Napinacz? pasek napedowy? co tak piszczy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam

Wczesniej pisalem na forum, ze z wentylacji uchodzi nieprzyjemny zapach, dzisiaj przyszło mi napisac o kolejnym nieprzyjemnym dzwieku tym razem dobiegajacym z silnika;/

Na poczatku piszał na zimnym (takie obcieranie, piski), znacznie mniej podczas jazdy.. Tak było z tydzień temu, bo obecnie
silnik chodzi jak kosiarka, strasznie piszczy, cały czas swieci sie kontrolka od aku, na wolniejszych obrotach słabiej.. czy aku nie ma ładowania?

Z wczesniejszych postów, moge przypuszczac ze to:
-napinacz
-rolka napinacza
tutaj jaka kupić? prosiłbym o dokładny link ze sklepu slawas1'a
-pasek rozrządu?

Narazie kupilem u niego taki pasek ZETEC 06/93-07/94 6PK1650

Generalnie auto ma ok 98 tys ja moze zrobilem nim z max 8tys.. mało raczej jeżdżę..
Po zatym zauwazyłem ze nie ma takiego odejścia czy to moze być z winy tego napinacza? pozatym obecnie dzwiek silnika przypomina dzwiek kosiarki i jest lekko zamulony,

Czy moge bezpiecznie nim jeździć? pytam bo jestem zielony w kwesti napinacza, pasków itp..

Z góry Dziekuje za potrady i wszelka pomoc

[ wiadomość edytowana przez: qdares23 dnia 2008-04-16 23:40:58 ]
  
 
jeśli dzwięk z silnik to takie wycie, zmieniajace sie w zaleznosci od obrotów silnika i alternator nie ładuje to moze łozyska w alternatorze do wymiany + awaria jakiegos układu w altern.(regulator napiecia , mostek prostowniczy), koszt roboty i wymiana wadliwych podzespołów 100-130zł.
Jestem dosłownie na świeżo po teakich awariach, i też wyło z silnika. Aby sie przekonać, ścignij pasek z alternatora i odpal silnik to zobaczysz.
  
 
przez internet nikt ci nie wskaże dokładnie co może piszczeć - tym bardziej że nawet nie wiadomo jaki to dźwięk

przede wszystkim odpal, otwórz maskę i sprawdź czy wszystkie kółka napędowe się kręcą i czy pasek normalnie pracuje

a jak jesteś zielony to nie pozostaje nic innego jak podjechać do mechanika niech rzuci okiem

no i dalsza eksploatacja silnika z tą usterką nie wchodzi w grę
  
 
Moze byc rzeczywiście dogorywujący alternator... Ale na poczatek spróbuj bardziej naciągnąć pasek z alternatora, może to tylko to