Jaki olej do silnika ? - Strona 13

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
PLUS98No widzę że chcesz zrobić wrażenie że się znasz, ale .... Mobil 1 5w-50 ma jak najbardziej API SM !! Co udowadnia ten adres :
(Zerknij na specyfikacje)

MOBIL

Po 2 Jak i Valvoline (zachwalane w tym wątku) jak i Mobil , też pochodzą z USA....
  
 
Cytat:
2006-10-12 14:31:06, NIKI129 pisze:
Po 2 Jak i Valvoline (zachwalane w tym wątku) jak i Mobil , też pochodzą z USA....



Zgadzam się.

Apropo Quaker State'a, to zalałem takowy do skrzyni biegów po 1000 km wylałem ... zupę
  
 
Panowie!!!! nie ma co cudowac z olejami , polonez to nie najnowszej technologii silnik bardzo czuły na jakosc oleju. Do poldka w zupełnści wystarczu Lotos bądź Shell bo sa to bardzo dobre oleje!! Zasada prosta : do 100kkm lejemy polsyntetyk ( chyba ze ktos wczesniej zalał mineralny , to najlepiej dalej taki lac ) a jak obroci licznik to mineraly, moj ojciec tak zrobił w poldku od nowosci i walnoł ponad 300kkm bez remontu!! I jeszcze jedno,, podki tak jak i DF`y ( mowa o gaźnikach ) były roboine pod selektol wiec Lotos to jak na te silniki SUPER olej!

Wyjątek stanowią wielopunkty z hyrauliką.. tam dobry olej to podstawa

Ende.
  
 
Cytat:
2006-10-11 23:25:03, PLUS98 pisze:
Dziwię się tylko że, wlałeś coś z USA do samochodu! Pamiętam jak za komuny laliśmy to cuś do ruskich bokserów, efekty gorsze niż na selektolu. (mowa oczywiście o mineralnych)



Dlaczego Quaker? Otóż w tamtym czasie Quaker przy stosowaniu jego olejów dawał gwarancję na silnik na 400kkm i był jako jeden z pierwszych w klasie SL. To chyba o czymś świadczy!!!? Nie znam przypadku, by ktoś wcześniej lub później zorganizował taką akcję. Poza tym Quaker to, z tego co czytałem, olej szwajcarski produkowany z Pensylwańskiej ropy (tak przynajmniej pisali na opakowaniu).
Ja, jak pisałem, jeżdżę na półsyntetyku. Silnik po 95kkm nie spala oleju, nie słychać hydrauliki popychaczy (gsi) i jest czyściutki od środka.
Dlatego obsolutnie nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że to taki syf.

Cytat:
Zasada prosta : do 100kkm lejemy polsyntetyk ( chyba ze ktos wczesniej zalał mineralny , to najlepiej dalej taki lac ) a jak obroci licznik to mineraly



Tego również nie rozumiem. Skoro nie spala półsyntetyka, to po co lać mu gorszy mineralny? Do mojego będę lać półsyntetyk dopóki nie zacznie go spalać. Później dostanie minerała. To jest jedyne logiczne rozumowanie, przynajmniej dla mnie.

[ wiadomość edytowana przez: wiciu dnia 2006-10-12 21:51:28 ]
  
 
Cytat:
2006-10-12 17:44:54, berek33 pisze:
... do 100kkm lejemy polsyntetyk ( chyba ze ktos wczesniej zalał mineralny , to najlepiej dalej taki lac ) a jak obroci licznik to mineraly...


hmm, mi się obróci po 1.000.000 km. co robić?

a co się dzieje takiego specjalnego po 100kkm?
  
 
Oczywiście zgoda że, nie ma co cudować z olejami w przypadku OHV. Dlatego uważam że, kupowanie zagranicznych marek jest całkowicie bezzasadne bo mamy na rynku polskie produkty nie gorsze a w wielu przypadkach lepsze za niższą kasę. Moja wypowiedź na temat Quaker'a jak napisałem dotyczyła oleju mineralnego kupionego w 1988 i zastosowanego w radzieckiej technologii gdzie kompletnie się nie sprawdził w porównaniu z polskim olejem z tego okresu.
Osobnym tematem jest moje osobiste postanowienie niekupowania wszystkiego co jest Made in USA (jeśli uda mi się zidentyfikować kraj producenta).

