Rowerowe wycieczki

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
No wlasnie, widze, ze tu juz podobny temat jest, ale ja chciałam spytac ogolnie o to jakie tereny na wycieczki rowerowe polecacie? jakieś żeby nie były mega trudne, a jednocześnie żeby ładne widoczki były Macie jakieś sprawdzone już trasy?
Z góry dzieki za polecenie!

  
 
ROZTOCZE....
ale z gdańska to kawał drogi
  
 
dolina rospudy
  
 
Region > Wybierz się na rajdy rowerowe
Klub Turystyki Rowerowej "Bezkres" STS "Ustka", Fundacja "Partnerstwo Dorzecze Słupi" zapraszają na wycieczki rowerowe "W majowy weekend".


Pierwszy zostanie zorganizowany w niedzielę 29 kwietnia. Trasa turystyczna do Rowów (20 km) i Poddąbia(12 km). Na trasie ognisko i mistrzostwa strzeleckie o "Złoty rower Prezesa STS "Ustka". Zbiórka godz. 9.30 na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Grunwaldzkiej w Ustce.

Drugi: wtorek 1 maja. Trasa dla zaawansowanych do Kluk (ok. 45 km) na "Czarne Wesele". Konkurs wiedzy o regionie.

Zbiórka godz. 8.30 na terenie OSiR w Ustce.

Trzeci w czwartek 3 maja. Trasa dla zaawansowanych do Kępic (ok. 50 km) nad Jez. Obłęże "Przyjacielskie spotkanie przy ognisku". Konkurs niespodzianka. Zbiórka godz. 8.30

Wpisowe na każdy rajd: 2 zł dla dorosłych, ulgowe 1 zł.



  
 
W okolicy Gdańska masz ich mnóstwo. Sam Trójmiejski Park Krajobrazowy jest super. Poza tym Kaszuby - bajka i górki i doliny i płasko i w ogóle pięknie. Zakup tylko dobrą mapę i w drogę!
  
 
Ja jestem chętny, jakby ktoś chciał polatać rowerem, to proszę o kontakt
  
 
Ostatnio nawet duże aglomeracje inwestują w turystykę rowerową po swoich miastach.
Czytałem o tym jak to Warszawa stawia na tego typu aktywność. Co ważne, może to być transport rowerowy, ale można to też nazwać nową formą turystyki. Ciekawy temat.


[ wiadomość edytowana przez: Biały dnia 2016-01-15 23:51:41 ]
  
 

Możesz podać jakieś bliższe info o tym, gdzie to czytałeś?
Ja muszę zorganizować wycieczkę rowerową w formie eventu dla dużej grupy osób i chciałbym uzyskać szersze informacje.


[ wiadomość edytowana przez: AhmedYakin dnia 2016-01-19 12:07:59 ]
  
 
Jeśli mowa o wycieczkach rowerowych w Warszawie, to znalazłem taki artykuł:
http://activetrans.eu/transport-rowerowy-warszawa-wychodzi-naprzeciw-oczekiwaniom-milosnikow-rowerow/

Z tego co się orientuję, to przy organizacji takich 'miejskich' eventów trzeba uzyskać jakieś zgody z Urzędu miasta, ze względu na 'imprezę grupową' (nie mylić z masową) Dlatego musisz konkretniej się rozeznać w tym temacie, jeśli chodzi i sferę organizacyjną.
  
 
Cytat:
2016-01-20 07:16:40, AlikKumas pisze:
Jeśli mowa o wycieczkach rowerowych w Warszawie, to znalazłem taki artykuł: http://activetrans.eu/transport-rowerowy-warszawa-wychodzi-naprzeciw-oczekiwaniom-milosnikow-rowerow/ Z tego co się orientuję, to przy organizacji takich 'miejskich' eventów trzeba uzyskać jakieś zgody z Urzędu miasta, ze względu na 'imprezę grupową' (nie mylić z masową) Dlatego musisz konkretniej się rozeznać w tym temacie, jeśli chodzi i sferę organizacyjną.



Byłem kiedyś na takim 'miejskim evencie'. Dla mnie to bardzo śmieszne zdarzenie,ale nie ukrywam, że jako nowe doświadczenie warto się temu przyjrzeć.
Co do imprez rowerowych to polecam tez wszelkiego typu wyjazdy krajoznawcze. Często są organizowane przez np. jakiś park krajobrazowy czy nawet narodowy lub różnego rodzaju stowarzyszenia.