[Diegus18] inwestycja w blosa...ciekawe co z tego bedzie - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
cholerka ja mam instalke landi za 2000 zł i tez jest spadek mocy a to dlatego iz mikser ma srednice z 30 mm a w dolocie jest z 50 i tutaj mniej powietrza sie dostaje co daje z 10 km mniej .. a jak by dac blosa i przeplywomierz i przepustnice od mondeo 2,0 ciekawe jak by to smigało ..
  
 
Cytat:
2007-08-21 21:31:29, boskijolo pisze:
kurcze narobiłeś mi smaku z tym blosem, moje 1,6 na gazie to masakra, dzisiaj na A4 zabrakło mi gazu przeskoczyłem na benzyne i jak wyrwał do przodu to tylko gębę otworzyłem, a ja się dziwiłem dlaczego nie ma mocy ;-(( ciekwe ile kosztuje blos z montażem bo sam sie nie podejmę )



To sie bys zdziwil jak by szedl na blosie - bo przelkaczajac na PB majac mikser i tak masz zmulone auto
  
 
tutaj masz racje bo na benzynie nie idzie juz tak samo jak przedtem dlatego iz mikser hamuje powietdze w dolocie nawet na benzynie jak pisałem z 10 km mniej
  
 
Cytat:
2007-08-22 18:48:52, Maisto2 pisze:
tutaj masz racje bo na benzynie nie idzie juz tak samo jak przedtem dlatego iz mikser hamuje powietdze w dolocie nawet na benzynie jak pisałem z 10 km mniej


Ja obstawiam,ze z 20 % najmniej ucieka mocy
  
 
Troche nie podoba mi sie odległość blosa od przepustnicy ( na niżej przedstawionym zdjęciu) jak sie to ma do reakcji samochodu przy energicznym wciśnięciu gazu? A z tego co wiem nie da rady zamontować go inaczej.
  
 
no i wsadzilem dzis blosika....aura jest niesamowita hehe od 0 do 140 to moment normalnie nie wiem co sie dzieje a wciska w fotel jakbym mial z 200 koni teraz czuje ze zyje i Essinka odetchnela dodam ze nie stroilem go jeszcze na analizatorze jutro jade do kumpla bo on sobie sam zestroil ma smykalke gosciu i tak mu smiga audi ze szok wiec i mi pomoze...mysle ze musze troche parownik rozkrecic bo powyzej 150 juz ciezko mu dalej jakby mial za ao gazu moze ktos zna przyczyne?? POLECAM WSZYSTKIM BLOSa !!!!!!!!
  
 
jaki model kupiłeś, od kogo ( jakis link), fajnie by było zobaczyc zdjęcie jak to wygląda ?
  
 
tutaj link z allegro tam kupilem moj nick Diegus18 polecam allegrowicza bo przesylke mialem juz na drugi dzien nawet nie 24 godz po zamowieniu a odleglosc to 200km : moj zakupiony blos

a no i przydaly by sie jakies fotki...dzis tylko takie bo z telefonu ale dam lepsze na dniach

wszystko przygotowane do pracy i zebrane do kupy


tutaj instalacja jeszcze z mikserem i zwyklym filtrem


a tutaj juz blos i stozek


[ wiadomość edytowana przez: Diegus18 dnia 2007-08-22 22:37:07 ]

[ wiadomość edytowana przez: Diegus18 dnia 2007-08-22 22:46:15 ]
  
 
Cytat:
blos jest czysto mechanicznym rozwiązaniem konstrukcyjnym,dodam ze zabronionym w stosowaniu ze zgledu na emisje spalin nie dostał jakiś tam zezwoleń



nie dokladnie, emisje spalin ma dobra, tylko EU sobie wymyslila ze dawka gazu ma byc sterowana elektronicznie. ale na to tez wymyslili sposob - jest blos z krokowcem - tzn podlaczasz normalnie pod komputer od gazu - i blos jest sterowany tym jakby krokowcem, a nie podcisnieniem w dolocie. oczywisice nie musze mowic ze prostsze rozwiazania sa lepsze...


Cytat:
2007-08-22 15:53:17, kiepas96 pisze:
nie jest dopuszczony dlatego ze jest mechanicznym rozwiazaniem a kazdy samochod na wtrysku z instalacja po 2002r ma miec elektroniczne dawkowanie gazu...



chyba, ze ma sie gaz wstawiony przed wprowadzeniem tego przepisu (np. jak ja ) to wtedy masz full legal, tak jak na srubie. z drugiej strony w pierszym lepszym zakladzie jak zapytasz o instalce na srube to mowia ze nie ma problemu, i przeglady zawsze to jakos przechodzi. poprostu na przegaldach nie sprawdzjaa papierow od gazu, tylko sam kwitek na butle, wiec skad maja wiedziec kiedy byl zalozony gaz?
ale zeby byc przepisowym to tez mozna podpiac najtanszego staga, ktory i tak nic tym krokowcem nie robi, co zreszta sugeruje sruba, wsadzona w ow krokowca dolaczonego do tegoz komputerka.
  
