[OT]Sprzęt elektroniczny i nie tylko, jaki kupić - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Nie chodzi mi o konkretny model ale?
Co w praktyce oznacza:
1. Full HD
2. HD Ready - która rozdzielczość w praktyce daje dobry obraz, bo przeczytałem gdzieś, że jedne dają obraz do niczego, a inne ok?
3. Jak jest w praktyca z jakością obrazu standartowych stacji TV?
4. Czy jest sens kupować 4:3?


[ wiadomość edytowana przez: szymon1977 dnia 2008-02-24 14:27:49 ]
  
 
Nie chodzi o konkretny model, tylko jaki sprzęt spełni moje wymagania:

1. Ma chodzić Windows Vista* bez problemów z typowymi aplikacjami biurowymi typu MS Office itp. Ma po prostu działać bez najmniejszego przymulania się. I oczywiście bezproblemowo wszelkiego rodzaju Odtwarzacze DVD, DivX, MP3 itp, ale z tym to raczej nie powinno być problemu?

2. Karta graficzna - choć nie jest to dla mnie żadnym kryterium wyboru, ale czasami lubię zagrać na jakichś wyścigach więc chciałbym wiedzieć co kupuję, więc jeżeli macie jakieć doświadczenie to:
-na jakiej karcie graficznej w LAPTOPIE da się zagrać na jakiej gierce i w jakiej rozdzielczości/ustawieniach

* - choć na razie pewnie zainstaluję XP

[ wiadomość edytowana przez: szymon1977 dnia 2008-02-24 14:26:35 ]
  
 
chwilowo odradzałbym Viste przynajmniej do czasu jej "ustabilizowania" sie
  
 
Co do kart graficznych to wiekszosc z laptopow z dolnej polki ma karty zintegrowane - czytaj, nie pograsz na niczym nowym. Ja mam a wlasciwe moja Mysza ma GForca 7300 1GB w Asusie i nie znalazlem gry ktora by nie chodzila. Do tego 2GB ramu i Intel Core 2 Duo 2 x 1,77 Ghz.

Co do wisty to odposcil bym na dlugo.....bardzo "przesadzony system", Wroze mu przyszlosc ja windozie milenium
  
 
Oczywiście na początek zainstaluję XP Ale wolałbym wydać kasę na coś, co mi kilka lat posłuży.

Na grafice mi nie zależy, chociaż jakby sie dało na czymś w czasie pracy zagrać...
  
 
Byłem dziś w Media Markt i szczerze mówiąć to obraz analogowy (czy jak to się nazywa) najlepiej wyglądał na... 20 calowych LCD o rozdzielczości 640x480. Grrr... I co tu zrobić?
  
 
Jak LCD to ja bym kupil cos 100Hz jesli masz zamiar z analogowego sygnalu korzystac. Toshiba 37R3500 to najtansza 100Hz w 37 calach.

Wogole to proponuje lekture http://hdtv.com.pl/forum/index.php
  
 
LCD, bo kupować teraz CRT trochę mija siez celem. Dzięki za link!
  
 
toshiba regza / sharp

ja wybralem toshibe regza.
  
 
Tylko SHARP ewentualnie SAMSUNG
  
 
Szymon - przedewszystkim podaj jakiś pułap cenowy... bo ciężko tak w ciemno zgadywać ile chcesz przeznaczyć.

Z tańszych (~3kzł) to Asus, ew HP , tudzież Toshiba (ale tu już nie pograsz)

W tej cenie dostaniesz Core Duo, 1-2GB ramu (zależnie od producenta i promocji), dysk 120GB, czytnik kart, wifi, pewnie kamerke, DVD-DL, a grafika to już różnie... zależy jak trafisz ofertę... jeśli już miałbyś brać zintegrowaną to tylko ATI (zintegrowane intele to porażka, wydajność mniejsza o 30% niż ATI)


A w większej kasie no to już można wybierać:
ASUS
HP
(no dobra, firmy niby te same, ale jakże inne możliwości)
ew. coś mniej typowego ze stanów ściągać (i tak nieźle cenowo wypada, tylko zabawa z paypallem dochodzi i z celnikami)


