POMOCY! na LPG idealnie, na Pb juz nie to samo:(

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich!
Mam takie pytanie! Mianowicie jeżdżąc na gazie, silniczek (1.4 8V essi z91r) chodzi mi idealnie,żadnej fali na obrotach, niedoboru mocy itp. natomiast jak przełączam na benzynę to gdzieś pomiędzy 1700-2300rpm silnik jakby się dusił, brakuje mu mocy itp. pedał gazu sporo musi byś wciśnięty i dopiero jak przekroczy 2300rpm to nabiera mocy i jedzie jak trzeba... Denerwuje mnie to bo po zmianie biegu nie mogę się rozpędzić płynnie tylko po 2300rpm dopiero wyrywa do przodu. Może tu chodzić o krokowca? czy wystarczy go przeczyścić? wczoraj robiłem reset kompa bo myslalem ze moze po 2 latach jazdy głównie na LPG komp dobrał sobie najlepsze parametry pracy silnika i po przełączeniu na benzynkę poprostu głupieje i myslalem ze to cos pomoze lecz nic z tego Kto może niech poratuje
  
 
Wtryskiwacz, tps, map sensor....
Tylko się nie pytaj co gdzie po co i jak działa bo ci nie powiem
  
 
Cytat:
2008-11-27 20:33:39, tobijass87 pisze:
Witam wszystkich! Mam takie pytanie! Mianowicie jeżdżąc na gazie, silniczek (1.4 8V essi z91r) chodzi mi idealnie,żadnej fali na obrotach, niedoboru mocy itp. natomiast jak przełączam na benzynę to gdzieś pomiędzy 1700-2300rpm silnik jakby się dusił, brakuje mu mocy itp. pedał gazu sporo musi byś wciśnięty i dopiero jak przekroczy 2300rpm to nabiera mocy i jedzie jak trzeba... Denerwuje mnie to bo po zmianie biegu nie mogę się rozpędzić płynnie tylko po 2300rpm dopiero wyrywa do przodu. Może tu chodzić o krokowca? czy wystarczy go przeczyścić? wczoraj robiłem reset kompa bo myslalem ze moze po 2 latach jazdy głównie na LPG komp dobrał sobie najlepsze parametry pracy silnika i po przełączeniu na benzynkę poprostu głupieje i myslalem ze to cos pomoze lecz nic z tego Kto może niech poratuje


Przy obrotach jakie napisałes ,silnik krokowy nie pracuje,
ze względu na to ze problem jest juz nie raz wałkowany proponuję uzyć wyszukiwarki
  
 
Pojeżdżę jeszcze jakiś czas tylko na Pb i obadam czy sie sytuacja poprawi. jeśli nadal bedzie tak jak jest to spróbuje wymianę świec na początek... Chcialem troche na Pb polatać bo coraz tańsza się robi no i mniej wiecej na jedno wychodzi w porównaniu z gazem a wiadomo przecież co tygrysy (silniki) lubią najbardziej- czystą, niczym nie skażoną benzynkę
  
 
Cytat:
2008-11-27 20:47:38, tobijass87 pisze:
Pojeżdżę jeszcze jakiś czas tylko na Pb i obadam czy sie sytuacja poprawi. jeśli nadal bedzie tak jak jest to spróbuje wymianę świec na początek... Chcialem troche na Pb polatać bo coraz tańsza się robi no i mniej wiecej na jedno wychodzi w porównaniu z gazem a wiadomo przecież co tygrysy (silniki) lubią najbardziej- czystą, niczym nie skażoną benzynkę


To zdemontuj gaz...
Ja ci to za darmo zrobię... Tylko pozbądź się tego cholerstwa
  
 
Haa, przedwczoraj wykręciłem świece, przeczyściłem je, i zrobiłem taki myk że im przerwy pozwięszałem i cooo... i gitara hihi niby nic a jednak tak wiele Wątek możemy zamkńąć, dzięki za rady, PZDR!