Niebieskie postojówki.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy możecie mi powiedzieć czy takie żarówki postojowe niebieskie lub czerwone są legalne

http://moto.allegro.pl/item484049940_postoje_tuning_led_t4w_ba9s_walcowe_z_cokolem.html
  
 
Nie są legalne.
Ja mam założone postojówki Philips BlueVision i wiem, że one są legalne i nawet dość ładnie świecą.
  
 
Nie są legalne przepisy to jasno określają-"światło w samochodzie ma mieć barwę białą lub żółtą selektywną"
  
 
A ja mam raz czerwone, raz niebieskie, raz białe. Zależy od nastroju
  
 
Tak tylko jak trafisz na normalnego policjanta to z bogiem sprawa, ale jak trafisz cholernego służbistę to możesz się nawet z dowodem pożegnać-powie Ci że oświetlenie pojazdu jest niezgodne z przepisami, wiem co mówię bo już to przerabiałem bo też miałem niebieskie
  
 
Ludzie nauczcie się wstawiać linki KLIK

PS: Jeśli już to kup sobie LEDy białe, naprawdę świecą fajnym białym światłem


[ wiadomość edytowana przez: slawcek dnia 2008-11-20 09:54:09 ]
  
 
Czemu nadal ludzie się nabierają na te aukcje...
W sklepach elektronicznych już od dawna są diodowe zamienniki żarówek we wszystkich kolorach... po 2zł/szt......

PS Najlepiej wyglądają białe diody, dają taki "ksenonowaty" efekt - a są legalne bo to mimo wszystko światło białe, a nie niebieskie.

Phillips Blue Vision również polecam - ładne, jasne światło.
  
 
A ja jestem ciekawy jak wsadzi takie diody w oprawkę, w essie jest przecieć w postojówkach żrówka w5w całoszklana
  
 
Cytat:
2008-11-20 09:58:04, skorpion19 pisze:
A ja jestem ciekawy jak wsadzi takie diody w oprawkę, w essie jest przecieć w postojówkach żrówka w5w całoszklana


To są diodowe zamienniki żarówek, bez żadnych oprawek się je wkłada w miejsce żarówek. W5W mam w postojach i zegarach, wszystko mam wymienione na diodowe zamienniki (białe).

U mnie elektronicznym mają całą tablicę z tymi zamiennikami. Są do tablicy rejestracyjnej, podświetlania wnętrza, pomarańczowe do kierunków, czerwone pozycje (w tych jest po 16 diód)... Wkręcasz i masz diody. Choć opróćz postojówek reszty nie testowałem. Taki 16 diodowy zamiennik kierunku kosztuje 12zł, tak samo pozycja tył czerwona. Tablica rejestracyjna po 5zł. W5W po 2zł.


[ wiadomość edytowana przez: maciejka80 dnia 2008-11-20 10:53:31 ]
  
 
Cytat:
2008-11-20 09:52:31, skorpion19 pisze:
Tak tylko jak trafisz na normalnego policjanta to z bogiem sprawa, ale jak trafisz cholernego służbistę to możesz się nawet z dowodem pożegnać-powie Ci że oświetlenie pojazdu jest niezgodne z przepisami, wiem co mówię bo już to przerabiałem bo też miałem niebieskie


Jak założysz sobie czerwoną postojówke z przodu, to nawet "normalny" jak to okresliłes policjant nie przejdzie nad tym do porządku dziennego

Rozumiem założenie niebieskiej, ale czerwone czy zielone? (pod kolor samochodu czy cu???)

Sam mam powiedzmy, że blado błekitne diody - kupione w komplecie razem z ciemnymi lampami
  
 
ja to sie dziwie ze jeszcz ktos wogole chce zakladac niebieskie zarowki w postojowki, przeciez to wioska jest...

-----------------
passionford.pl
  
 
Cytat:
2008-11-20 10:52:31, maciejka80 pisze:
To są diodowe zamienniki żarówek, bez żadnych oprawek się je wkłada w miejsce żarówek. W5W mam w postojach i zegarach, wszystko mam wymienione na diodowe zamienniki (białe). U mnie elektronicznym mają całą tablicę z tymi zamiennikami. Są do tablicy rejestracyjnej, podświetlania wnętrza, pomarańczowe do kierunków, czerwone pozycje (w tych jest po 16 diód)... Wkręcasz i masz diody. Choć opróćz postojówek reszty nie testowałem. Taki 16 diodowy zamiennik kierunku kosztuje 12zł, tak samo pozycja tył czerwona. Tablica rejestracyjna po 5zł. W5W po 2zł. [ wiadomość edytowana przez: maciejka80 dnia 2008-11-20 10:53:31 ]

