Lewar > - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
o to chodzi
właśnie co do wydechów- czy ten Twój też wymagał ciecia budy [tunelu] ?


pozdr
  
 
Cytat:
2009-08-13 12:55:57, Lewar pisze:
spokojnie akumulator wyladuje w bagazniku. narazie miejsce zawala mi butla pelna gazu



Ja mam za fotelem pasażera. Z punktu widzenia rozkładu masy jest to najlepsze rozwiązanie (nisko, środek długości auta). I o ile nie boję się specjalnie jakiejś eksplozji, która z kubełka pilota zrobi katapultę jak w myśliwcu, to ciekaw jest jak podejdą do tego mądrzy ludzie przeprowadzający BK na warszawskich imprezach. Zaraz zaczną marudzić coś o oddzielnych komorach z wentylacją bla bla bla. Wtedy najwyżej się to jakoś obuduje i ze dwie dziury wywierci, to będzie wentylacja...

A co do niebezpieczeństwa - w smartach (for two) akumulator pasażer ma pod nogami. Właściciwe trzyma na nim nogi, oddziela go od niego cienki plastik i wykładzina. No i dywanik A - jak mówią Krakusi - wydupcyć można i ładą na KJS, i smartem jadąc po bułki.
  
 
moze to bez sensu co powiem ale SKODA 105L tez miala akumulator w przedziale pasazerskim pod tylna kanapa
  
 
Cytat:
2009-08-18 10:15:41, Lewar pisze:
moze to bez sensu co powiem ale SKODA 105L tez miala akumulator w przedziale pasazerskim pod tylna kanapa



No tak, ale tam chronił pasażerów najpierw plastikowy kubełek, którym akumulator był przykryty, a potem pancerne oparcia tylnych foteli Dla oficjela na BK to można być zasadnicza różnica. Poza tym jak nie znajdzie czegoś innego, żeby się czepić, to się tego czepi. Ale zobaczymy.
  
 
no wiec byla pierwsza jazda.
nie jest idealnie jeszcze

dosyc czesto podczas jazdy gazniki wydaja z siebie taki gwaltowny i krotki syk [strzalem bym tego nie nazwal, ale moze po prostu "strzela" w gazniki] - pytanie - czy to oznacza [wciaz] za male dysze? nie chce przesadzic z rozwiercaniem bo potem bede mial problem mam tylko jeden komplet - teraz bylko rozwiercone 1,5 i 2,0 [badalem przepustowosc tych dysz z wzorcowymi~]

jak sie zatrzymalem i zgasilem silnik to strzelil - tym razem wyraznie - z wydechu - silnik juz nie pracowal. - co to oznacza???

za sugestie dziekuje
pozdrawiam!

  
 
A ja mam pytanie - czy ten airbox to może ten, który ja sprzedałem? Bo było to tak dawno, że nie pamiętam kto go ode mnie wziął
  
 
w wydech to zaplon - byc moze ze zalewa
ale jesli w gazniki - to za ubogo.
  
 
airbox mam z allegro chyba od Ciebie - możliwe.

powiększę wtedy nieco dysze tylko wiertła odpowiednie kupię.



  
 







  
 
O ja cię nie pi.... Co to?
  
 
klubowa relikwia

  
 
Witaj Lewar, ten pojazd jeszcze istnieje ???

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
To auto jest nieśmiertelne i przeżyje jeszcze niejedno z naszych.

PS Jakie masz plany ?

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
To jest ta po Francu?

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Niewyobrażalna ilość roboty czeka kogoś kto będzie chcaił ten relikt doprowadzić do stanu używalności
  
 
wiec po kolei:

Andrzej - tak istnieje ja się nigdy nie poddaje
emde - dokończyć co trzeba i jeździć
Andrzej - tak to ta po Francu
djmarkus - niekoniecznie, silnik juz chodzi ...

pozdr!

L
  
 
Cytat:
2014-09-30 11:37:59, Lewar pisze:
wiec po kolei: Andrzej - tak istnieje ja się nigdy nie poddaje emde - dokończyć co trzeba i jeździć Andrzej - tak to ta po Francu


A kiedyś taka ładna i wychuchana była i niebieska.
Ja pamiętam jeszcze poprzedniczkę która byleś na zlocie w Abadszalok 2004. Wyglądała podobnie

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
siema wszystkim odgrzewam kotleta
no coż, nie poszło tak jak chciałem I projekt został zarzucony na kolejne kilka lat... Pora na reaktywacje hehe.
BTW - kupie chłodnice do 2107 ! jak ktoś ma I chciałby wesprzeć reanimację legendranej Łady "tej po Francu" - to proszę o informację...
dzięi pozdro
Lewar wciąż zywy


[ wiadomość edytowana przez: Lewar dnia 2017-07-18 13:31:52 ]
  
 
Lewar, to masz 2 miesiące na umobilnienie skamieliny - w połowie września zlot w Sulejowie 😃

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
czesc! kope lat. hehe nie ma raczej opcji... zobacz w jakim to jest stanie
ale dzisiaj ją odpaliłem pierwszy raz od 2014 roku.

https://www.youtube.com/watch?v=G4vX0nXuAg0

chociaż 2 miesiące to nie mało czasu . kurcze ale fajnie wracać czasem na to forum, ktoś jeszcze mnie pamięta

pozdro!





[ wiadomość edytowana przez: Lewar dnia 2017-07-18 23:04:59 ]