Centralny zamek - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2009-02-25 22:57:26, Bigelektron pisze:
A po cholere schemat , po zdjeciu trojkatnego plastyku w progu jest kostka z wiazki drzwi.Sa tam 4 kable na ktore po podaniu masy poprzez kontrolke zamek wykona lock lub unlock czyli 2 pary sterowania otworz zamknij. Jedna para jest z przycisku door lock na panelu sterowania szybami i tej pary nie odcinasz,a druga ze sterowania od wkladki zamka i ta pare odcinasz i izolujesz szkotem. ..... [ wiadomość edytowana przez: Bigelektron dnia 2009-02-25 23:00:05 ]



Przewody o kórych mowa w wersji z kierownicą po lewej stronie to:
Para od zamka (te chcemy wyciąć):
- niebiesko-pomarańczowy
- niebieski
Para od door lock-a (te chcemy zostawić):
- niebiesko-biały
- niebiesko-żółty

a cały schemat instalacji jest tutaj:
http://avensis.org.ru/Manual/Avensis_T22_Electrical%20Wiring%20Diagram/Avensis_Corona_1997_Electrical%20Wiring%20Diagram.pdf

Też mam ten problem w weekend postaram się coś na to zaradzić.
  
 
Zastanawiam się czy czasami nie można samego zamka jakoś wyczyścić, doprowadzić do stanu używalności i zabezpieczyć przed zawilgoceniem i dalszą korozją na przyszłość. Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie ? 1400 zł na nowy zamek hmmmm.... szkoda kasy trochę.

I w sumie jak to jest przy wymianie zamka można przełożyć sam mechanizm (stary wkład) a klucz pozostawić ten sam, czy trzeba wypruć wszystko zamki, immobilizer, stacyjkę itd ?


  
 
Cytat:
2009-03-03 00:28:52, EmSta pisze:
Zastanawiam się czy czasami nie można samego zamka jakoś wyczyścić, doprowadzić do stanu używalności i zabezpieczyć przed zawilgoceniem i dalszą korozją na przyszłość. Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie ? 1400 zł na nowy zamek hmmmm.... szkoda kasy trochę. I w sumie jak to jest przy wymianie zamka można przełożyć sam mechanizm (stary wkład) a klucz pozostawić ten sam, czy trzeba wypruć wszystko zamki, immobilizer, stacyjkę itd ?


Moze i mozna,ale po co ci sterowanie centralnym zamkiem z wkladki zamka drzwi kierowcy skoro i tak uzywasz pilota,a z niego otworzysz wszystkie drzwi.Mozesz poprobowac to naprawic ale to sztuka dla sztuki.
Podobnie nie widze sensu wymiany zamka za 1400 po to aby miec funkcje z ktorej sie nie korzysta.Niewiem moze nie lubisz isc na latwizne i majac pilota lubisz pchac klucz do dziury
Jeszcze nigdy nie wsadzalem w zadnym moim aucie klucza do drzwi aby wejsc do srodka

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Ja mam tak w e-10 ze zamyka sie pilotem uruchamia alarm tez ae otwiera juz kluczkiem drzwi a pilotem rozbraja alarm, czemu tak dziwnie moze cos nie dziala ..?
Zakladali cos takiego w toyocie w 1994r w salonie moze cos nie dziala ??
  
 
Cytat:
2009-03-05 08:50:50, Cromm pisze:
Ja mam tak w e-10 ze zamyka sie pilotem uruchamia alarm tez ae otwiera juz kluczkiem drzwi a pilotem rozbraja alarm, czemu tak dziwnie moze cos nie dziala ..? Zakladali cos takiego w toyocie w 1994r w salonie moze cos nie dziala ??


Tak ale tutaj bedzie dzialac z pilota na wszystkie drzwi,te od kierowcy tez.Na zamykanie i otwieranie.

A jakiego masz pilota jak wyglada????

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
W moim przypadku temat centralnego zamka zakończył się całkowitym sukcesem .
Początkowo wyciąłem przewody sterowania z zamka czyli:
- niebiesko-pomarańczowy
- niebieski

.... ale nic to nie pomogło nadal nie można było otworzyć/zamknąć drzwi z pilota.

