[Diegus18] inwestycja w blosa...ciekawe co z tego bedzie - Strona 4

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2007-08-23 14:32:06, kiepas96 pisze:
a cóż to jest?


cholera nie ten link sorki ;p to jest sciskacz sprezyn zaworowych do CHV
Link o blosie
  
 
tylko tyle wymontowalem co napisalem no i oczywiscie mikser ktory podawal gaz wyciagnalem z weza to oczywiste a fotki trzasne to wkleje tam bedzie widac jak poprowadzilem weza
  
 
Cytat:
2007-08-24 20:34:51, Kamil_K pisze:
można prosić więcej fotek, a ten silnik krokowy to oczywiście od gazu ? i co jeszcze wymontowałeś i jak pociągnąłeś węże ?



przeciez to na fotkach ktore wstawil widac
  
 
Panowie tak teoretycznie myśle nad Blosem i zastanawiam się gdzie bym go zamontował i moim zdaniem jedyne miejsce to to zaznaczone na zdjeciu tyle że nie jest one "jak najbliżej przepustnicy" co sądzicie o tym


  
 
Cytat:
2007-08-24 21:05:43, kamil76 pisze:
Panowie tak teoretycznie myśle nad Blosem i zastanawiam się gdzie bym go zamontował i moim zdaniem jedyne miejsce to to zaznaczone na zdjeciu tyle że nie jest one "jak najbliżej przepustnicy" co sądzicie o tym



kolega nie czytał tematu od początku, było podane kilka linków

http://forum.fordclubpolska.org/viewtopic.php?t=18972&postdays=0&postorder=asc&start=0

http://forum.fordclubpolska.org/viewtopic.php?t=5828&postdays=0&postorder=asc&start=0

taka ogólna lekturka na temat blosa

[ wiadomość edytowana przez: kiepas96 dnia 2007-08-24 22:54:39 ]
  
 
Tylko trzeba pamiętać że blos jest niezgodny z obowiązującymi przepisami.....
  
 
Cytat:
2007-08-24 23:15:11, djtados pisze:
Tylko trzeba pamiętać że blos jest niezgodny z obowiązującymi przepisami.....



na a jakby zostawic kompa i parownik? a zastapic tylko mikser to tez?
  
 
Cytat:
2007-08-24 23:15:11, djtados pisze:
Tylko trzeba pamiętać że blos jest niezgodny z obowiązującymi przepisami.....



juz pisalem, ze mozna kupic blosa elektronicznego, albo miec instalke z przed 2002 roku...

Cytat:
na a jakby zostawic kompa i parownik? a zastapic tylko mikser to tez?


parownik tak czy siak musi zostac jest nawet przy 4 gen... tylko w 5 nie ma, bo nie ma co odparowywac...
mikser zastapisz, kompa zostawisz, ale teoretycznie sklad mieszanki nie bedzie regulowany elektronicznie, czyli przepisowe to nie bedzie, bo komp oprocz przelaczania z beny na gaz nie bedzie robil niczego innego...
ale jak juz pisalem praktyka okazuje sie byc calkiem inna...


[ wiadomość edytowana przez: zenq dnia 2007-08-25 03:54:09 ]
  
 
Ja osobiscie sadze ze nawet wbrew przepisom warto to zrobic
  
 
No i ja zainwestowałem w Blosa (montaż w sobotę), ciekawe jak teraz sliniczek bedzie oddcyhał, bo wałki i przepływka od mondeo, przepustnica 55 juz są zamontowane. Teraz jest odlot a co będzie ja wyjmę ten korek jakim jest mikser z dolotu.
  
 
I ja dzis zamontowałem blos. Po wstępnych regulacjach autko zbiera sie bardzo dobrze od samego początku, ale problem występuje w okolicy 5000 i wyżej obr tak jak by brakowało mu gazu. ( odwrotnie niz na mikserze tam autko muliło sie na niskich obrotach ale później to ciągło do 7000 ) Mam nadzieje ze jutro po wizycie na regulacji na analizatorze spalin będzie ok. Bo nie uśmiecha mi sie wymiana parownika. A wygląda to tak.

