Polski Fiat 125p kombi - rocznik 1980 - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
gratuluje fajnego fiata , kombiak i do tego w ładnym kolorze
  
 
Cytat:
2007-06-03 16:06:19, dave-rallymaniak pisze:
Numer nadwozia: 115CF6 989892 ...



Cytat:
2007-06-03 16:33:06, jacekes pisze:
Nie rypnąłeś się czasem w numerze nadwozia? (u mnie buda jest ...884553). W 1980 roku wyprodukowano około 80 tysięcy egzemplarzy fiatów, więc zakładając, że 1980 rok zaczął się w numeracji około 870 tysiąca, Twój kombiak z numerem 989... miałby skrajnie małe szanse na datę pierwszej rejestracji z pierwszego kwartału roku.



szanowni koledzy, jako że Fiatów kombi jest jak na lekarstwo nie ma o nich pełnej wiedzy wśród miłośników FSO jak się okazuje, z ciekawości sprawdziłem numery mojego kombiaczka (który się apropos odradza i nie ma o nim wątku na forum choć kiedyś było, niektórzy pamiętają) i oto co można w nich wyczytać :

Numer nadwozia: 115CF600992321
Data pierwszej rejestracji : 23.06.1980

ciekawe jakie będą komentarze

  
 
Cytat:
2007-06-04 21:04:06, cwaniak pisze:
(...)Numer nadwozia: 115CF600992321 Data pierwszej rejestracji : 23.06.1980 ciekawe jakie będą komentarze

Załamałeś mnie. Cała moja teoria runęła... Z tego wynika, że albo był jakiś skok w numeracji, albo kombiaki były numerowane gdzieś w dalszym przedziale. Oglądałem kiedyś w komisie w miejscowości Miastko sedana z pierwszą rejestracją w lipcu '80 i miał numer 115CC600926..., gdzie "..." to 3 cyfry których nie pamiętam.
W ogóle 1980 rok pod względem numeracji nadwozi 125p był dość dziki, jak widać wykorzystywane były dwa, jeśli nie trzy formaty numeru nadwozia (115C# ###### i nowszy 115Cx# 00######... i kto wie, może ten jeszcze nowszy, z SUP na początku też).
Ale żeśmy zeszli z tematu...
  
 
ciekawe z tą numeracją, takie przeskoki

a co do mojego Fiata to będą felgi z okrągłymi otworami tylko jaki kolor szary, czy srebrny bo takie i takie widziałem ?
co do migaczy to hak chcę zostawić, to i kierunkowskazy zostaną
czy mogę zamiast tych kierunków założyć okrągłe z klasyka ?
gdzieś widziałem fotkę takiego kombi MR, wyglądającą jak na fabryczny prospekt
  
 
Felgi powinny bć srebrne, a co do kierunków to fabryka do MRów montowała wyłącznie te od Poloneza, ale moim zdaniem to tak sobie wyglądają i okrągłe pasują duuuuuużo lepiej.
  
 
Fabrycznie felgi były siwe.
Prospekt z MRem kombi z okrągłymi kierunkami na błotnikach też widziałem.
  
 
Na tej fotce kąąbi ma srebrne felgi.
  
 
Moje kombi miało na 100% fabrycznie srebrne felgi. Miało również czarne (nie błyszczące) kierunkowskazy, fabrycznie dwa lusterka i mocowania do nich z nagwintowanymi otworami wewnątrz drzwi. Data pierwszej rejestracji lato 81.
  
 
sory za OT ale moja pomarancza ma numer nadwozia 115CC600939037 data pierwszej rejestracji 08.12.1980 mam nadzieje ze to pomoze jackowi rozwiklac ta zagadke!
a kombi mazenie zwlaszcza ten rocznik szkoda ze nie pomaranczowe ale ... GRATULUJE!!!


[ wiadomość edytowana przez: STRUGAR dnia 2007-06-06 18:19:04 ]
  
 
Witam w nowym roku,

jestem nowy i mam prosbe, czy ktos z Was moglby dowiedziec sie dla mnie lub podpowiedziec mi do kogo sie zwrocic z pytaniem, w ktorym roku w sanitarkach 125p zastosowano w numerze nadwozia literke "A" jako "Ambulans", to czyli 115CA6 zamiast 115CF6?
Dwa lata temu znalazlem tabele gdzie byla szczegolowa informacja na ten temat wpisujac na wyszukiwarce haslo "dentyfikacja" ale juz tej tabeli nie moge znalezc.


Pozdrawiam,

Adrian
  
 
Jak dla mnie to takie samochody mimo że stare jak to wiele osób mówi są najlepsze. Bezproblemowe. Wszędzie się mieszczą.
  
 
To były czasy z takimi samochodami ))