Z dodatkowych objawów jakie występowały:
1. Zdarzało się że nie zapalało się oświetlenie wewnetrzne w położeniu DOOR przy otwartych drzwiach przy kontrolce otwartych drzwi zapalonej na panelu zegarów.
Zapalało się zawsze przy otwartych drzwiach i przy włożonym kluczyku. Krańcówka drzwi sprawna na 100 %.
2. Zdarzało się że oświetlenie wewnętrzne dziwnie miarowo migotało (kluczyk wyjęty, drzwi otwarte)
3. Sygnalizacja dźwiękowa nie wyłączonych świateł nie działała
albo działała impulsowo i cichutko (kluczyk wyjęty, drzwi otwarte)

Poprawiłem wszystkie wtyczki i przewody pod maskowaniem przy lewej nodze kierowcy.... i wszystko zaczęło działać poprawnie (poza otwieraniem z zamka drzwi które wcześniej rozłączyłem).

Połączyłem przewody, które początkowo rozłączyłem i sterowanie centralnym z drzwi zamka też działa już poprawnie.

Co było przyczyną ? Brak kontaktu na jakimś przewodzie na wtyczkach albo a może jednocześnie jakiś dziwny stan układu sterowania całym tym ustrojstwem czyli zamkami, światłem wewnętrznym, brzęczykiem ostrzegawczym zapalonych świateł (tzw. Integration Relay).
  
 
Cytat:
2009-03-08 14:06:29, EmSta pisze:
W moim przypadku temat centralnego zamka zakończył się całkowitym sukcesem . Początkowo wyciąłem przewody sterowania z zamka czyli: - niebiesko-pomarańczowy - niebieski .... ale nic to nie pomogło nadal nie można było otworzyć/zamknąć drzwi z pilota. Z dodatkowych objawów jakie występowały: 1. Zdarzało się że nie zapalało się oświetlenie wewnetrzne w położeniu DOOR przy otwartych drzwiach przy kontrolce otwartych drzwi zapalonej na panelu zegarów. Zapalało się zawsze przy otwartych drzwiach i przy włożonym kluczyku. Krańcówka drzwi sprawna na 100 %. 2. Zdarzało się że oświetlenie wewnętrzne dziwnie miarowo migotało (kluczyk wyjęty, drzwi otwarte) 3. Sygnalizacja dźwiękowa nie wyłączonych świateł nie działała albo działała impulsowo i cichutko (kluczyk wyjęty, drzwi otwarte) Poprawiłem wszystkie wtyczki i przewody pod maskowaniem przy lewej nodze kierowcy.... i wszystko zaczęło działać poprawnie (poza otwieraniem z zamka drzwi które wcześniej rozłączyłem). Połączyłem przewody, które początkowo rozłączyłem i sterowanie centralnym z drzwi zamka też działa już poprawnie. Co było przyczyną ? Brak kontaktu na jakimś przewodzie na wtyczkach albo a może jednocześnie jakiś dziwny stan układu sterowania całym tym ustrojstwem czyli zamkami, światłem wewnętrznym, brzęczykiem ostrzegawczym zapalonych świateł (tzw. Integration Relay).


No to zanikalo zasilanie na integration relay..
Ale u niego problem jest ewidentnie z zamkiem bo sie sam otwieral.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Witam, mam problem z centralnym zamkiem w Avensis 98r. Problem jest tego typu że central działa mi tylko po przekręceniu zamka w drzwiach kierowcy. Mam dwa oryginalne piloty i na żadnym central nie działa, baterie są nowe. Sprawdziłem całą instalacje i bezpieczniki i wszystko jest okey. Proszę o pomoc.



Pozdrawiam.
  
 
Ja mam dokładnie taki sam przypadek jak post rozpoczynający ten wątek.
Mogę otworzyć centralny zamek z pilota, ale nie mogę zamknąć.
Jak naciskam przycisk zamknięcia drzwi w środku samochodu (ten na drzwiach) to wszystkie drzwi się zamykają (centralny zamek działa).

Już nic z tego nie rozumiem- z przycisku od środka zamykanie działa a z pilota nie działa.

Jakieś sugestie?
Czy wycięcie wspomnianych wyżej 2 przewodów pomoże?


