Instalacja audio od podstaw

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Pytanie jak w tytule. Radio mam i głośniki. Auto - Suzuki Samurai. Brak jakiejkolwiek namiastki takiej instalacji.

Proszę o pomoc w zrobieniu bezpiecznej i prostej instalacji audio totalnie od podstaw. Jakie kable i bezpieczniki. Z podłączeniem głośników nie będzie problemu. Chodzi mi głównie o kable napięciowe (+ , kabel MEMORY i kabel GROUND).

Acha Czy + i MEMORY łączyć razem?? Czy GROUND do - w aku, czy do budy?? A może o czymś zapomniałem jeszcze??

Z góry Wielkie Dzięki za Wyrozumiałość i Pomoc
  
 
Kabel Memory trzeba podłączyć pod bezpiecznik na którym jest cały czas napięcie nawet po wyjęciu kluczyka natomiast główne zasilanie
+12V zależnie od upodobań można bezpośrednio pod akumulator(ale przez bezpiecznik- radio 4X50W wymaga 10 amper) lub pod bezpiecznik na którym pojawia się napięcie dopiero po przekręceniu kluczyka np. od świateł mijania, zapobiega to spadkom napięcia przy odpalaniu silnika bo radio wtedy się wyłączy na chwilę (a czy takie spadki mogą zaszkodzić radiu to już nie wiem,ale prawdopodobnie tak). Trzeba by też pilnować biegunowości głośników i radia, bo jak się podłączy na odwrót to można stracić urok dźwięku a zwłaszcza basu. Kabelek masowy można pod obudowę ale zawsze pewniejsze jest podłączenie pod minus akumulatora. Można jeszcze wrzucić jakiś filtr przeciwzakłóceniowy, wyeliminuje on brzęczenie z dmuchawy czy cewki zapłonowej przy odsłuchu radia. Miłej zabawy w przeciąganie kabelków zwłaszcza tych grubszych od zasilania i pozostałych też.
  
 
Ja bym dodał do tego jeszcze wytłumienie wnętrza. Wiadomo, że dzięki temu muza będzie miała lepszą akustykę.

[ wiadomość edytowana przez: Biały dnia 2013-05-03 23:30:20 ]
  
 
Wyciszenie musi być.
  
 
Jeśli mogę coś dodać, to warto zainwestować w wytłumienia wnętrza samochodu