Pytanie do ekspertów od sprzętu dla początkującego ;-)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Na wstępie pozwólcie drodzy forumowicze, że się przywitam.

Witam Serdecznie, mam nadzieję że uda mi się dowiedzieć ociupinkę więcej na interesujące mnie tematy a moja niewiedza nie zniechęci Was do ukierunkowania mnie na oczekiwane odpowiedzi

Mój lamerski plan jest taki jak każdego młodego człowieka z ograniczonym zasobem gotówki - zakupić takie radyjko + głośniki, żeby fajnie grało - za rozsądną cenę przy okazji.

Zamiast pisać o kwotach to może podam kilka modeli, które zwróciły moją uwagę a Was poproszę o poradę .. który wybralibyście dla siebie wiedząc, że przez dłuższy czas nie będziecie rozbudowywać swojego systemu car audio i to co kupicie teraz musi wam na troszkę wystarczyć.

System ma być złożony z radyjka i zestawu głośników.



Waham się pomiędzy następującymi modelami graja:

1. Pioneer DEH 3900
2. Kenwood KDC-W3037
3. CLARION DB178RMP

... czyli modele raczej z dolnej półki... dopuszczam istnienie innych producentów, ale chciałbym raczej coś z tych 3 (ukierunkowany jestem wstępnie na tego pionka)



Głośniczki:
(ponieważ mam w swoim audi b4 piękne taschki pod głośniki 16cm oraz zauważyłem, że niemiec wygłuszył pięknie drzwi chciałbym wstawić coś z podanych poniżej

1. Phonocar Y-line w zestawie z tweeterami
takie jak te:
http://www.allegro.pl/item217618204_phonocar_y_line_jedwabne_tweetery_philips_wys_0.html

lub

2. Blaupunkt Velocity V6 Vanatage + tweetery
takie jak te:
http://www.allegro.pl/item219967221_velocity_v6_vantage_high_end_w_samochodzie_165_mm.html
(jakoś te właśnie przypadły mi do gustu)

Plizz tylko nie polecajcie żadnych buszmenów...


Rozumiem, że z powodu typu nadwozia mojego samochodu oraz konieczności cudowania ze wzmacniaczem wszelkie tuby i skrzynie basowe nie są wskazane a najlepiej sprawdzać będzie się za te pieniądze konfiguracja podobna do podanej powyżej.


Każda rada dla mnie będzie cenna, prosił bym zatem o konstruktywne porady z uwzględnieniem mojej niewiedzy a uniknąć chciałbym odpowiedzi typu "ja bym brał tego pionka" - jeśli tak to DLACZEGO?

Dziękuję bardzo
  
 
hej,
mialem ten sam problem,wybralem kenwooda,super radyjko. Najlepsze z tej trojki i najtansze. Glosniki bierz blaupunkty gtc662 (120zl,sam takie bralem),graja lepiej od phonocarow,a velocity bez wzmaka Ci samo radio nie pociagnie porzadnie. Pozdrawiam