Wspomaganie.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Byłem dziś u mechanika i mówił mi, że jak sie wymienia płyn od wspomagania to przed wlaniem nowego trzeba cały układ (oprócz pompy) przedmuchać powietrzem ze sprężarki. No i że nie wystarczy samo przekrcenie pompy ręką tylko trzeba jeszcze układ odpowietrzyć. Mam w związku z tym proste pytanie. Czy to co on mi powiedział to prawda? Warto mu dać auto.
  
 
Moim zdaniem nie ma takiej potrzeby.

Nadmuchanie instalacji powietrzem przyniesie więcej negatywnych efektów niż domniemanych korzyści. Trzeba będzie odpowietrzać cały układ a ta minimalna ilość płynu jaka pozostanie w maglownicy, przewodach i pompie na pewno nie zaszkodzi w dalszej eksploatacji.
  
 
to ja się podepnę pod temat i mam taką prośbę,
czy ktoś może mi dokładnie opisac albo jeszcze lepiej pokazac na zdjęciach wszystkie elementy od wspomagania kierownicy w mk5
chodzi o wszystkie przewody gdzie biegną pompę i zbiorniczek,
bo pod maską poprzedni właściciel zrobił taki sajgon że już zgłupiałem
  
 
A nie można poprostu wypompować starą pompą oleju i po założeniu nowej wlaćolej, przekręcić kółkiem od pompy, założyć pasek i zapalić silnik. Czy trzeba odpowietrzyć? A jak trzeba to w jaki sposób?
  
 
zdejmujesz wężyk powrotny ze zbiorniczka (ten cienki) wkładasz go do butelki (uważaj żeby nie wyskoczył). Odpalasz silnik ,cały olej zlatuje Ci wtedy do butelki.Zakładasz nową pompę ,zalewasz zbiorniczek olejem ,odpalasz silnik kręcisz kierownicą lewo prawo na maxa kilka razy i po robocie.Układ sam się odpowietrza...