[ASTRA F] przewody WN

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam pytanie doszanownych kolegów, co jaki czas powinno wymieniać się przeody wysokiego napięcia, ostatnio podczas jazdy szarpie mi samochodem, i nie wię czo może być przyczyną, przewody WN mam juz ok. 3 lat

[ wiadomość edytowana przez: NAZAR dnia 2010-09-21 09:32:24 ]
  
 
rozne sa szkoly jedni wymieniaja jak zaczynaja sie problemy np.tak jak u ciebie inni czesciej prostym sprawdzeniem czy to napewno przewody bedzie np. odpalenie silnika w ciemnym garazu lub innej ciemnicy i spojrzenie na przewody jak beda biegac iskierki to przewody DO PIEKLA!!!
lub spryskanie przewodow woda najlepiej w miejscu gdzie sie stykaja/krzyzuja jak zacznie silnik nierowno pracowac to przewody DO PIEKLA!!!
  
 
IMO zależy jakie masz przewody teraz. Jeżeli porządne (np NGK) to raczej nie w tym jest przyczyna. Ja wymieniłem u siebie po zakupie (4 lata temu) Zanim wymienisz przewody, obejrzyj świece.
  
 
nie sugerowalbym sie podpowiedzia kolegi czas i tak zrobi swoje ale sklanialbym sie ku swiecom jezeli masz przejaechane na nich powyzej 30 tys km to moze czs zmienic, wzasadzie to wymiana kabli i swiec szla zawsze w parze, ja wymienialem ostatnio kable i swiece zrobilem na nich ponad 50tys km a warto jeszcze zerknac na aparat zaplonowy i palec rozdzielacza