Roznica 1.4 z 91r a 1.4 z 2000r

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam wszystkich. pytanie moje dotyczy roznicy miedzy silnikiem 1,4 z 91r a takim samym silniczkiem lecz z 2000r ??????
moj essi dostal ostatnio wlasnie taki silniczek i powiem szczeze ze niema porownania wiem ze to tylko 1,4 ale w porownaniu z tamtym to ten lata
  
 
pewnie taka ze z 91 to gaznik albo jednopunktowy wtrysk a ten z 2000 to wielopunktowy?
  
 
róznica w wieku i zuzyciu jednostki, sposób podawania paliwa, i pewnie jeszcze kilka innych.
  
 
silnik pracowal na wielopunkci ale u mnie jest niestety na mono
ale i tak roznica jest nieziemska.
kolega z podrasowana 1.6 z duzym trudem mi uciekal do 190km/h szedlem za nim
moze roznica wagi auta jest znaczaca??
mk7 jest ciezszy od mk5
  
 
niewiele ale jest
  
 
a ilu konny jest 1,4 z 2000r
pytam bo z moich zrudel to 71 KM ale niemam pewnosci
  
 
Cytat:
2007-09-23 23:07:46, kolo21dg pisze:
a ilu konny jest 1,4 z 2000r pytam bo z moich zrudel to 71 KM ale niemam pewnosci


75 KM sam taki miałem
  
 
Ja mam 1,4i (wielopunkt) to ma 75 koni, książkowo bo na hamowni to nie byłem i raczej nie pojadę. Jeśli ten z 91 był mono a ten z 2000 jest wielo + róznica w przebiegu to już będzie odczuwalna różnica, ale ma to swoje ujemne skutki. Jak wiadomo silniki nie jadą na powietrzu i przeważnie jest tak że odczuwalny przyrost mocy jest ściśle związany ze wzrostem spalania. Duży wpływ na spalanie ma wykorzystywanie możliwości silnika, natomiast spokojna jazda na mocniejszym silniku przyniesie oszczędności w paliwku.