Lubelszczyzna - Gdzie jezdzic ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
W tym watku mozemy sobie mowic o fajnych miejscach godnych polecenia w Lublinie i okolicy .

Najbardziej popularnym miejscem w Lublinie jest Zalew Zemborzycki. Naprawde doskonale miejsce na rower. Oczywiscie jedzie sie nad woda, sa laski (chodzi mi o drzewa, ale te drugie tez sa ), duzo podjadow, zjazdow i knajpek.
Drugim fajnym miejscem w Lublinie jest Lipniak kolo Al. Krasnickiej. Jest tam lasek, w ktorym mozna sobie poskakac tzn. sa tam spore chopki, wyskocznie itp. Nie wiem czy jest to naturalne czy zrobione lopata, wiem tylko, ze na skladaku czy innym chinskim rowerze nie polecam tam przyjezdzac, wiele kol i ram poszlo juz na zlom . Nie bylem juz tam rok ale mysle, ze ciagle istnieje
Na dluzsze wycieczki krajoznawcze polecam Narodowy Park Roztoczanski, jest on polozony obok Zamoscia. Naprawde wspaniale miejsce na rower, piekne krajobrazy i widoki.

Dopisujcie jakies fajne miejsca i swoje opinie na ich temat.
Pozdro
  
 
polecam wycieczke do Kazimierza nad Wisłą. Jednak nie ścieżką rowerową czy szosą, a pieszym szlakiem turystycznym. Z wyjątkiem fragmentu gdzie trzeba sie przeprawić przez strumyk (wzdłuż biegu) to nie jest wcale to trasa trudna. Wiedzie przez Nałęczów, Radawiec (fantastyczny zjazd przez las) do Kazimierza (ostatnie 3km to zjazd po asfalcie - bez pedałowania miałem ponad 55km). Startowałem z Ponikwody, Nałęczów osiągnąłem po około 42km, rynek w Kazimierzu to 72km.

pzdr
scoodie
  
 
polecam kazdemu wyprawde "Dolina Ciemiegi" trasa fajna od wawozów dysa az po płaskowyz nałeczowski
  
 
Ja troche inaczej: Nie polecam po zmierzchu ścieżki rowerowej w okolicach Nadbystrzyckiej, chodziłem niedaleko do szkoły i wiem z opowiadań "miejscowych", że banda drechów potrafi zabrać rower, telefon, itp. (czytaj:ukraść) a polecam tak jak wszyscy: Zalew i generalnie okolice Lbn w strone Kazimierza
  
 
Zgadzam z Jaroslavem, sciezka ta jest bardzo niebezpieczna, nie tylko po zmierzchu, pare tygodni temu jadac tamtedy w bialy dzien gonilo mnie dowch lysoli, chcieli zabrac rower, naszczescie sil im nie starczylo. Polecam Lasek na Czechowie, jest on polozony przy Al. Solidarnosci, dokladniej naprzeciwko Mc Donalda. Bardzo duzo chopek, zjadow, wyskoczni itp. Pozdro
  
 
tak sobie dumam i mysle ze fajnie by było (oczywiscie w miare mozliwosci) wrzucac tu linki albo mapki szlaków moze to byc mocno przydatne i przypominam ze to forum nie tylko o rowerch wiec trasy motorowerowo -motocyklowe tez sa mile widziane
  
 
Jako że lubelszczyzna to nie tylko Lublin i okolice polecam tš trasę
przy okazji stronkę mojego miasta
jozefowcity

[ wiadomość edytowana przez: bee_atka dnia 2005-09-03 14:34:30 ]
  
 
ja tak sobie przypomniałem traske która czesto smigałem

otóz z lublina kierujemy sie na krasienin potem na niemce nastepnie na lubartów w łucce skrecamy na ostr. lub i tam juz mamy dowolnosc dojazdu do ostrowa(3 drogi sa) potem przez ostrów w str jez. białego jedziemy nad jeziorko miejskie szybka kapiel (tak ze 3 godzinki) i spowrotem do lublina mozna albo przez łeczna albo tak jak przyjechalismy trasa ok 130-150km zalezy któredy sie wraca
  
 
Noo ladna trasa Arsenie, ale 150 kilosow to jak dla mnie za duzo, 100km to narazie gora co moglem wycisnac
  
 
no teraz to ja nie moge przebiec nawet 2 km wiec przejechanie 100 dla mnie tez z cudem graniczy ale ... juz sie robi ciepło
  
 
gorąco polecam (sam sprawdziłem jak tam jest) trasę może niezbyt długą ale za to piękną w Poleskim Parku Narodowym. Start z parkingu przy ścieżce PEREHOD. Na mapce wygląda to mniej więcej tak (nie jest to genialna mapka bo zrobiona na podstawie fotografii planu parku ):


kolorowe kropki oznaczają odpowiedni szlak, którym się poruszałem, czarne kwadraty oznaczają, że nie pamiętam koloru szlaku

można ją oczywiście rozbudować ale była to pierwsza wycieczka na rozruszanie się więc zakończyła się po 23km

kilka zdjęć (wycieczka miała miejsce 18 kwietnia wiec zieleń nie powala na kolana)



pozdrawiam





[ wiadomość edytowana przez: scoodie dnia 2006-05-30 16:58:34 ]
  
 
gdzie na lubelszczyznie?
Pub u Króla

  
 
Widze jak to w Lublinie sluszny browar na stole
  
 
Cytat:
2006-11-17 14:23:32, sparky7 pisze:
gdzie na lubelszczyznie? Pub u Króla

sparky to tam zapiłes ostatnio co cie szukalismy po powrocie z chełma???
  
 
Cytat:
2006-11-17 14:35:25, arsen pisze:
sparky to tam zapiłes ostatnio co cie szukalismy po powrocie z chełma???


chyba mnie z kims pomyliles.. nie pamietasz za ja abstynentem jestem
  
 
Cytat:
2006-11-18 21:44:29, sparky7 pisze:
chyba mnie z kims pomyliles.. nie pamietasz za ja abstynentem jestem

nom np dzis
  
 
Cytat:
2006-11-19 21:47:36, arsen pisze:
nom np dzis


nie slyszales o wlasciwosciach leczniczych grzanego piwa?
  
 
Polecam Zajazd "Marzanna" w Niedrzwicy Królewskiej. Bardzo miła atmosfera, można dobrze zjeść i wypić za niewielkie pieniądze.
Duży parking, miejsca dla rowerów..
  
 
Cytat:
2006-12-14 17:16:57, arii82 pisze:
Polecam Zajazd "Marzanna" w Niedrzwicy Królewskiej

gdzie ???
  
 
Cytat:
2006-12-17 22:44:47, arsen pisze:
gdzie ???



Niedrzwica Duża
gdzies byly foty wystawione
rowniez polecam, glownie w nocy