Marek

[ wiadomość edytowana przez: mrmark75 dnia 2009-03-13 23:14:39 ]
  
 
Może trzeba zaprogramować kluczyki? Zerknij tu:
  
 
bardzo dziękuję za wskazówkę, dziś trochę z tym zamkiem eksperymentowałem i ostatecznie wyszło, że jak przeciąłem przewody:
- niebiesko-pomarańczowy
- fioletowy (w odcieniu niebieskiego)
to problem zniknął.
Drzwi się otwierają i zamykają z kluczyka, door lock też działa.
Czyli zgodnie z oczekiwaniami.


pozdrawiam
wielkie dzięki za podpowiedzi.
  
 
Pigletto Wielkie dzięki za info dotyczące programowania kluczyka - pomogło i central już działa z kluczyka. Mam jeszcze jedno pytanie, jak sprawdzić alarm czy działa bo jak zamknę auto i zostawię uchyloną szybę i otworzę auto od środka to nie wyje alarm a nie wiem czy on jest czy go nie ma. Dzięki.
  
 
Cytat:
2009-03-14 22:43:42, Tooudii pisze:
Pigletto Wielkie dzięki za info dotyczące programowania kluczyka - pomogło i central już działa z kluczyka. Mam jeszcze jedno pytanie, jak sprawdzić alarm czy działa bo jak zamknę auto i zostawię uchyloną szybę i otworzę auto od środka to nie wyje alarm a nie wiem czy on jest czy go nie ma. Dzięki.


U mnie nie ma alarmu sprzężonego z oryginalnym kluczykiem (tak jak pisze w tej instrukcji). Mam osobne piloty do alarmu.

Jak sprawdzić czy jest alarm... może poszukaj pod maską syreny.
Co do zamykania drzwi i ich otwierania to zwykle alarm uzbraja się po jakimś czasie więc odczekaj z minutę albo trochę wiecej zanim spróbujesz te drzwi otworzyć.
  
 
Pomocy mam rav4 z 2001r i centralny z kluczyka nie działa nic a nic. Próbowałem go kodować w sposób jaki podaliście ale nic z tego. Dodatkowo gdy zamykam lub otwieram drzwi kluczykiem otwierają sie tylko te drzwi. Centralny natomiast działa z przycisku na panelu w drzwiach. Pomocy.
  
 
Wielkie dzięki.

[ wiadomość edytowana przez: ArekRav4 dnia 2009-04-08 11:11:11 ]
  
 
Witam. Mam pytanie. mam ave z 2001r i centralny z kluczyka nie działa mi otwieranie (zamykanie działa poprawnie). Dodatkowo gdy zamykam lub otwieram drzwi kluczykiem otwierają sie tylko te drzwi. Centralny natomiast działa z przycisku na panelu w drzwiach. Pomocy.
  
 
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy wystarczy np na razie wyciągnąć bezpiecznik od centralnego żeby się sam nie otwierał podczas postoju???
  
 
witam mam taki problem z zamkiem centralnym . wyciągam kluczyk ze stacyjki zamykam auto , następnie otwieram i gdy chce znowu zamknąć centralny zamek nie reaguje. Muszę znowu włączyć zapłon wyciągnąć kluczyk i wtedy mogę zamknąć auto i tak w kółko pilot jest sprawny bateria jest dobra moje autko to Toyota Carina E 2.0 GLi z 1994r. czy ktoś może mi odpowiedzieć co należy zrobić aby to działało jak należy ??
  
 
Witam
Mam krótkie pytanie do fachowców od CZ, to Wy Podłączyłem w swojej Yarisce z 2002r. centralkę, która pozwala mi z pilota sterować centralnym zamkiem. Podłączyłem ją wg schematu pt. sterowanie masą. Wszystko byłoby git, gdyby nie fakt, że sterować zamkami z pilota mogę tylko wtedy kiedy zamek w drzwiach kierowcy jest w pozycji 'otwarte'. Wtedy jednak też wszystko nie jest cacy, gdyż na polecenia pilota reagują wszystkie drzwi i bagażnik, oprócz drzwi kierowcy. Te pozostają niewzruszone i za pośrednictwem pilota nigdy nie mogę ich ani otworzyć ani zamknąć. Kiedy zamek w przednich lewych drzwiach jest zamknięty zabawa pilotem nie przynosi żadnych rezultatów- żaden zamek nie reaguje Co robię źle? Czy może zastosować sterowanie plusem?
  
 
Hello Ja też mam delikatny problemik w Carinie E otóż mój CZ nie chce wydać żadnego dźwięku a potrzebne mi to bo z daleka nie wiem czy zamknąlem autko czy nie. Help me!!!