[LobsterMan] Montaż sryskiwaczy lamp i zestawu Xenon H1 - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2008-02-26 12:34:54, MARAS-1999 pisze:
znalazłem trochę info o oznaczeniach http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=898897 [ wiadomość edytowana przez: MARAS-1999 dnia 2008-02-26 12:35:55 ]


Czyli tak jak mówiłem. Pytanie tylko, czy np producent lamp nadaje homologację na lampy np H4, ale na odpowiednik z xenonem? Wg mnie, należy podejść do tego życiowo - tj nie przesadzać z kolorem i ustawieniem świateł w niebo, a wszystko się jakoś ułoży...
PS-dodam, że np soczewki h7+philips xtreme dają lepiej po oczach, niź xenon D1s bez soczewki...
  
 
Cytat:
2008-02-26 10:28:42, MARAS-1999 pisze:
Wydaje mi się że oznaczenie E11 niema nic wspólnego z ksenonami Moje soczewki mają homologację E11 a w instrukcji jest napisane żeby nie montować lamp HID


sorki chodziło mi o E1 bo E11 tez mam teraz na soczewkach
  
 
O homologacji mówi też numer homologacji (zamieszczony po znaku E...). Tam jest dopiero mowa o żródle światła, rodzaju żarówki itp...
  
 
Kompletuje powoli sprzet. Mam przekaznik od spryskow w drodze, a brat obczail super szrot i tam bedzie rwac instalke z Mondeo na spryskiwacze lamp. Jest jeszcze Galaxy ale niewiem czy podejdzie. Tydzien temu kupilem cala instalke do ogrzewania spryskiwaczy i szyby bo moja bylo zepsuta i nie dzialala pewnie przekaznik czy cos tam bylo uszkodzone. wiec jak zaloze spryskiwacze to wtedy montuje xenony w soczewki.
  
 
Zwracam sie do Was z pytaniem, czy orientujecie sie gdzie sie wklada oryginalny przekaznik na spryskiwacze reflektorów do Essa, bo zaopatrzylem sie w takowy i niewiem dokładnie gdzie go zapodać? Druga sprawa to czy taki zestaw http://allegro.pl/item328337818_spryskiwacze_reflektorow_xenon_lamp_legalne_xenony.html podejdzie? Konkretnie mi chodzi czy dysze wysuwane sie jakos zmieszcza w zderzak czy jego konstrukcja niepozwal ana to i bede musial zainwestowac w dysze od Octavi? Bo bede po swietach montowac zestaw Xenon HID i spryskiwacze.

Prosze o jakies podpowiedzi.
  
 
Cytat:
2008-03-15 16:49:16, LobsterMan pisze:
Zwracam sie do Was z pytaniem, czy orientujecie sie gdzie sie wklada oryginalny przekaznik na spryskiwacze reflektorów do Essa, bo zaopatrzylem sie w takowy i niewiem dokładnie gdzie go zapodać? Druga sprawa to czy taki zestaw http://allegro.pl/item328337818_spryskiwacze_reflektorow_xenon_lamp_legalne_xenony.html podejdzie? Konkretnie mi chodzi czy dysze wysuwane sie jakos zmieszcza w zderzak czy jego konstrukcja niepozwal ana to i bede musial zainwestowac w dysze od Octavi? Bo bede po swietach montowac zestaw Xenon HID i spryskiwacze. Prosze o jakies podpowiedzi.


nie pamiętam numeru ale po prawej stronie u góry w skrzynce. jest na niebiesko zaznaczony kwardacik.
  
 
Cytat:
2008-03-15 17:00:08, VinCe pisze:
nie pamiętam numeru ale po prawej stronie u góry w skrzynce. jest na niebiesko zaznaczony kwardacik.



instrukcja mowi r16
  
 
  
 
R22 w MK5/6
  
 
No to klasycznie! Dzieki za info o przekazniku. Teraz z uwagi ze lekkie "biedaszyby" w necie to co do nizej zamieszczonej instaliki... Brac ja czy podejdzie z tymi dyszami, czy montowac dysze z Octavi?
  
 
ten zestaw ma grubo przesadzoną cene.
to jest maksymalnie 100pln warte
nie podpasujesz zaślepek tych sprysków do zderzaka mk7 według mnie. lepiej chyba od octavii albo omegi C bo są niziutkie.. a pompka na allegro to niski koszt (ktoś tam wrzucał linka ostatnio)
  
 
wysuwane z octavii dwa kosztowaly ostatnio 60zl komplet
nie wysuwane 80...

pompka ostatnio z mercedesa klasa A po 20 byla na allegro
  
 
No mam juz zbiornik z pompkami,

na spryski reflektorów i na szyby od Mondeo. Wiec przynajmniej wtyczki do pompek bede miał plug&play. Jeszcze tylko dysze z Octavi i weze. A tak apropo to w Praktikerze sa weze ktore podejda? Jak sie nazywaja znaczy sie co one musza miec specjalnego w sobie?
  
