 600 PLN, bo chińszczyzna była tylko o 120 PLN tańsza (dowcipni zaczynają być w tym Inter-cars'ie). Póżniej gdzieś tu chyba na forum znalazłem nawet zdjęcie rozebranej pompy i wytartego wirnika. Rozwaliłem swoją starą pompę i faktycznie okazało się, że wirnik był zjechany. Całe życie sie cłowiek ucy
  
 
Maxleos włąsnie nie moge zapalić drugi raz ale teraz juz jestem pewny że pompka sie zatrzymała taki dostałem prezencik na święta, teraz musze poszukać nowej tylko że chyba kupie jakąś podróbke na allegro