Renowacja felg stalowych.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!
Mam pytanie odnośnie lakierowania,chcę odnowić felgi,na taką samą modłę jak mam teraz,czyli brzegi na srebrno,środek czarny. Teraz jednak, żeby to wszystko ładniej wyglądało na koniec chcę przejechac je bezbarwnym lakierem.
Da tak radę?
Wystarczy odtłuścić rozpuszczalnikiem,czy trzeba papierem przejechac?nie za bardzo mi się chce)
Nie pogryzie się ten bezbarwny ze srebrzanką i czarną farbą-fabryczną?

  
 
Dobrze jest przejechać papierem ściernym to się nowa farba będzie lepiej trzymać. Zamiast srebrzanki proponuję farbę srebrną do felg. Tak ja malowałem. Jak i czarna i srebrna będą dobrze wyschnięte to bezbarwny nie powinien się z nimi pogryźć.
  
 
Wszystko zależy od materiałów. Wiadomo że im droższe tym trwalsze. Felgi w zależności od stanu musisz przejechać papierem. Wypadałoby też machnąć jakiś podkład przed położeniem koloru. Jak podkład podeschnie matujesz lekko 500 na mokro. Odtłuszczasz i walisz kolorek jaki ci pasi. Przeschnie i możesz lać bezbarwnym. Tylko trza uważać gdyż bezbarwnego powinno sie lać w wyczuciem, grubo, ale tak żeby nie spłyneło. Jak wszystko dobrze wyschnie, matujesz ewentualne pypcie (kurz) 2000 i polerujesz to pastą. Efekt murowany, bedzie błyszczeć jak psu jajca. Powodzenia.
  
 
Polecam zaopatrzyć się w rękawice, szczotki druciane, SCANSOL do usunięcia lakieru starego, i farbę w sprayu. Na końcu zabezpieczyć lakierem bezbarwnym i będzie na pewno efektownie. By podkład był tani można kupić Minię Tlenkową 40%, jest bardzo tania wydajna i dobra.
  
 
jako ze juz jest temat o renowacji felg stalowych to sie dopisze chodzi mi o koszt piaskowego polakierowania felgi i jak ktos wie to czy chromowanie wyjdzie duzo drozej czy raczej nie

pozdrawiam
  
 
Z tego co wiem chromowanie wyjdzie zdecydowanie drożej.
Za to chrom jest bardzo trwały jeśli jest prawidłwo położony.
Natomiast zostaje jeszcze fantachromowanie czyli farba która do złudzenia przypomina chrom, ale nim nie jest... No i tu właśnie jest "ale", nie jest chromem więc nie jest tak twarda, nawet producent nie daje żadnej gwarancji na powłoki fantachromowe... Wystarczy mały odprysk, żeby powierzchnia zaczęła się łuszczyć...
Myślałem o pochromowaniu swoich felg, ale póki co zawieszam ten projekt


[ wiadomość edytowana przez: MacTB dnia 2004-10-31 19:41:57 ]
  
 
a w takim razie ile wynioslo by machniecie 4 felg farba - konkretnie biala jesli to ma jakies znaczenie...
  
 
ja tam sam na szybkiego wyczyscilem fele i sprayem wymalowalem. nie jest to mistrzostwo ale mialy byc tylko na zime. (jakby ktos chcial to sa na sprzedaz)
przed:
i po "szybkim malowaniu" czyscilem moze z 5 minutek. efekt nawet spoko.
  
 
Witka.
Jaki lakier bezbarwny polecacie? Dałem kumplowi do malowania felgi stalowe. Były dokładnie oczyszczone, następnie podkładem, i lakier renowacyjny. I chciałem jeszcze to pojechać bezbarwnym. Jestem laikiem w tych sprawach, zatem chciałem sie dowiedzieć jaki bezbarwny lakier kupić? Jakiej firmy, ile go potrzebuje na 4felgi, ile to kosztuje i dlaczego tak drogo
Pozdroofki
  
 
Cytat:
2005-03-09 16:02:38, Royber pisze:
Witka. Jaki lakier bezbarwny polecacie? Dałem kumplowi do malowania felgi stalowe. Były dokładnie oczyszczone, następnie podkładem, i lakier renowacyjny. I chciałem jeszcze to pojechać bezbarwnym. Jestem laikiem w tych sprawach, zatem chciałem sie dowiedzieć jaki bezbarwny lakier kupić? Jakiej firmy, ile go potrzebuje na 4felgi, ile to kosztuje i dlaczego tak drogo Pozdroofki


na 4 fele mysle ze 0.5l starczy spokojnie i cie jeszcze zostanie..
ale uwazaj bo bezbarwny moze sie pogryzc z lakierem i wyjdzie do du...
  
 
Cytat:
2005-03-10 18:20:55, PG pisze:
na 4 fele mysle ze 0.5l starczy spokojnie i cie jeszcze zostanie.. ale uwazaj bo bezbarwny moze sie pogryzc z lakierem i wyjdzie do du...



No właśnie, bo kumpel pomalował na białą renowacje bezbarwnym i sie na żółto zabarwiło, tzn po jakimś czasie... Dlaczego tak sie dzieje? Musi porządnie wyschnąć? Czy to zależy od rodzaju farby na którą sie maluje?
  
 
Cytat:
2005-03-11 09:50:34, Royber pisze:
No właśnie, bo kumpel pomalował na białą renowacje bezbarwnym i sie na żółto zabarwiło, tzn po jakimś czasie... Dlaczego tak sie dzieje? Musi porządnie wyschnąć? Czy to zależy od rodzaju farby na którą sie maluje?


to nie chodzi o wyschniecie. inny sklad lakieru. i to powoduje ze albo scie razem scinaja. albo bezbarwny bedzie rozpuczasz renowacyjna farbe. albo odcien sie zmieni itp itd.
  
 
Cytat:
2005-03-11 13:49:40, PG pisze:
to nie chodzi o wyschniecie. inny sklad lakieru. i to powoduje ze albo scie razem scinaja. albo bezbarwny bedzie rozpuczasz renowacyjna farbe. albo odcien sie zmieni itp itd.



Ok rozumiem - a w takim razie na renowacyjną(lakier ftalowy karbamidowy) jaki dać bezbarwny? Wiem, ze to gówniana farba, ale kumpel malował busa i mu zostało więc malnął mi fele
  
 
Cytat:
2005-03-11 14:03:42, Royber pisze:
Ok rozumiem - a w takim razie na renowacyjną(lakier ftalowy karbamidowy) jaki dać bezbarwny? Wiem, ze to gówniana farba, ale kumpel malował busa i mu zostało więc malnął mi fele


nie wiem czy znajdziesz taki lakier.... ale popytaj sie u siebie w sklepach z lakierami moze ci cos dobiora
  
 
koledzy witam mam nadzieje ze ktos juz przerabial taki temat. No wiec odnowilem moje stalówki na zime i naszlo mnie zeby ich przód zrobić lakierem fluorescencyjnym który niby swieci po naswietleniu jak myslicie efekt bedzie fajny czy nie bardzo??? aha jesli chodzi o trwalosc to moze mi zejsc po zimie trudno mysle ze w zimie efekt bylby fajny ale prosze o opinie

[ wiadomość edytowana przez: shogun88 dnia 2011-09-20 17:19:35 ]