Filtr do glosnika

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
koledzy nie znalazlem takiego postu wiec pozwolilem sobie zapytac znawcow tematu.mam w mobilu glosnik zewnetrzny 8ohm i jest ok w trasie slychac.natomiast w miescie gdzie jest duzo szumu glosnik ten tez je emituje i tu jest problem.czy wystepuja w sprzedazy takie filtry ktore zablokuja emisje tych wysokich tonow i je wytna a wraz z nimi te szumy w glosniku,a wyemituja tylko tony niskie z w miare czystym glosem?a moze ktos wie w jaki sposob mozna zrobic taki filtr zeby ograniczyc te szumy i wysokie tony glosnika?chyba ze to nie realne szerokosci
  
 
O ile dobrze Cię rozumiem masz na myśli coś co nazywa się Hi-Cut. Nie wiem niestety czy można to kupić lub zrobić samemu do głośnika zewnętrznego, ale podejrzewam, że przy odpowiednich umiejętnościach wszystko się da Tym bardziej, że coś takiego występuje w niektórych radiach fabrycznie
  
 
hi kut to jest chyba jakas funkcja wycinajaca jesli ktos glosno krzyczy do gruchy.mi chodzi o poprawienie odbioru glosu w glosniku.glosnik jest raczej szeroko pasmowy,mysle ze gdyby ograniczyc wysokie tony w nim a pozostawic niskie za pomoca jakiegos filtra na kablu z cb do glosnika,to byl by lepszy odsluch.ale jaki to by musial byc filtr?tego nie wiem.moze ktos juz cos takiego montowal?pozdrawiam.
  
 
Nie! Hi-Cut to właśnie filtr wycinający wysokie tony.
Ale kombinujesz w kierunku rozwiązań rodem z car-audio, w takim układzie musiałbyś zastosować jakiś filtr pasmowo-przepustowy, ale nigdy nie spotkałem się z czymś takim przy CB...