 
Cytat:
2008-03-15 16:49:16, LobsterMan pisze:
Zwracam sie do Was z pytaniem, czy orientujecie sie gdzie sie wklada oryginalny przekaznik na spryskiwacze reflektorów do Essa, bo zaopatrzylem sie w takowy i niewiem dokładnie gdzie go zapodać? Druga sprawa to czy taki zestaw http://allegro.pl/item328337818_spryskiwacze_reflektorow_xenon_lamp_legalne_xenony.html podejdzie? Konkretnie mi chodzi czy dysze wysuwane sie jakos zmieszcza w zderzak czy jego konstrukcja niepozwal ana to i bede musial zainwestowac w dysze od Octavi? Bo bede po swietach montowac zestaw Xenon HID i spryskiwacze. Prosze o jakies podpowiedzi.



Załóż te od Octawii ładnie pasują do mk5, 6 i pamiętaj o zaworku zwrotnym bo bez niego ucieknie Ci część płynu a i spryski nie będą działały właściwie!
  
 
Ja pragne nadmienic mam mk7, ale to da sie obejsc chyba tez podejda z Octavi.
  
 
pompka
spryski
+ przekaźnik+przewody i zbiornik.
Dodam, że ważny jest kąt strumienia spryskiwaczy (jest nieregulowany), który często zalezny jest od kształtu zderzaka...

[ wiadomość edytowana przez: surec dnia 2008-03-17 08:06:39 ]
  
 
Mam zbiornik z pompką od spryskiwaczy, i od reflektorów, mam oryginalny przekaznik mam jeszcze dobre checi i dobry humor. Potzrebuje dysze i weze.

Co szanowni koledzy polecaja?

weze, gdzie i jakie?

dysze?

Po swietach chce to zmontowac wszystko wiec filmik bedzie i foty.
  
 
poszukaj w watku zagore1 on pisal o wezykach chyba z prakticera..

wezyk zbrojony

dysze octavia
  
 
Powoli koniec zakupów. Mam spryski do lamp okazyjnie bo komplet z zaslepkami za 60pln

Teraz tylko bede robic uchwyty z blachy do pasa przedniego albo jjakos gdzie sie da zeby mialo to rece i nogi, mniej wiecej jak to jest w oryginale. Wezyki jeszcze mi zostaly i trujnik z zaworkiem ale mam cos na oku. Zaslepki jakos chyba bede musial wyprofilowac podejrzewam na parze albo jakims innym sposobem. Za tydzien ruszam do ostrego boju. Przeznaczam na to jedne gora dwa dni. I bedzie zrobione. Jesli macie moze weze albo zaworek z trujnikiem od mondeo to prosze info na priv chetnie kupie. Wtyczki do pompek tez mam ze szrotu i oryginalna wiazke od czujnika plynu do licznika wiec jak sie uda bede miec za tydzien spryskiwacze lamp i podgrzewane spryski z oryginalan instalka i no jeszcze zdjecia z nowego zestawu car audio zapodam.

Pozdro
  
 
Cytat:
2008-02-03 19:05:18, LobsterMan pisze:
Myslalem o takich nawet napisalem do kolesia mejla z pytaniami. a tu taki przykladowy Xenony [ wiadomość edytowana przez: LobsterMan dnia 2008-02-03 19:07:06 ]




ja miałem taki zestawik tylko na h4 właśnie go sprzedaje cena 2 stówki używany jakieś 6 me teraz montuje zestaw bixenonów BOSCH zakupiony na allegro kllllllllik
szkło już sie poleruje pod soczewkę .

Jeżeli miał bym coś doradzić to nie kupuj 8000 K tylko 6000 K chyba ze lubisz niebieskie światło przypominam ze fabrycznie montowane xenony mają 4300 K !!!