[OT]Sprzęt elektroniczny i nie tylko, jaki kupić - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2006-10-23 23:54:03, 3zeR_MDS pisze:
. ja dzieki temu siekam sobie w NFSa most Wanted na wykladach






jak mozesz konfident !!!

ja przynajmniej wierny jestem i w burnsa na okienkach, bo na wyklady nie chodze
 
 
Cytat:
2006-10-23 23:38:54, mar125 pisze:
a ja mam "marketowca" acera aspire 3610 i narazie mnie nie zawiódł,zabierany jest często do auta,garażu,a nawet jak byłem na wyspach 2 miechy to też dał rade...



no no , zapomnielem o tym drugim co ma problem z gniazdkiem sluchawek, i jego wlasciciel musi 10 minut kabelkiem ruszac aby dzialalo
  
 
ja 3 miechy temu kupilem acera aspire 3000 narazie wszystko dziala jak trzeba oprocz baterii ktora trzyma 45min ale chyba ja zareklamuje bo powinna chociaz ze 2 godziny potrzymac
  
 
to bedziesz 2 miechy bez kompa, to jest najwieksza wada laptopa jak sie spierdziei to serwis daleko a naprawa swoje trwa
  
 
Cytat:
2006-10-24 11:00:55, owz pisze:
to bedziesz 2 miechy bez kompa, to jest najwieksza wada laptopa jak sie spierdziei to serwis daleko a naprawa swoje trwa



asus ma serwis we wrocku, 14 dni z dzwi do dzwi
  
 
i magiczna regułka że czas moze się przedłużyć jeśli będą musieli zamawiać części
  
 
z tymi serwisami to tez tak nie wiadomo bo i ostanio toshiba dala dupy...
  
 
wiem dlatego pisze ze to jest maksymalna wada laptopow
  
 
witam
jestem posiadaczem ponad rok Acer Aspire 5000

dysk 80GB, 512 ramu, 1.6 mobilny thurion, grafika standard SIS
nagrywara DVD
powiem szczerze ze komp sciagany z USA dzieki pewnemu koledze (pozdrawiam)

ekran mam matowy, nie chcialem panoramicznego wiec jest ok

co do bateri 3h spokojnie po ponad roku pracy !! beteria (panasonic)

a teraz pare ciekawostek:

dysk mam toshiby wiec sie boje
naped jak w wikszosci laptopow (MATSHITA 840D) kolega w tym samym czasie kupil HP taki sam naped wkladaja, kuzyn kupil asusa to samo co ciekawe kolega aple'a sciagnal z USA i to samo !!

widac to ewidentnie polityke ...

ogolnie z wad to wkurza mnie klawiatura z autopsji najbardziej jak dla mnie to klawiatura HP i Toshiby.(jak ktos zwraca na to uwage to pomacac w makecie porownac )

w zasadzie nie wiem czy kolejny laptop to bedzie acer (moze edycja ferrari bo takowe sa)

a do zalet asusa moge powiedziec ze mial dobra cene

osobicie nie polecam HP ale to tylko z doswiadczen mojego kolegi...
mial 3y lub 4ry i sie psuly

uwazam ze do wszystkiego trzeba miec troche szczescia mi nigdy HDD nie padl gdzie znajomym po 3 razy

kuzyn w belgii mial acera (travelmade) i nazekal na naped servis uznal wade jakas ale on nie mial czasu oddac do servisu...odradzal mi ale ja zaryzkowalem lecz wzialem nowsza serie (aspire) z innym napedem jak sie okazalo to wszedzie ten naped pchaja inni wielcy producencji wiec nie jest zle ... no i dysk Toshiby , na razie plamki brak...

dodam ze uzywam go jako kompa wiec katuje go non stop ! i nie piernicze sie wkladam w torbe pod reke i smigam z nim wiec nie ma latwo !!

uwazam ze warto zaryzykowac...

z tego co wiem najblizszy servis wawa i berlin

[ wiadomość edytowana przez: trez dnia 2006-10-24 23:00:02 ]
  
