[LobsterMan] Montaż sryskiwaczy lamp i zestawu Xenon H1

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Niedawno zaopatrzyłem sie w lampy soczewkowe i po kilku dniowej regulacji uzyskałem super efekt.

Jakość troszke sie poprawiła, mówie troszke bo ciągle nie jestem zadowolony. Przymierzam sie do montażu spryskiwaczy lamp, bo szybko sie brudzą co zmniejsza efekt świecenia. Czy ktoś z was już montował spryskiwacze lamp? Moge prosić o jakieś wskazówki co od czego i jak? Co potrzebuje? zbiornik z pompka wysokociśnieniową i dysze spryskiwaczy ale najlepiej od czego jeśli nie forda to co polecacie?

Druga rzecz to na Allegro chce se zamontować Xenony H1 z przetwornicami. To spryskiwacze beda niezbedne juz! Mam szklo lamp typu Clear tylko ze z tworzywa stucznego niewiem czy mi sie nie zacznie cos topic jak zamontuje Xenony. Co myslicie zanim wydam kase?


[ wiadomość edytowana przez: LobsterMan dnia 2008-02-01 14:15:28 ]
  
 
kliknij tutaj


potrzebujesz wiekszy zbiornik i pompke wysokocisnieniowa...
foto zbiornika np masz w watku zeberka ostatnio kupil.. dostac to nie jest latwo

spryskiwacze mozesz szukac oryginal..albo od octavii 2 za jakies 80zl na allegro komplet

zobaczy czy masz instalacje bo jak tak to jeszcze przekaznik w skrzynke a jak nie to jakas oddzielna instalka
  
 
Witam - piękne plany ...
jeśli jednak będzie wątek dotyczył jednego samochodu warto się zapoznać z wątkiem ... KLIK ...
  
 
Mam taką fajną wersje Essa że wszytskie kable są gotowe, niemam halogenów ale kable na nie z wtyczkami wiszą, są kolo zbiornika spryskiwacza 2 luzne wtyczki, podejrzewam jedna na czujnik który jest odpiety i druga na druga pompke. Wiec zrobie to chyba tak , ze kupie koncówki spryskiwaczy od Octavi i zestaw zbiornik pompka plus weze od Focusa albo z Golfa IV, powinno dzialac, jeszcze przekaznik sobie zmontuje albo wyprowadze osobna instalacje, moze sie pokusze o jakis tajmer zeby cyklicznie np. co 20 min spryskiwalo lampy, ale to zalezy jak duzy zbiornik bede mial do wykorzystania.


[ wiadomość edytowana przez: LobsterMan dnia 2008-02-02 12:59:28 ]
  
 
Jaki polecacie zestaw HID Xenonów z Allegro? Są tam różne od 259 do 450pln. Barwa chyba 8000K bedzie najlepsza! I czy maci ecos takiego u siebie czy może bede pierwszy?
  
 
nie bedzie sie nic topic bo xenonowe swiatlo to tzw zimne swiatlo
  
 
kolega borys no i ja mam

[img=https://images32.fotosik.pl/103/84293ca16dcc11a5m.jpg]

[img=https://images25.fotosik.pl/137/3a5b8cf4e598b5ecm.jpg]

[img=https://images32.fotosik.pl/102/4e5fa6888bb26b12m.jpg]
  
 
A jakiej firmy zestaw HID czyli Xenony z przetwornicami i zarnikami macie u siebie? Bo che sobie kupic al enieznam sie jaki dobry i jaka firma?
  
 
ja mam boscha ale to wydatek wiekszy niz 450zl
a te na allegro to chinszczyzna i niewiadomo co to za firmy (nie twierdze ze sa zle)
ja wybralbym raczj te drozsze i 6000-8000K
  
 
a ja mam takie pytanie...

czy trzeba montowac soczewki zeby taki zestaw xenonowy zamontowac ? czy mozna na oryginalnych lampach tez ?
  
