VSS a predkosc i przyspieszenie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy VSS ma wpływ na przyspieszenie i predkosc maksymalna ?
  
 
zalezy w jakim sensie? u mnie po odpieciu zdarza sie,ze czasem po nacisnieciu pedalu gazu silnik sie wkreca na obroty i strasznie slabo przyspiesza (towarzyszy temu taki dzwiek jakbys bardzo obciazal silnik na wolnych obrotach) ale zdarza sie to rzadko. na predkosc max nie ma wplywu.
  
 
Wczoraj jechalem na diagnostyke komputerowa i zeby nie stwarzac sztusznych bledow podpialem z powrotem VSS. po diagnostyce nie odpialem go i mialem wrazenie ze ciut lepiej przyspiesza. Dzis odlaczylem go znowu bo na gazie niestety ale przy hamowaniu mi przygasa silnik, i odczulem ze jednak cos gorzej przyspiesza. Moze on miec jednak wplyw na przyspieszenie czy to raczej moze urojenia ?
  
 
raczej urojenia, chociaz..

nie lepiej po prostu kupic sprawny? swego czasu kupilem nowke na allegro za 30zl
  
 
Nigdzie nie napisalem ze nie jest sprawny tylko pytalem na co ma wplyw ale dzieki za odpowiedz. Na pb wszystko super dziala, na gazie przy hamowaniu opadaja obroty, to wszystko
  
 
Jak kiedyś miałem urwany trzpień w złączce czujnika prędkości (licznik elektroniczny), to miałem wrażenie, że zaczął lepiej się zbierać, zniknęło podtrzymywanie obrotów na luzie aż do zatrzymania. Ale fakt czasem obroty po wysprzęgleniu zachowywały się jak sinusoida 600 - 1300, tak jakby komp próbował je wyregulować tylko z mizernym skutkiem.
  
 
ja tam jak podpialem czujniczek to nie zauwarzylem poprawy...