 
Cytat:
2006-10-24 22:56:27, trez pisze:
witam jestem posiadaczem ponad rok Acer Aspire 5000 dysk 80GB, 512 ramu, 1.6 mobilny thurion, grafika standard SIS nagrywara DVD powiem szczerze ze komp sciagany z USA dzieki pewnemu koledze (pozdrawiam) ekran mam matowy, nie chcialem panoramicznego wiec jest ok co do bateri 3h spokojnie po ponad roku pracy !! beteria (panasonic) a teraz pare ciekawostek: dysk mam toshiby wiec sie boje naped jak w wikszosci laptopow (MATSHITA 840D) kolega w tym samym czasie kupil HP taki sam naped wkladaja, kuzyn kupil asusa to samo co ciekawe kolega aple'a sciagnal z USA i to samo !! widac to ewidentnie polityke ... ogolnie z wad to wkurza mnie klawiatura z autopsji najbardziej jak dla mnie to klawiatura HP i Toshiby.(jak ktos zwraca na to uwage to pomacac w makecie porownac ) w zasadzie nie wiem czy kolejny laptop to bedzie acer (moze edycja ferrari bo takowe sa) a do zalet asusa moge powiedziec ze mial dobra cene osobicie nie polecam HP ale to tylko z doswiadczen mojego kolegi... mial 3y lub 4ry i sie psuly uwazam ze do wszystkiego trzeba miec troche szczescia mi nigdy HDD nie padl gdzie znajomym po 3 razy kuzyn w belgii mial acera (travelmade) i nazekal na naped servis uznal wade jakas ale on nie mial czasu oddac do servisu...odradzal mi ale ja zaryzkowalem lecz wzialem nowsza serie (aspire) z innym napedem jak sie okazalo to wszedzie ten naped pchaja inni wielcy producencji wiec nie jest zle ... no i dysk Toshiby , na razie plamki brak... dodam ze uzywam go jako kompa wiec katuje go non stop ! i nie piernicze sie wkladam w torbe pod reke i smigam z nim wiec nie ma latwo !! uwazam ze warto zaryzykowac... z tego co wiem najblizszy servis wawa i berlin [ wiadomość edytowana przez: trez dnia 2006-10-24 23:00:02 ]




kazdy sprzet moze byc wadliwy i z tym trzeba sie liczyc.
ja tez zaryzykowalem bo potrzebowalem lapa a mialem ograniczone fundusze. za te pieniadze w tedy nic lepszego bym nie kupil.
i tez jak narazie wsio ok.

co do serwisu to w wawie juz nie ma bo byl do dupy i zniego zrezygnowali teraz leci to do brna.

jak ktos ma wykupione przedluzenie gwarancji to jest uprzywilejowany w serwisie i zalatwiany odrazu (tak sie doczytalem w przelduzeniu) mam nadzieje ze nie bede musial korzystac z tego ale to czas pokaze

kto nie ryzykuje ten nie ma kiedys ktos tak mowil
  
 
Cytat:
2006-10-24 01:59:27, comar pisze:
jak mozesz konfident !!! ja przynajmniej wierny jestem i w burnsa na okienkach, bo na wyklady nie chodze


staaary w burnsa na klawie grac? daj spokoj a kiery w plecaku nie bede nosil, a takto moge sobie fajne boczury poladowac takim gallardo
  
 
ja mam pada z pelnym analem i do plecaka wchodzi
 
 
Cytat:
2006-10-24 22:56:27, trez pisze:
[cut]



no nie wiem czy wszyscy wkładają ten sam sprzęt, ja mam np napęd Pioneer, kartę ATI niezintegrowaną, dysk Fujitsu procesor Centrino, także jednak Toshiba się z lekka różni od Acera . Kolega o którym wspominałem miał 10 acerów i padły w kilku płyty główne, w paru dyski a w jednym procesor. jestem na maksa uprzedzony do wszelkich Acerów, Maxdat, Gericomów, Actin itd. Jeśli kupisz markowy sprzęt nawet jeśli padnie masz wiekszą szansę na wyegzekwowanie swoich racji

pozdro
  
 
Cytat:
2006-10-25 08:38:23, comar pisze:
.........pelnym analem..............




hmmmm??