No tych z aukcji którą wkleił napewno nie wsadzi. Ja na zdjęciu widzę diody z trzonkiem t5w a nie całoszklane w5w no chyba że mi na oczy padło bo jestem jeszcze lekko wczorajszy
  
 
ja miałem zielone postoje... to juz sluzbista chcial lapac za telefon po lawete... powiedzial ze auto nie nadaje sie do poruszania sie w ruchu ulicznym ze wzgledu na niedopuszczalne kolorowe oswietlenie... a przy odpalonych swiatlach nie bylo ich prawie widac bo mialem zwykle klosze (nie RS-owskie)... pozniej dal mi 5 minut na wymiane i na szczescie mialem przy sobie biale... po tym cale auto mi przelecial i wszystko zaczal sprawdzac...

P.S. ja teraz smigam na postojach i mijania Philipsa i jestem zadowolony z nich... daja super biale swiatlo...

[ wiadomość edytowana przez: diabel_21 dnia 2008-11-20 14:15:52 ]
  
 
Cytat:
2008-11-20 09:43:24, skorpion19 pisze:
Nie są legalne przepisy to jasno określają-"światło w samochodzie ma mieć barwę białą lub żółtą selektywną"



a ja wiem że przepisy mówią, że auta "cywilne" nie mogę mieć światła o barwie używanej przez pojazdy uprzywilejowane (czyli karetka - czerwony, policja - niebieski itp)
  
 
Cytat:
2008-11-20 13:52:16, _Maly_ pisze:
ja to sie dziwie ze jeszcz ktos wogole chce zakladac niebieskie zarowki w postojowki, przeciez to wioska jest...



Nie zgodze się z Tobą. Z niebieskim autem, takie żarówki dają świetny efekt, a nie żadną wioskę.

Poza tym policjant nie odbierze dowodu, jak zmienisz na miejscu te żarówki na prawidłowe.
  
 
A jak zrobić tuning podświetlania zegarów bo ten oryginalny co mam w escorcie to jest marny.
  
 
Cytat:
2008-11-20 14:42:47, Dumahh pisze:
Nie zgodze się z Tobą. Z niebieskim autem, takie żarówki dają świetny efekt, a nie żadną wioskę. Poza tym policjant nie odbierze dowodu, jak zmienisz na miejscu te żarówki na prawidłowe.


To, że pozwoli Ci to na miejscu zmienić, to tylko jego dobra wola. Ma prawo zabrać kwity i tyle.
robert-2001:
A co do tuningu zegarów, to trochę tego na forum było, więc poszukaj i podaj też, jaki efekt Cię interesuje...bo opcji jest mnóstwo...
  
 
Cytat:
2008-11-20 09:41:39, deathrider_85 pisze:
Nie są legalne. Ja mam założone postojówki Philips BlueVision i wiem, że one są legalne i nawet dość ładnie świecą.




Właśnie takie przed chwilą zakupiłem i powiem ze efekt bardzo mi się podoba. Ładne białe światło
  
 
Ja mam niebieskie postoje i ostatnio mnie zatrzymali właśnie za nie!! I po kilku minutowej kłutni puścili mnie!! Opłacało się w domu poczytać kodeks drogowy, w którym jest jasno napisane: "Zabrania się umieszczania w pojeździe lub na nim urządzeń stanowiących obowiązkowe wyposażenie pojazdu uprzywilejowanego, wysyłających sygnały świetlne w postaci niebieskich lub czerwonych świateł BŁYSKOWYCH albo sygnał dżwiękowy o zmiennym tonie."
Kłuciłem się, że nie są to światła błyskowe!! Tak samo mam z tyłu czerwone światła i tak samo musiałby być zabronione!! A i w kodeksie nie jest napisane nic o światłach postojowych!!

Oooo właśnie!! Jak już się czepiają niebieskich postojówek to dlaczego nie czepiają się tirów, które mają na sobie wszystkie kolory tęczy, a w szczególności niebieskie ringi?!
  
 
Cytat:
2008-11-20 17:40:59, YGH pisze:
Oooo właśnie!! Jak już się czepiają niebieskich postojówek to dlaczego nie czepiają się tirów, które mają na sobie wszystkie kolory tęczy, a w szczególności niebieskie ringi?!

Bo duży może więcej