Przewóz gabarytów na dachu/przepisy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
Muszę przetransportować specjalny rower wodny na dachu peloponeza, rower ma 6 metrów długości i szerokości 40 cm a poldek 4,40 m i rower będzie wystawał. Może ma ktoś jakieś doświadczenia i mi powie czy tak można wozić.


ps. Free Image Hosting at www.ImageShack.us
  
 
z tego co wiem ni emoże z produ wystawać za obrys auta, z tyłu musisz mieć przytwierdzaną czerwoną szmatę do wystającej części...
  
 
Cytat:
2007-08-17 14:36:51, metus pisze:
z tego co wiem ni emoże z produ wystawać za obrys auta, z tyłu musisz mieć przytwierdzaną czerwoną szmatę do wystającej części...


hmm no tak w takim razie z niego będzie wystawać 1,6 m kadłuba z tyłu, czy to nie za dużo?
  
 
no z tym ze wystawanie z tyłu jest też jakoś ograniczone, ogólnie jak nie masz daleko to umocuj na środku tak miejwiecej i śmigaj, a przy okazji unikaj patroli policji
  
 
na pewno musisz miec bialo czerwona specjalan tablice. wszelkie szmatki i owiewki to mandat
  
 
8. Ładunek wystający poza przednią lub boczne płaszczyzny obrysu pojazdu powinien być oznaczony. Dotyczy to również ładunku wystającego poza tylną płaszczyznę obrysu pojazdu na odległość większą niż 0,5 m.
9. Ustala się następujące oznakowanie ładunku:
(...)
4) ładunek wystający z tyłu samochodu osobowego lub przyczepy ciągniętej przez samochód osobowy może być oznaczony chorągiewką barwy czerwonej o wymiarach co najmniej 50 x 50 cm, umieszczoną przy najbardziej wystającej krawędzi ładunku
hmm
  
 
a ojciec w tamtym roku dostal mandat za chorągiewke
  
 
może było ciemno, najlepiej to wsadzic jakiś czerwony odplask przynajmniej sie nie będa czepiać
  
 
zamiast sciery zaloz na trytytce lampkie od malucha taka od przeciwmgielnego, podciagnij drucik z lampki tylnej twojego auta i bedzie git
  
 
Cytat:
2007-08-30 15:00:49, el_comendanto pisze:
zamiast sciery zaloz na trytytce lampkie od malucha taka od przeciwmgielnego, podciagnij drucik z lampki tylnej twojego auta i bedzie git


w zasadzie przewiezione.. na przyczepie bez papierów i stopów