Obecnie na rynek powróciły laptopy benq, ale nie zapoznawałem się z ich ofertą więc nie wiem jak (oprócz niskiej ceny wyglądają)




Ja od 2 lat posiadam Asusa A6R i poza standardową w tym modelu usterką (padnieta nagrywarka po ok.roku - wymiana na gwarancji w tydzien z wysylkami) nie narzekam, a jak się okazało ma spore możliwości OC (wbrew temu co mówił producent laptop obsługuje nie tylko szynę 400 ale i 533 co powoduje milusie przetaktowanie procka z 1,6 na 2,2 bez specjalnego grzania, a także karta graficzna ATI X200 bez problemu pracuje stabilnie z częstotliwościa 419MHz zamiast seryjnych 300)
  
 
Polecam ta strone. Przy obecnym kursie GBP jest bardzo kozystnie, do tego europejska grawancja, zasilacz na 230 itd. 3 laptopoy kupowalismy u nich i sa niezawodni.

KLIK

PS. Pamietaj ze 99% Laptopow Asus, jest fabrycznie wyposazonych w myszke i torbe. (Czyli trzeba ze 200 odliczyc z ceny innego laptopa) Dodam ze akcesoria te sa wysokiej jakosci.
  
 
Cytat:
2008-02-25 12:11:52, Bedzio pisze:
Tylko SHARP ewentualnie SAMSUNG



Czemu?
  
 
samsung to nie bardzo polecam
  
 
monitory samsunga lcd sa bardzo dobre wiec czemu nie tv?
  
 
Viste odradzam bo to mega syf - sam mam na laptoku i sie z nia mecze bo nie mozna XP zainstalowac z braku sterownikow pod ten system.
  
 
Cytat:
2008-02-25 14:44:36, 5Turbo pisze:
Czemu?



Poniewaz nowe modele posiadaja bardzo dobre parametry techniczne, maja duzo złącz HDMI/VGA, dobrze spelniaja swoja role jako monitory do komputera, czerń na nich jest czernią oraz jest mala szansa na wystapienie badpixeli oraz jeszcze mniejsza ze wyskocza po np. roku uzytkowania
  
 
Cytat:
2008-02-25 15:56:36, BULLITT pisze:
Viste odradzam bo to mega syf - sam mam na laptoku i sie z nia mecze bo nie mozna XP zainstalowac z braku sterownikow pod ten system.



Wiem o tym, że Vista to syf, i o zmuszaniu do jej używania przez producentów poprzez brak sterowniików pod XP.

Jeżeli chodzi o pułap cenowy to tak naprawdę zastanawiam sie nad czymś najtańszym markowym - za 1600pln się znajdzie i na dzień dzisiejszy mi w zupełności wystarczy. Ale jak już wydawać kasę to może na coś lepszego? Wymagania sprzętowe Visty traktuję jako wyznacznik nowego systemu, na który kiedyś niestety pewnie będzie trzeba przejść. Chociaż może się nie przyjmie tak jak 2000 i millenium? Więc druga opcja to minimum kasy na sprzęt pod Vistę .

[ wiadomość edytowana przez: szymon1977 dnia 2008-02-25 17:38:25 ]
  
 
CarvMachine

ile kosztuje przesyłka i ile trwa




sam szukam laptopa i nie moge sie zdecydowac czy brac cos z HP, DELL, ACER, ASUS itp

czy wziasc platforme VBI ktora wchodzi na rynek

najwiekszym plusem VBI jest cena a jkosc wykonania nie jest taka straszna jak wynika z testow

procek core 2 duo T8300 2.4
ram 4gb
GF 8600 512mb
dysk 160-200gb
15.4"
dodatkowo wieksza bateria 7200

i wychodzi niecałe 4tys

gwara 24miesiace
tylko jest jeden minus serwis jest na slowacji wiec 14dni to naprawde minimum a przewaznie schodzi sie do 30 a po 30 dja nowego
  
 
Na terenie UK przesylka jest darmowa i trwa 2-3 dni.Tylko jednego kupowalismy do Polski, szedl 2 tygodnie i przesylka kosztowala chyba 9,99GBP. Konfigurujac tam sprzet wszystkiego sie dowiesz.