 
ja mam taka kupe z allegro swiecic to swieci ale wiem ze jak bedzie kasa bedzie xenon philipsa koszt wiekszy ale lepsza jakosc itd
co do soczewek to poprawia jakosc swiatl jesli chcesz montowac w zwyklych to raczej policja sie przyczepi bo razi jak nic
  
 
teoretycznie mozna
bo na soczewce czy nie taki zestaw jest nie legalny
nawet jak zamontujesz spryskiwacze i uklad samopoziomujacy to i tak lampa nie ma homologacji pod xenon (E11)
na soczewce efekt jest lepszy ale widzialem tez bez i wyglada spoko
  
 
Myslalem o takich nawet napisalem do kolesia mejla z pytaniami.

a tu taki przykladowy


Xenony

[ wiadomość edytowana przez: LobsterMan dnia 2008-02-03 19:07:06 ]
  
 
Cytat:
2008-02-03 18:02:53, POMPA pisze:
teoretycznie mozna bo na soczewce czy nie taki zestaw jest nie legalny nawet jak zamontujesz spryskiwacze i uklad samopoziomujacy to i tak lampa nie ma homologacji pod xenon (E11) na soczewce efekt jest lepszy ale widzialem tez bez i wyglada spoko


Wydaje mi się że oznaczenie E11 niema nic wspólnego z ksenonami
Moje soczewki mają homologację E11 a w instrukcji jest napisane żeby nie montować lamp HID
  
 
oczywiście zdajesz sobie sprawę że te homologację sobie możesz ... nawet jak drogówka się nie przyczepi to ubezpieczalnie już są wyćwiczone przy kolizji możesz nie dostać kasy, kolega tak miał.
  
 
Przed chwilą dzwoniłem do PZU i zapytałem sie o moje lampy
Faciu powiedział mi że E11 to dopuszczenie do ruchu w GB i jeżeli są przeznaczone do ruchu prawo i lewostronnego to nie powinno być problemu z wypłatą odszkodowania oczywiście musi być ważny przegląd techniczny.Oczywiście na piśmie tego nie mam.Mój znajomy 11 stycznia przyłożył golfem w tyl innego pojazdu ,mial soczewy z homologacją E11 własnie z nim gadałem idostał bez problemu kasę z AC w Link 4
  
 
Cytat:
2008-02-26 11:52:32, MARAS-1999 pisze:
Przed chwilą dzwoniłem do PZU i zapytałem sie o moje lampy Faciu powiedział mi że E11 to dopuszczenie do ruchu w GB i jeżeli są przeznaczone do ruchu prawo i lewostronnego to nie powinno być problemu z wypłatą odszkodowania oczywiście musi być ważny przegląd techniczny.Oczywiście na piśmie tego nie mam.Mój znajomy 11 stycznia przyłożył golfem w tyl innego pojazdu ,mial soczewy z homologacją E11 własnie z nim gadałem idostał bez problemu kasę z AC w Link 4


a są lampy dostosowane do ruchu prawo i lewostronnego jednocześnie i co to ma do xenonów?
  
 
określają to jakieś strzałki przy znaku homologacji.Według tego co mówił to są takie które można tak ustawiać że używane są w ruchu prawo i lewostronnym.
A co to ma do ksenonów? Chodzi o to czy do soczewek z homologacją E 11 można załozyć HID.Pompa napisał niżej
"nawet jak zamontujesz spryskiwacze i uklad samopoziomujacy to i tak lampa nie ma homologacji pod xenon (E11)"
uważam że homologacja E11 niema nic wspólnego z ksenonami bo jest to dopuszczenie do ruchu w GB.
  
 
A czy przypadkiem E...nie oznacza Państwa, które wypuściło homologację (E11-GB, E1-Niemcy...itd)? Strzałki oznaczają czy lampa jest prawo, czy lewostronna.
  
 
znalazłem trochę info o oznaczeniach

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=898897



[ wiadomość edytowana przez: bzikol dnia 2008-02-26 23:14:43 ]