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

[ wiadomość edytowana przez: PLUS98 dnia 2006-10-12 23:30:07 ]
  
 
Ja leje mobil 1 mineralny z beczki i wychodzi 10zł i jest o niebo lepszy od lotosa, selektora, shella itp
  
 
Cytat:
2006-10-15 12:41:35, rosck pisze:
Ja leje mobil 1 mineralny z beczki i wychodzi 10zł i jest o niebo lepszy od lotosa, selektora, shella itp


mobil 1
  
 
Cytat:
2006-10-15 12:41:35, rosck pisze:
Ja leje mobil 1 mineralny z beczki i wychodzi 10zł i jest o niebo lepszy od lotosa, selektora, shella itp


nie ma kurwa jebana mobila 1 mineralnego do kurwy nędzy. czytać się nauczcie kurwa. kurwa.
  
 
Witam
Mam Poloneza 1,5 Gli z 1995 roku z przebiegiem 111kkm jaki olej byście mi polecali do tego auta ??
  
 
wydaje, mi się, że nie jest ciężko zerknąć o czym jest cały wątek i co koledzy polecają !! To, że podasz ilość km to ma być wyznacznik do polecanego oleju ? Do OHV-ek najlepszy jest olej mineralny. Jak masz kase kupisz Mobil1 albo Castrola, jak masz mniej kasy to kupisz nie wiem Lotosa albo Orlen. A jak Twój silnik puszcza bąki i więcej go spala niż benzyny to kupujesz Selektol. Poczytaj najpierw co napisali koledzy a w razie czego zadawaj pytania.
  
 
Cytat:
2007-01-30 18:25:49, Krzychu85 pisze:
Witam Mam Poloneza 1,5 Gli z 1995 roku z przebiegiem 111kkm jaki olej byście mi polecali do tego auta ??


Mobil 15W40 .
  
 
Jeśli silnik jest OK to ja bym zaryzykował półsyntetycznego Lotosa. Jest tani i na pewno lepszy od mineralnego.

Chyba że Ci się strasznie leje spod wszelakich uszczelek, to nie ma sensu, bo jest rzadszy.
  
 
Cytat:
2007-01-30 18:44:20, Janek_125p pisze:
...Do OHV-ek najlepszy jest olej mineralny. ...


Bullshit.
  
 
Do mojego 125p kombi wlewałem Lotosa Semisyntetic od momentu, w którym miał 80000 do tego, w którym miał ponad 130000, po czym mechanik mnie nastraszył, "że to zabójstwo dla silnika" więc zmieniłem na mineralny. Po może dwóch dniach najpierw poleciały pierścienie, a potem panewki.
  
 
@Krzychu85 - przy tym przebiegu to proponuje jedynie minerała, jeżeli bierze ci dużo od wymiany do wymiany to nawet minerała z niższej półki (LOTOS) szkoda przepłacać

  
 
Przebieg nie powinien być tutaj wymiernikiem a jedynie faktyczny stan silnika.
Jeśli silnik od nowości był zalewany dobrym olejem (pełnym syntetykiem), to po takim przebiegu powinien być w dobrym stanie i nie wymagać dolewek od wymiany do wymiany.

Kolega kupił Poldka w 1996, zalewał MobilOne'm od początku i przy przebiegu 150.000kkm nie było żadnych zauważalnych oznak zużycia silnika.

"Średnie międzyremontowe" przebiegi OHV'ek rzędu 100-150KKM biorą się właśnie stąd, że ludzie leją najtańszy minerał Lotosa - takie są skutki...
  
 
Cytat:
2007-01-30 18:25:49, Krzychu85 pisze:
Witam Mam Poloneza 1,5 Gli z 1995 roku z przebiegiem 111kkm jaki olej byście mi polecali do tego auta ??



hehe wszyscy zabierają się do tematu od dupy strony...

A ja bym zpytał
  
 
Cytat:
2007-01-30 22:29:56, Makaveli pisze:
"Średnie międzyremontowe" przebiegi OHV'ek rzędu 100-150KKM biorą się właśnie stąd, że ludzie leją najtańszy minerał Lotosa - takie są skutki...



ale pierdzielisz Mak
  
 
Cytat:
2007-02-01 19:12:07, danielewicz pisze:
ale pierdzielisz Mak



no nie do końca.