Lakierowanie perłową bazą VW

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, kupiłem na allegro 5 litrów lakieru http://www.allegro.pl/item315443022_lakier_perlowy_oryginal_vw_coloradorot_piekny_.html
cena wydawała mi się atrakcyjna więc nie mogłem się oprzeć. I teraz mam kilka pytań ponieważ nigdy nie malowałem bazą.
wydaje mi sie że do bazy nie dodaje się utwardzacza a tylko sam rozpuszczalnik do bazy tylko pytanie w jakiej ilości? Oraz czy mogę to pokryć lakierem bezbarwnym jakiejś innej firmy i czy mi się to wszystko wtedy nie poważy. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam
  
 
witaj
A wiec rozciencza sie lakier bazowy rozcienczalnikiem akkrylowym w proporcji 1/3 1/2 to zależy od firmy ale to potem widać przed malowaniem że baza bedzie za gesta
Zadnych utwardzaczy sie do niej nie dodaje

Co do lakieru bezbarwnego to generalnie każdym lakierem bezbarwnym akkrylowym możesz pokryc baze

Choc zdażyło mi sie że Sickens-em malowałem i te sie żarły z innymi akrylami ale poza tą firmą to sie wszystkie łączą bez prooblemu

Wiesz tylko że kolory czerwone mają to do siebie że iddzie ich raz więcej i trzeba grubo kłaść żeby nie przebijały

pozdrawiam i życze miłego lakierowania

maxsped