Leasing - czy ktos korzysta/korzystal?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy ktos korzystal z tego i ma jakies doswiadczenia?
  
 
Pol swiata z tego korzysta (ja akurat nie). Generalnie to taki inny kredyt, ktos kupuje cos dla ciebie i ci wypozycza tylko ze obiecuje ze jak bedziesz wypozyczal przez 5 lat to ci pozniej sprzeda to za grosze. Mozesz sie wycofac z dealu kiedy chcesz (tracac kase) albo dotrwac i wykupic. Inaczej sie odlicza vat niz przy kredycie. Kiedys sie oplacalo przy drogich kredytach, teraz nie wiem o ile jest taniej na koncu.
  
 
jaki w tym biznes ma firma "wypozyczajaca" auto?
  
 
samochody w leasing, rej. typu WF... WE... największe qrwy na drogach sorry za OT
  
 
Predzej DW... - EFL, WW... - Debis, WE..., WF... - Leaseplan, PO... - VW Leasing i pewnie dalej jakies mniejsze wedlug ilosci posiadanych pojazdow (z pamieci wiec moga byc bledy).

A co do samego zachowania sie na drodze - coz - coraz wiecej samochodow jest leasingowanych i juz trudno mowic o tym, ze akurat WF czy WE to najwieksi....
  
 
Cytat:
2007-08-30 01:01:41, stasiu pisze:
jaki w tym biznes ma firma "wypozyczajaca" auto?



to ze w efekcie koncowym spłacasz większą wartość. Jak auto któe sobie wypatrzyłeś w leasing kosztuje 20 to Ty w efekcie koncowym spłacasz np. 24. Ale mając firmę i wrzucającto w koszty i tak sie opłaca, bo można odliczyć max 60% vatu z tych faktur i cały dochodowy. Więc 24 -22% - 19%. Mniej więcej. Biorąc auto na kredyt możesz w koszta wrzucić tylko odsetki od rat.
  
 
tzn mnie interesuje bardziej zakup rusztowania fasadowego (okolo 30.000zl) w leasing bo ktos mi nagadal ze niby wiecej niz vat miesiecznie mozna sobie odliczyc, a przerob moge sobie regulowac (np potrzebuje wiecej to ojciec swoje roboty puszcza dodatkowo na mnie).