Swiece

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
zamowilem sobie orginalne ladowskie swiece za 3,90 sztuka co o nich sadzicie??
  
 
Nigdy na nich nie jeżdziłem. Cena niziutka ale jak bedzie z jakościa. Ja osobiście najpierw przerabiałem Bosch-e ale to był straszny shit i od dobrych paru lat jezdzę na najzwyklejszych polskich Iskrach - złego słowa nie powiem na nie.
Mam nadzieję że podzielisz sie z nami wrażeniami z eksploatacji tych oryginalnych świec.

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
ja założyłem NGK 3 elektrodowe
  
 
podziele sie spostrzezeniami wydaje mi sie ze za ta cene to nawet jak siadą szybciej od jakis drozszych to sie i tak oplaca
  
 
wiesz cena naprawde niska

Ja podobnie jak Andrzej ISKRA tylko GAZ
  
 
Jeśli chodzi o stosunek cena/jakość, to sądzę, że pewnie masz rację. Poczekajmy ile wytrzymają, ale ile by nie wytrzymały to koszt jest praktycznie zerowy.
  
 
Nie wiem jak w tej chwili z jakością rosyjskich świec, ale kiedyś w motorowerze miałem założoną ruską świece. Jeżdziła ona długo i bardzo dobrze się spisywała. Zobaczymy ja się będą sprawować w Ładnej, tym bardziej, że koszt jest znikomy. Ja stosuje świece jedno elektrodowe NGK nr.2 i jestem zadowolony.
  
 
Ja tez kiedys trafilem na radziecka swiece.mialem ja w motorowerze Ogar i byla nie do zniszczenia
A w swojej Ładzie mam czeskie swiece Brisk z 3 elektrodami.Juz 3 komplet i jak na razie to najlepsze swieczki jakie mialem-poprzednio byl Bosch ,Champion i Iskra.
  
 
Ja w poprzedniej ładzie 2105 raz kupilem kpl ruskich świec i 2 padly w ciągu tygodnia, teraz mam briski i chodzą bez zażutu juz 15tys.
  
 
ja mam rosyjskie świece a17db firmy ee raz byly zalozone na 15 minut i dzialaly (swiece byly zamowione do lady ale przerwy mialy wieksze ni z powninny byc ),teraz ladna jezdzi na zwyklych iskrach i jest bdb
  
 
dzisiaj je zalozylem i zrobilem 7km i dzialają
  
 
A o ile droższe są polskie Iskry? Zastanawiam się, czy różnica w cenie jest aż tak znacząca, ze opłaca się ryzykować...
  
 
Komplet Iskier to koszt około 25 zeta za 4 sztuki - też polecam to rozwiązanie do Ładnych
  
 
no ja dalem za iskry 3 lektrodowe do ladnej 44 zl za komplet
  
 
Polecam 3-elektrodowe NGK. Nie są może tanie (22zł za sztukę), ale dobre.
  
 
A ja kupielm NGK zwykle jednoelektrodowe za 20 zl/komplet i nie narzekam.Normalnie w sklepie ladowskim u nas kosztuja 27 ale mi znajomy zalatwil
  
 
Ja za te 3-elektrodowe Briski dalem cos kolo 30 zeta.
I naprawde Iskra wymięka.
Tylko trzeba dokladnie sprawdzac zeby mialy przerwe 0.6 mm bo w katalogu podaja ze ma byc 0.8 i z tego wlasnie wynika wiekszosc klopotow ze swiecami Brisk.
Gosc ktory je sprzedawal nazekał na nie ale sam sie przyznal ze do klasyka zalozyl te z przerwa 0.8.I jak to ma poprawnie dzialac?
  
 
Ja mam 3 elektrodowe boscha... w bagażniku któe wymontowałem, bo nie było różnicy w pracy silnika pomiędzy nimi, a iskrami z katodą z czegoś tam
  
 
mam ISKRE GAZ i nie zauwazylem nic specjalnego za 6000 km bede wymienial swiece i byc moze zaloze NGK bo nie slyszalem o nich zlego zdania... o boshu sie wiele slyszy ale nie zbyt dobrego. Firma Firmą, ale liczy sie jakosc i trwalość...
  
 
Posiadam NGK V-Line nr 4 BP 6 E. Narazie ok. Poprzednio były iskry.
Czy dobrze dobrałem świece.