  
 
hmmm czyli góra póki co słabo u Ciebie ale oby było dobrze bo mnie to czeka w pazdziernikui nie chciałbym się zdziwic ze nie ciągnie w całym zakresie obtotów
  
 
Cytat:
2007-09-06 23:27:27, bagggio pisze:
I ja dzis zamontowałem blos. Po wstępnych regulacjach autko zbiera sie bardzo dobrze od samego początku, ale problem występuje w okolicy 5000 i wyżej obr tak jak by brakowało mu gazu. ( odwrotnie niz na mikserze tam autko muliło sie na niskich obrotach ale później to ciągło do 7000 ) Mam nadzieje ze jutro po wizycie na regulacji na analizatorze spalin będzie ok. Bo nie uśmiecha mi sie wymiana parownika. A wygląda to tak.



1. parownik musi być rozkręcony na maxa

2. ja bym blosa trochę oddalił od przepustnicy i umiejscowił go w pionie.
  
 
regulacj i do pionu go ustaw z tego co czytałem o blosach
  
 
W tym miejscu nie da sie bardziej pionowo, a inne miejsca gdzie mógł by być tak załozony sa stanowczo za daleko od przepustnicy. Ale chyba znalzłem rozwiązanie problemu, za blosem az do przepływki idzie "rura 70" jak ja troche skryzowałem do ok 50-55 jest ok. Wygląda na to ze blos wytwaza mniejsze podcisnienie niz mikser i na wysokich ciezko mu zaciagnac gaz (pomogło by tu napewno załozenie wiekszego parownika, co zalecaja przy blosie)
  
 
Cytat:
2007-09-07 11:36:59, bagggio pisze:
(...) Wygląda na to ze blos wytwaza mniejsze podcisnienie niz mikser i na wysokich ciezko mu zaciagnac gaz (pomogło by tu napewno załozenie wiekszego parownika, co zalecaja przy blosie)



no w koncu jak ma brac duzo gazu (wyskie obroty, otwarta na max przepustnica) to sie blos 'otwiera', co znacznie zmniejsza zwezke (badz co badz, ale zawsze zwezke) dlatego przy blosie parownik trzeba rozkrecic na full, niech nawet przy bardzo malym podcisnieniu daje gazu ile tylko da rade, w koncu i tak blos przepusci tylko potrzebna ilosc...
  
 
BAGGGIO a mozesz powiedziec cos o predkosci maksymalnej ?? jesli masz gdzie sprawdzic oczywiscie
  
 
Cytat:
BAGGGIO a mozesz powiedziec cos o predkosci maksymalnej ?? jesli masz gdzie sprawdzic oczywiscie



150-160 juz jechałem i był to moment (ale nie była to próba prętkości) ale to nic z porównaniu z 195 na mikserze, jutro bede kombinował, wrócę do seryjnego filtra powietrza. Zobaczymy co sie da zrobic
  
 
Cytat:
2007-09-07 16:45:19, zenq pisze:
przy blosie parownik trzeba rozkrecic na full, niech nawet przy bardzo malym podcisnieniu daje gazu ile tylko da rade, w koncu i tak blos przepusci tylko potrzebna ilosc...



i tu sie mylisz, rozmawiałem z ludzmi z ford klub polska, którzy tlumaczyli instrukcje do BLOSa i jest w niej błąd !!!!. nie należy rozkręcać parownika na maxa lecz ustawić go na ciśnienie atmosferyczne, gdyż silnik ma sam pobierać gaz przez blosa, a nie gaz ma byc wciskany do silnika !!!! najlepsza metoda to na bąbelki wody ustawić parownik, a dopiero potem strojenie blosa
  
 
Temat "trochę" odkopany, aż siwo od kurzu, ale może komuś się przyda...