Dwie bazy i jedna antena

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
razem z sąsiadem mamy zamiar postawić antenę do bazy. czy można kozystać z jednej anteny do dwóch stacjonarnych CB ???
  
 
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic40909.html

potrzebny jest przełącznik antenowy;
inaczej ryzykujesz uszkodzeniem któregoś z CB, koncówka mocy lub stopien wejsciowy odbionika. (choć nie musi się tak stać, robiłem testy ale jest ryzyko)
  
 
można, o ile chcecie gadać na tym samym kanale, to rozwiązanie może się sprawdzić. Jeśli jednak zaczniecie na paśmie poznawac różnych znajomych, na różnych kanałach...
Używałem takiego urządzenia na swojej stacji wraz z ojcem. Po roku doszliśmy do wniosku że lepiej postawić dwie osobne anteny.
  
 
oki. nie mamy za dużo miejsca na antenę. w sumie tylko jedna lokalizacja się nadaje.
  
 
a czemu?
  
 
Cytat:
2007-01-29 08:33:54, Góral pisze:
można, o ile chcecie gadać na tym samym kanale, to rozwiązanie może się sprawdzić. Jeśli jednak zaczniecie na paśmie poznawac różnych znajomych, na różnych kanałach... Używałem takiego urządzenia na swojej stacji wraz z ojcem. Po roku doszliśmy do wniosku że lepiej postawić dwie osobne anteny.


Rozmawiac z 2 bazówek naraz???? Ty wiesz co piszesz?????????


Mam 2 radia podpięte pod 1 antene(lincoln -używam ja, Alan10-używa żona) próbowałem z 2 naraz i dupa blada.
Chłopie co ty piszesz.