[OFF TOPIC] Różne Fotki - Zapraszam do Oglądania... - Strona 9

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
To w Łomży?
  
 
Tak.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
http://demotywatory.pl/167/Rozebralas-sieKlik
  
 
  
 


Dzisiaj rano przy Biedronce w centrum Łomży

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 






Zdjęcia przedstawiają detale konstrukcji nadwozia w pojeździe z 51 roku, przy którym dłubię od kilku dni.
Nadwozie posadzone na ramie. Część szkieletu nadwozia wykonana z elementów stalowych, dużo elementów drewnianych, poszycie z aluminium. Ręczna robota, materiały łączone ze sobą za pomocą wkrętów, śrub i gwoździ. Prace przy takiej konstrukcji są bardzo pracochłonne, aczkolwiek ciekawe.
Aaa, a spora część elementów drewnianych wykonana jest jako pakiet ściśniętych cienkich listewek, a nie np. jednolity klocek.

[ wiadomość edytowana przez: menzuramenzura dnia 2009-07-24 00:07:34 ]
  
 
A co to jest za auto? P-70?

[ wiadomość edytowana przez: Grzech dnia 2009-07-27 19:00:25 ]
  
 
dekawka?
  
 
Ta gablota to Triumph Renown z roku 1951. Rama solidna jak w ciężarówce, nadwozie to niesamowita wydumka- bardzo skromna ilość stalowych kątowników, kilka odlewanych profili aluminiowych, no i oczywiście drewno. Czadex. Po kilkudziesięciu latach całe nadwozie się kolebocze wskutek tego, że drewno częściowo spruchniało, a połączenia poluzowały się.
  
 
A mógłbyś dać jakieś fotki większej całości?
  
 
O ile nie poszedł już do piasku, to na dniach mógłbym jeszcze coś cyknąć pewnie. To nie moje auto. Dzięki temu, że szukałem pracy, natknąłem się na ogłoszenie "Poszukuję mechanika do prac przy zabytkowym wozie..." - i tak trafiłem na to autko.
Póki co, inny egzemplarz (znalezione w sieci).

[ wiadomość edytowana przez: menzuramenzura dnia 2009-07-28 07:04:01 ]
  
 
Fajna seria zdjęć z Ładą
Klik!
  
 
ustrzelone na jednej z warszawskich ekspedycji

  
 
Ładne.

Takiej wersji to ja jeszcze nie widziałem:
Skoda Favorit 1.3 Decatop
  
 


Źródło, i większa wersja: Tutaj.
  
 
Zdumiewający pomysł... Zwłaszcza dolne zdjęcia robią wrażenie.
  
 
Zlot IKAR 2010 - zdjęcia z przystanku w Cieplicach
  
 
Robiłem porządki w szafach i znalazłem niemały stos starych widokówek. Mógłbym je poskanować i wrzucać do tego wątku. Może ktoś z Was się orientuje, jak wygląda sprawa z takim procederem, tzn. niekomercyjne umieszczanie na portalu? Googlam i większość wątków to komercyjna reprodukcja i sprzedaż...
  
 
Hihi - jak dawno tego wątku nie odświeżaliśmy. Myślę że takie kartki można spokojnie skanować i wrzucać na Imageshacka.


A tu link jak ktoś lubi włoską motoryzację z lat 60, 70, 80. - Ładne fotografie w sporej rozdzielczości.
  
 


Fajna naklejka na tylnej szybie
I MY FSO

i jeszczze kilka fotek zalegających na moim telefonie