  
 
Cytat:
2006-10-25 10:42:04, owz pisze:
no nie wiem czy wszyscy wkładają ten sam sprzęt, ja mam np napęd Pioneer, kartę ATI niezintegrowaną, dysk Fujitsu procesor Centrino, także jednak Toshiba się z lekka różni od Acera . Kolega o którym wspominałem miał 10 acerów i padły w kilku płyty główne, w paru dyski a w jednym procesor. jestem na maksa uprzedzony do wszelkich Acerów, Maxdat, Gericomów, Actin itd. Jeśli kupisz markowy sprzęt nawet jeśli padnie masz wiekszą szansę na wyegzekwowanie swoich racji pozdro


wiesz nie mozna generalizowac wcale nie twierdze ze Acer jest najlepszy poniewaz za te pianiadze wtedy mialbym toshibe bez nagrywary maly dysk 256 Ramu i procek 1.4 ale mialbym toshibe wow ja jednak wolalem zaryzykowac tym bardziej ze kuzyn w belgii programuje i sluzbowe dostali acery tylko travelmade i niby po roku powiedzial ze bez zarzutu (pomijajac naped ktory uznali na gwarancji ale 2 tyg by wymiana na nowy trwala)...wiec stwierdzilem wezme acera ale z nowszej serii i ku mojejmu duzemu zdziwieniu mam naped dokladnie taki sam jak znajomych kupione w tym samym czasie hp, asus, aple, wiec wydaje mi sie ze w miare sa te napedy, do dysku toshiby nie musze przekonywac...

wcale nie chcialem udowadniac ze acer wklada to samo bo to bzdura ale jednak cos w tym ze masowa produkcja ma swoje prawa.. co do tego ze masz ati nie zintegorwane hm.. kolego tez moglem miec ale za ta sama kase wolalem dysk 80 GB po co mi na laptopie mocna grafa? hm..
po za tym jak bys kupowal w USA laptopa to wchodzisz na strone i konfigurujesz sobie sprzet jak tobie pasuje ! a nie jak w markecie zlozony na regale stoi wiec, jest inaczej deczko to tez wplywa na jakosc...jak ze zlozonymi gotowymi PC na ktore tubylcy sie rzucaja..hm..a tam szit najwiekszy wkladaja
baterie mam panasonica wiec nie jakis szit chyba ze partia nie wyszla i oddali do acera

no jak mam plyte na SISie raczej uwazam na chlodzenie...porozbieralem juz gada i pobczajalem juz gdzie co jest trzeba pamietac zeby na jajkach nie klasc (ma wiatrak od dolu)

najczestsza przyczyna awari w laptopach to przegrzanie..

ja mam nadzieje pracowac na acerze 3 lata wiec polowa juz jest prawie a potem moze asus toshiba

pozyjemy zobaczymy




[ wiadomość edytowana przez: trez dnia 2006-10-25 13:32:49 ]
  
 
ojejku wlasnie jak pisalem cos mi zaczelo dymic !
k....wylaczam sie szybko na razie
  
 
a brachol ma mediona i rok juz chodzi
  
 
a ja mam wiertarke Toya i chodzi ponad 5 lat... a kumplowi zdechla po miesiacu....

Lap - Asus bądź Aristo. skontaktuj sie z Rotorem i tyle
  
 
a ja mam opalarke toya dziala 5 lat opalilem nia dwa samochody ! tylko dodam ze jest po naprawie gwarancyjnej bo na poczatku popracowala 10 min i zdechla...a teraz chce zyc ! czeka ja za niedlugo kolejne opalanie




[ wiadomość edytowana przez: trez dnia 2006-10-25 14:51:51 ]
  
 
Znajomy jest szefem serwisantow od kompow na AGH i mowi ze najwiecej przychodzi "reklamowek" do serwisu...najmniej HP ..Toskow ...IBMow i Dell-kow. W stanach najchetniej jest brana Toshiba i bodaj IBM . Duzym powodzeniem cieszy sie tez HP.