Czym napędzić te suby RATUNKU!!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam mam dwa suby Lanzar Max Pro 124 o nastepujacych danych Moc maksymalna - 1600 W Moc nominalna - 800 W RMS Skuteczność - 91 dB Impedancja - 4 Ohms i prosze was pomóżcie mi dobrać do tego jakiś wzmak suby są dwa Z góry dzieki za pomoc Pozdrawiam Paweł
  
 
pytanie jaką gotówką dysponujesz strasznie mocne te głośniki i bardzo cieżko będzie je konkretnie rozbujać, na dodatek 30stka i na dodatek 2 sztuki
jakby miało być porządnie to na pewno 2 x vibe mono box IV -ka ale jeden taki mono to jakies 2200 pln,
2 x JL Audio 500/1 - koszt jednego to jakies 2600 pln

ogólnie najlepszym rozwiązaniem byłby zakup dwóch osobnych wzmaków i najlepiej mono, pytanie czy efekt będzie wystarczający jak zastosujesz jakies "budżetówki" za 300 pln - z doświadczenia wiem ze róznie z tym wypada, ale...
warto zainteresować się
-magnat RX mono - kolo 700 pln sztuka
-hifonics ZXi4006 (2-kan) - koło 800 pln sztuka

można też pomyśleć o bardzo mocnej 4 kanałówce, i na pewno o kondensatorze

sprecyzuj sie co do finansów to pomyslimy

pozdrawiam
  
 
Witam

To kolega wdepnął w niezłe ... problemy
Odnośnie tych głośników to strasznie dziwna sprawa jest, ciężko znaleźć ich dokładna specyfikację, mówisz że mają po 800watt rms i skuteczność na poziomie 91dB, na oficjalnej stronie dystrybutora nie ma podanej mocy rms ale skuteczność jest, 84,3 dB ( mogłem się pomylić ale napewno nie więcej niż 85dB ), na allegro też są, 700watt rms i 84dB - wszystkie to jednocewkowe Lanzar MAX 124 Pro ( 1600watt max ).
Mam pewne wątpliwości co do mocy jaką naprawdę są w stanie przyjąć, po pierwsze cewka 2", Lanzar pakuje do 16stek srii OPTI cewki 3" a tamte głośniki maja po 200watt RMS, ale to jeszcze nie przsądza o sprawie, dedykowana tym głośnikom dwukanałówka z serii MAX PRO ST ma po 300wat RMS na kanał ( przy 4Ohm'ah ) chyba że trzeba takie dwie zmostkowane żeby zasilić dwa głośniki wtedy to może i miałoby ręce i nogi -
TUTAJ KLIKNĄĆ, chociaż koleś na allegro który sprzedaje taki sam wzmacniacz za 1100zł twierdzi, że ten sam model ma po 980watt rms na kanał, elektryk to sprawdzał ( życie byłoby piękne, dwukanałówka za 900zł i 2xprawie 1000watt RMS...JL, Orion, JBL, RF - wszystkie te firmy straciłyby racje bytu na rynku ). Wróćmy do tematu, nawet zakładając że powyższy model lanzara zasili Ci te głośniki to bez sensu jest wydawać 1700-1800zł na zasilenie głośników wartych 600zł, jaki w tym cel??
Moje zdanie jest takie:
-opcja numer 1, wierzysz zapewnieniom producenta i kupujesz dwa wzmaki Lanzara ( 2x890zł ), albo HiFONICSA BRUTUSA 2000zł, nawet tego Crunch'a, bądź jakikolwiek piec który przy dwóch ohm'ach da z siebie conajmniej 1200watt RMS - po czym łączysz wszystko i banan nie znika Ci z buzi, do czasu aż podliczysz ile wydałeś, bo tak mocne sprzęty to zazwyczaj drogie zabawki...oczywiście mocny kondensator 1,5 - 2 Farady
- opcja numer 2, nie wierzysz danym producenta, podpinasz je pod jeden wzmak lanzara, przyjmując że realnie maja po jakieś 400watt RMS, co w sumie dawałoby 800watt więc i tak bardzo dużo, tutaj można sie juz zastanowic nad, jak wspomniała moja przedmówczyni, mocna czterokanałówką, np. HiFonics Olympus albo jakims tańszym MONOBLOKIEM, ewentualnie pojechać na grubo i zakupić Oriona albo DLS'a, ten ostatni byłby najfajniejszy dźwiękowo ale bezsensem byłoby dopłacanie do wzmaka klasy SQ żeby podłaczac go do budżetowych głośników...
- opcja 3, sprzedaj te lanzary jeśli dużo na nich nie stracisz i kup jeden głośnik o rozsądnej mocy - udokumentowanej, ok300- 400 watt RMS przy jednej cewce 4Ohm, 500-600watt RMS przy dwóch 4Ohm'owych cewkach, na allegro można wyłapać mase perełek, np. Orion P10D2 albo Alpine SWR-1242D naprawdę świetne głośniki które sprawią wiele frajdy przy odsłuchu i zdecydowanie mniej problemów w temacie zasilenia

1400 watt RMS w aucie brzmi dumniej niż 400 watt ale moc bez odpowiedniej kontroli potrafi zamienić przyjemne słuchanie muzyki w nieznośny hałas, poza tym zastanów się jak przyjęłaby to elektryka w Twoim aucie, 1,5kW - zakładam, że z przodu tez coś gra, pewnie przdałby sie nowy alternator i drugi akumulator

Pozdrówka

PS. Sorki za ewentualne błedy i literówki...
  
