[OGÓLNE] Czy warto dolewać MIXOL do oleju napędowego?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,

czy ktoś z Was dodaje MIXOL do oleju napędowego??

Jeżeli tak, to czy są zauważalne jakieś efekty, w poprawie pracy silnika??

Pytam bo temat jest ostatnio popularny na stacjach benzynowych


[ wiadomość edytowana przez: Kalor dnia 2010-01-16 21:58:24 ]
[ powód edycji: uściślenie tytułu ]
  
 
a w jakim celu chciałbyś zastosować MIXOL?
może z racji "plotki", że czyści wtrysk?
  
 
Ależ owszem jeśli na tych stacjach leją opał zamiast on.
  
 
I nawet do opalu sie go nie stosuje - robi wiecej szkod jak porzytku z niego - zostawia nagar.
  
 
kolejne brednie wyssane z palca
do czyszczenia wtrysków są specjalne preparaty które stosuje sie co 10tys i jest to buteleczka 100ml drozsza od 0,5l mixolu.
tak jak kolega wyzej napisal mixol zostawia nagar inie spala sie do konca co bardziej szkodzi niz poprawia
  
 
Nagar robi się z tego że opał nie spala się w takim stopniu jak ON a mixol dolewa się z uwagi na smarowanie, m.in. pompy wtryskowej bo tego brakuje opałowi.
  
 
Cytat:
2010-01-16 18:02:11, trifoglio pisze:
a w jakim celu chciałbyś zastosować MIXOL? może z racji "plotki", że czyści wtrysk?



Na wielu forach MIXOL jest kreowany jako srodek-cud dla ukl. wtryskowego, dlatego jestem ciekaw czy ktos stosowal go do Forda i co jest w stanie o tym powiedziec.

Opinie na temat oleju w paliwie i skutkow jego spalania mam wlasna, wykreowana lektura ksiazki "ABC silnika dwusuwowego", gdyz laboratorium nie posiadam
  
 
Oj sam nie wierzyłem póki nie sprobowalem... U Siebie teraz w drugim samochodzie jakim posiadam mercedes w201 2.0 D miałem objaw ze po zapaleniu wieszał mi sie ktorys z wtryskiwaczy albo dwa. Weszłem na forum mercedesa i tam wiadomo z jakich przyczyn wiecej jest rad jesli chodzi o ropniakow niz benzyny. I wpadłem na watek mixolu i jak przeczytałem postanowiłem sprawdzic. Jako ze coraz gorzej sie działo i dłuzej silnik skakał z powodu zawieszajacych sie wtryskiwaczy pojechałem i na jakies 20 litrow paliwa które było w zbiorniku dolałem cały litr mixolu. Choc na stacji ogladałem te super srodki ktore był malutkie i drogie. Pierwszy powrot do domu na rozgrzanym silniku super, rano zapalam jeszcze potrzepało silnik ale szybciej pusciło ale wołem sie zrobił ten samochodzik. Jako ze chciałem by dobrze to sprawdzic jak działa mixol jezdziłem do rezerwy i za kazdym ranym paleniem było lepiej jak juz dojezdzałem rezerwe wszystkie problemy sie rozwiazały. Po zatankowaniu silnik miał duze lepsza kulture pracy zmulenie znikło jak i porane palenie z skaczacym silnikiem. Tak wiec jesli masz podobne problemy jak najbardziej polecam mixol