Wygłuszenie bagażnika

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
może ktoś z klubowiczów wie co można użyć i gdzie można nabyć np.maty wygłuszające do bagażnika lub cos co by sie nadawalo
  
 
tez niedługo mam zamiar to zrobic u siebie, mysle ze maty APP albo BOLL będą dobre do tego celu, są na allegro
  
 
a nie ma w sprzedaży większych tych mat by nie trzeba było ich łączyć a po drugie sa one klejone a mi zalezy by byl dostę[p bo mam butle z gazem w kole wiec te nie zdały by mi egzaminu chyba zebym obkleil na okolo a na butle zrobilbym z czegos przykrywke i dopiero okleil
  
 
Ja mam bagaznik wyklejony APP- polecam.
  
 
kamyk-jest roznica?
  
 
też mam wyklejony (APP)- jest różnica jak cholera.
Można dać np dwie wykłądziny na butlę w kole (lub np warstwę pianki, takiej do pakowania), a butlę opiankować dookoła. A mat nie trzeba łączyć-wystarczy je przykleić obok siebie (i tak będziesz musiał je docinać). Można też użyć pasty wygłuszającej. Na boczne blachy dałem matę z filcem. Dodatkowo dałem uszczelkę pod osłonę tylnej klapy i ją też uszczelniłem, wszystkie kable i linki sa pomocowane. Takie zdjęcia odkopałem:


  
 
Ale w czym jest roznica?
  
 
W komforcie jazdy-jest po prostu ciszej (mnie słychać opony i dźwięki z zewnątrz). Zresztą całe auto mam wygłuszone...Polecam w szczególności przy słuchaniu dobrego Audio.
  
 
czy mógłby ktoś zamieścić fotki jak wygłuszył bagażnik, mam już maty wygłuszyłem podłogę bagażnika zostało mi pare sztuk ale nie wiem czy wygłusza się też scianki bagażnika, oraz jak wygłuszyć klapę nie wiem jak się za to zabrać:/

mam 5d chatchback

[ wiadomość edytowana przez: solak dnia 2007-07-19 21:07:21 ]
  
 
wygłuszasz wszytko, co sie da, w szczególności blachy zewnętrzne, ale również nadkola. Klapę wygłuszyłem poprzez maty naklejone na plastik osłaniający klapę, ale można także kawałkami i zrręcznymi raczkami okleić blachę klapy. Są także specjalne pasty wygłuszające do trudnodostępnych i mocno nieregularnych miejsc.
  
 
Cytat:
2007-07-20 10:31:48, olusia69 pisze:
hmm wszystko pieknie ladnie ALE ja przed oklejaniem podlogi w escorcie 2 razy bym sie zastanowila.. bo jesli ruda zacznie ja brac to dowiesz sie o tym dopiero jak podluznice i reszta zaczna sie trzymac tylko na tych matach w moim essim z 97r blacharz sciagal te fabryczne maty wygluszajace jak robil podloge, bo pod nimi byly juz dziury:/ takze przed wygluszeniem polecam zajac sie najpierw blacharką podlogi


Olusia, oczywiście masz rację, wygłuszenie robi się na amen, i pod warunkiem, że nie będzie trzeba rwać tego za jakiś czas. Tego nawet nie pisałem, bo uważam to za oczywiste...
  
 
surec a ile mat ci poszło na cały bagażnik? kupiłem 12 sztuk, obkleiłem podłogę bagażnika i nadkola już mi zaczyna brakować mat:/ zastanawie mnie ile mam ich jeszcze dokupic?
  
 
Cytat:
2007-07-20 10:31:48, olusia69 pisze:
hmm wszystko pieknie ladnie ALE ja przed oklejaniem podlogi w escorcie 2 razy bym sie zastanowila.. bo jesli ruda zacznie ja brac to dowiesz sie o tym dopiero jak podluznice i reszta zaczna sie trzymac tylko na tych matach w moim essim z 97r blacharz sciagal te fabryczne maty wygluszajace jak robil podloge, bo pod nimi byly juz dziury:/ takze przed wygluszeniem polecam zajac sie najpierw blacharką podlogi


ta Olusia to taka sprytna dziewczyna sie okazuje, ale ma dziewcze rację
  
 
Cytat:
2007-07-20 12:19:14, solak pisze:
surec a ile mat ci poszło na cały bagażnik? kupiłem 12 sztuk, obkleiłem podłogę bagażnika i nadkola już mi zaczyna brakować mat:/ zastanawie mnie ile mam ich jeszcze dokupic?


nie liczyłem, bo brałem hurtem na kilka aut, ale 50x50 to myślę, że 7-9sztuk, jak wykorzystujesz ścinki i nie ładujesz we wnękę zapasu. Na blachę błotnika dałem matę z filcem. Pamiętaj, żeby dokładnie docisnąć matę, by nie było pęcherzy powietrza. Tam wtedy zbiera się wilgoć i koroduje.