 
Jeżeli mógłbym się wtrącić to opcja numer 3 jest najbardziej sensowna Bo te dwa Lanzary... to chyba okazja jakaś musiała być, ze je kupiłeś kolego A jak już sprzedaż i nie zależy Ci na jakości (wywnioskowałem to po tym zakupie ) to kup już jakąś 15stkę i monoblocka porządnego do niej i będziesz miał ciśnienie w autku jak ta lala
  
 
Co do wypowiedzi davidosa88 to z tą 15tką to faktycznie nie jest zły pomysł jeśli zależy Ci na ciśnieniu wytwarzanym przez głośnik, ale taki sprzęt jak "D" ma w opisie też wymaga nielichego wzmaka - po pierwsze 15" membrana to już całkiem spora masa układu drgającego ( wiem wiem jest z włókien węglowych...ale mimo wszystko ) więc przydałby się wzmak o porządnej wartości współczynnika tłumienia bo zakładam, że ten głośnik podłączony będzie w konfiguracji pozwalającej na uzyskanie impedancji zastępczej 1Ohm - ciężko będzie znaleźć wzmacniacz który wygeneruje 800watt RMS przy 4 Ohm'ach... tak więc znowu wszystko rozbija się o kasę.
Osobiście jestem zwolennikiem budowania subów na 2 małych głośnikach 8"-10" z 4Ohm'owymi cewkami i mocami nie przekraczającymi 300watt RMS na głośnik, poza tym bardzo lubię "starą szkołę jazdy" czyli papierowe membrany. Plusy takiego zestawienia, niska masa układów drgających, łatwość zasilenia przy impedancji zastępczej 2Ohm i szybkość takiego suba w skrzyni zamkniętej. To ostatnie może nie byc dla każdego najważniejsze ale dla mnie jest ze względu na rodzaj preferowanej muzyki - rock, metal, polska alternatywa...i tu wchodzimy na kolejny temat. Rodzaj subwoofera a rodzaj słuchanej muzyki, wiadomo co innego do szybkiej perkusji a co innego do "czarnych" rytmów, chyba że mamy fundusze na taka serię W7 od JL Audio wtedy niczym sie nie przejmujemy ... ja niestety nie mam tak kolorowo i muszę sobie radzić kombinując.
Pozdrówka
  
 
Właśnie ja tak szczerze to też jak już kupiłem swój głośnik to obejrzałem się że za pińćset złociszy go nie napędze U mnie pewnie zagości Hifonics Brutus lub Sinuslive Sla, ale to przyszłość hehe.

Jak kolega zauważył grunt to preferowana muzyka, bo niestety mając ograniczony budżet, to nie skompletuję się zestawu uniwersalnego pod każdym względem. Ja słucham czarnych rytmów i zaczynałem od STX AP ale np brat słucha różnej muzyki (od KoRna po techno) i u niego będziemy właśnie coś na 2x10" kompletować no i przód porządny (jak na możliwości finansowe) oczywiście

Reasumując niech sam zainteresowany się wypowie i napiszę czego słucha, jakie są jego wymagania i co najważniejsze jakie fundusze
  
 
Witam serdecznie.. po świętach! Za pieniądze rzędu 600-800zł proponuje używany Velocity Burning Desire II w dość dobrym stanie można takie jednostki znaleźć.. Wzmacniacz ma wystarczającą moc aby napędzić oba suby, wymaga oczywiście poprawnego zasilania.. Czasami można znaleźć też uszkodzony egzemplaż, którego naprawa u dobrego elektronika niewiele wyniesie a radość i dzwięk jaką dostarczy będzie nieoceniona..
Pozdrawiam!
  
 
do d..y że te lanzary mają po 4 omy; moc rms niejest podawana przez producenta, a moge dać sobie głowe obciąc że nie ma nawet 600w możesz kupić: http://allegro.pl/item337183171_boschmann_pch_990atx_mega_moc_1800w_2_1_kanaly.html

(troszke słaby, ale powinno już je ruszyć)

lub
http://allegro.pl/item336353995_sinuslive_sl_1500_sklep_kielce.html

i podpiąć głośniki na 2 omy

jest jeszcze jedna opcja: http://allegro.pl/item340059717_carpower_hpb_1502_24_gwarancja_wysylka_free_rca.html
dwa takie po jednym na głośnik, przy takim rozwiązaniu byłbyś w pełni usatysfakcjonowany

ps. szukaj lepiej w urzywkach

ps2. za tą cene mogłeś kupić lepsze głośnik/i
  
 
Witam na początek sorry że sie nei odzywalem ale bylem zagranicą i niestety padł mi laptop wiec nie miałem dostepu do neta. Na dzień dzisiejszy sprawa wygląda nastepująco udało mi sie kupic w sumie za neiwielki pieniadz bo za 100 euro własnie takiego lanzara http://www.allegro.pl/item330100590__lanzar_mxa282_wzmacniacz_2_kanalowy_warszawa.html

Natomiast z subami sprawa wygląda nastepująco kupiłem je defakto okazyjnie bo zapąłciłem 400zł za dwie sztuki miesiąc używane a ceny na allegro widziałem od 250 w góre są jednak na chwile obecną jeden sub jest uszkodzony bo synek siostry sie bawił i usiadł sobie w jednym ;/ uległ totalnemu zniszczeniu;( więc w gre wchodzi zmiana głosników wzmak wiem ze niema napewno tej mocy którą deklaruje producent ale mysle ze i tak bedzie dosc mocny kumpel miał go zapiety pod 2 rockfordy 400rms przy 4ohm i moge szczerze stwierdzic ze był za mocny na te głosniki muza jakiej slucham to głównie amerykanski rap choc czasem tez polski. W prezencie od kuzyna dostałem gotowa zabudowe do mojegto autka w której są dwie skrzynie Bass refleks po 42litry każda więc teraz pytanie jakie suby by do tego dokupic zeby było fajne brzmienei pod tym wezmakiem i skrzyniami Z góry dzieki za pomoc