 
Cytat:
2007-08-22 22:19:19, Diegus18 pisze:
no i wsadzilem dzis blosika....aura jest niesamowita hehe od 0 do 140 to moment normalnie nie wiem co sie dzieje a wciska w fotel jakbym mial z 200 koni teraz czuje ze zyje i Essinka odetchnela dodam ze nie stroilem go jeszcze na analizatorze jutro jade do kumpla bo on sobie sam zestroil ma smykalke gosciu i tak mu smiga audi ze szok wiec i mi pomoze...mysle ze musze troche parownik rozkrecic bo powyzej 150 juz ciezko mu dalej jakby mial za ao gazu moze ktos zna przyczyne?? POLECAM WSZYSTKIM BLOSa !!!!!!!!



Co do ciagniecia powyzej 150 to mozesz miec za słaby parownik lub zuzyte w nim membrany(e) (z tego co czytałem) ale jezeli jeszcze nie regulowałeś to moze tak nie jest

tez sie chyba skusze na blosika
  
 
jakby ktos chcial to takie cos na temat blosa znalazlem: Klik
  
 
Cytat:
2007-08-23 12:02:10, polityk pisze:
jakby ktos chcial to takie cos na temat blosa znalazlem: Klik



a cóż to jest?
  
 
Cytat:
2007-08-23 14:32:06, kiepas96 pisze:
a cóż to jest?



takie coś

pewnie cos do regulacji
albo może klucz jakiś
  
 
mam jedno pytanko odnosnie blosa!

Oprocz tego ze auto ciagnie jak powinno w całym zakresie obrotów to czy dzieki temu wynlazkowi nie wystepuje problem z falujacymi obrotami ??
  
 
Cytat:
2007-08-23 14:48:40, Daffy pisze:
mam jedno pytanko odnosnie blosa! Oprocz tego ze auto ciagnie jak powinno w całym zakresie obrotów to czy dzieki temu wynlazkowi nie wystepuje problem z falujacymi obrotami ??



chwalą sobie rowno pracujący silnik!
  
 
bardzo mozliwe ze mam za slaby parownik bo ma dopiero 4 miesiace wiec raczej nie ma szans na wyciagniete membrany....chyba zmienie na wiekszy ale i tak przyspieszenie na pierwszych 3 biegach jest wrecz ZADOWALAJACE
  
 
Ojjjjj panowie teraz moge jeszcze bardziej wszystkim POLECIC BLOSa !!! z tego wszystkiego chcialem jeszcze sprawdzic spalanie i na sile wyjezdzilem cala butle gazu i dodam ze nie oszczedzalem go nawet na chwile dla porownania na mikserze palil mi od 14 do 16 litrow na 100km co bylo straszne (bywaly baki ktore wychodzily 18 na 100 ) moze taka ilosc spowodowana jest moja ciezka noga moze czyms innym w kazdym badz razie mi to nie odpowiadalo (wiadomo koszty) a teraz najmilsze zaskoczenie z mozliwych spalanie na Blosie wyszlo 11,3 litra poprostu jestem zszokowany oponki na ktorych pomykam 215/45/R17 wiec ciezko mu troche tak wiec jeszcze raz POLECAM !!!! nie wyrzuca sie pieniedzy w bloto lepsze przyspieszenie i elastycznosc za mniejsze spalanie takich rzeczy to nawet w Erze nie ma hehe
  
 
ja za jakiś czas dołacze do szczesliwych bo juz kiedys o tym myslałem,ale czegos jeszcze nie doczytałem a mianowicie w instalce emulator odcina paliwo na wtryskach ,blos jest mechaniczny czy ten sam moduł steruje wtryskami????
  
 
wyrzucasz tylko register i silniczek krokowy a sterownik zostawiasz...on odcina wtryski i przelacza z benz na gaz a prosto z parownika do blosa dajesz sama rure i rozkrecasz na full parownik dziala bez zarzutu a blosa ustawiasz tak zeby bylo dobrze
  
 
można prosić więcej fotek, a ten silnik krokowy to oczywiście od gazu ?
i co jeszcze wymontowałeś i jak pociągnąłeś węże ?