Problem ze skrzynią biegów

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam , jak w temacie
podczas wrzucania 2 biegu jest taki niewielki opór i czasem słychać zgrzyt, lecz dzieje sie to jak mam na liczniku powiedzmy 60 zblizam sie do skrzyżowania wcisakm sprzegło i hamując wrzucam drugi bieg, oczywiście cały czas trzymają sprzegło do dechy, wtedy ciezko wchodzi i słychac czasem zgrzyt natomiast jak ruszam , czyli pierwszy bieg potem drugi to wchodzi elegancko i po cichu, czemu tak sie dzieje?
może płynu nie mam w skrzynia a jakby ktos wiedział to jak to można sprawdzić ewentualnie gdzie sie go dolewa
  
 
Mam to samo, ale tylko na zimnym aucie. Jak olej w skrzyni sobie pohula i się rozgrzeje, problem znika. Możliwe, że synchronizator nie pracuje zbyt dobrze w tak gęstym oleju.
Trochę pomogło podciągnięcie linki sprzęgła (imbus 6 - śruba na pedale, trza dokręcić), tak, żeby zasprzęglało mniej więcej w połowie skoku pedału. U mnie było trochę za nisko.
60 to trochę dużo jak na wrzucanie dwójki imho.
A, jeszcze jedno: zaobserwowałem, że wrzucanie biegu zdecydowanym ruchem zamiast delikatnym - o dziwo - wychodzi bez zgrzytu.

Pozdrav
  
 
60 mam jak hamuje jak wrzucam 2-ke to mam około 20 , niewidzaiłem jeszcze zeby ktoś na światłach skręcał pod kotę 90 stopni z 60 na blacie )))
  
 
Cytat:
2008-02-20 05:48:10, DZWILU88 pisze:
60 mam jak hamuje jak wrzucam 2-ke to mam około 20 , niewidzaiłem jeszcze zeby ktoś na światłach skręcał pod kotę 90 stopni z 60 na blacie )))


A ja owszem

Masz te zgrzyty też tylko na zimnym?
U mnie się to zaczęło dziać dopiero tej zimy, a Essa mam 11 lat.
Myślę, że to może być zużyty synchronizator 2. biegu.

OT: co masz za felgi? bo fajne
  
 
za duża prędkość przy redukcji moim zdaniem
  
 
Zróbmy spota w bielsku kiedyś albo w okolicy to Ci sprawdzę to
  
 
NO DOBRA BO MNIE TO JUż WKURZA )))
nie sugerujcie sie tymi 60-cioma kilometrami to był przykład , drugi bieg jeśli robie redukcje w dół zazwyczaj wrzucam jeśli prędkościomierz spada w okolice 40 na godzine wtedy jestem już zazwyczaj na skrzyzowaniu i powyjeździe zwalniam sprzegło czeli mam jakieś 25 20 na godzine I PRZY TAKIEJ REDUKCJI TEż CZYć ZE źle wchodzi nawet gdy mam te 40 na blacie.
  
 
W MK6 nie wyregulujesz linki, bo tam jest samoregulator. Tylko w MK7 jest ta śruba na pedale.
  
 
to jak moge troszke podciągnąć sprzęgło? może to by coś dało?
Cytat:
2008-02-20 10:34:44, Clipper_skce pisze:
W MK6 nie wyregulujesz linki, bo tam jest samoregulator. Tylko w MK7 jest ta śruba na pedale.

  
 
Chciałbym pomóc ci, ale nie wiem jak. Jeśli chodzi o niektóre sprawy związane z Essi'ną to dzwonię do autoryzowanego serwisu i pytam się jak można by to najlepiej i najłatwiej zrobić.