Kwesta ustawienia sprzętu CA

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam , panowie ma w aucie taki oto sprzęt , głośniki przód ,zestaw odseparowany Helix Dark Blue 62.1 , wzmacniach Blaupunkt Velocity 4x100 , kondensator , subwoofer alpine ( model bliżej nieokreślony ) radio Pionieer Deh -P6000UB , radio i głośniki nowe , reszta urzywana od znajomka , a więc tak , zmontowałem to wszystko do ku.... i teraz pozostaje kwesta ustawień , w radiu jest filtr górny i dolny , we wzmaku też i teraz pytanie jak to ustawić ? czy lepiej w radiu czy we wzmacniaczu ? we wzmacniaczu też są filtry , i jeszcze jakieś ustawienia ale nie wiem do czego , jedno ( adjust again ) możliwe że to głośność ale moge sie mylić , i nie wiem teraz czy przedni zestaw ustawić przez filtr górny czy pełny ? może mnie ktoś naprowadzi co sie zczym je , będe bardzo wdzięczny , pozdro
  
 
Jak sie sprawuja te helixy?
  
 
Chyba dobrze by było, żebyś się dowiedział jakie zakresy ucina filtr z radia i jakie filtr ze wzmacniacza. Wiele na ten temat nie wiem, ale wydaje mi się że lepiej byłoby to na wzmacniaczu ustawić, tylko czy np. ten filtr górnoprzepustowy nie utnie zbyt dużo, bo jednak z przedniego zestawu to sam najcięższy dół wypadałoby odciąć, żeby odciążyć głośniki. Dolnoprzepustowy to będzie pod suba, więc powinno być OK. Z drugiej strony powinni robić tak filtry, żeby się to uzupełniało. Tym bardziej jak wzmacniacz ma możliwość crossu na 3 kanały, to będzie przewidziane pod Twoją konfigurację. Pokombinuj. Ale wydaje się sensownym, żeby po włączać filtry na wzmaku i będzie OK, potem bawić się głośnością.

Dino, używaj czasem priva.


[Edycja]

Według tego: klik będzie tak jak się spodziewałem, filtry się uzupełniają i odcinają od / do tego samego zakresu, więc włączaj górnoprzepustowy żeby nie zajechać zestawu z przodu i dolnoprzepustowy na suba. Ale zawsez możesz sprawdzić Twój model wzmaka i radia jak z tymi zakresami jest, żeby z przodu uciąć jak najmniej, tylko to co ma być zabójcze dla głośników, no i uzupełnić to kopnięciem w plecy.

Powyższe jest na chłopski rozum

  
 
Helixsy sprawują sie całkeim dobrze , nie wiem tylko czy nie zrobiłem błędu podłączając je pod wzmaka bo one mają tylko 50W rms , a co do tych filtrów to na wzmaku mam jak chba wszędzie np do przodu filtr górny , dolny i na głośnik pełnozakresoy , na tył to samo , i teraz pytanie , czy te ustawienia działają tylko w momencie ustawinia w pozycji filtra górnego lub dolnego, czy to jest do tych trzech pozycji które wymieniłem ? , no i jeszcze pytanie czy przód ustawić na filtrze na górne filtrowanie czy na głośnik pełnozakresowy ? , czy nie ma to większego znaczenia bo i tak odcięci ustawiam regulacją filtra kiedy ma odcinać ? , w tym radyjku co mam jest też filtr górny i dolny ale nie wiem czy jak to ustawie w radiu to nie będzie się niepotrzebnie pokrywało z ustawiniami na wzmaka a wtedy może jakieś cuda wyjdą , pozdrawiam
  
 
Trochę się zakręciłem czytając Twojego posta i rozumiem mniej niż przedtem Na przód ustaw sobie górnoprzepustowy żeby nie zajechać głośników. Jak ustawisz na wzmaku to już na radiu odpuść. Ale to takie moje jak pisałęm na chłopski rozum

Raven nie łaź tam po WA gdzieś tylko powiedz cos mądrego
  
 
zakręciłeś sie bo ja bym chciał wszystko na raz powiedzieć i sie wszystkiego dowiedzieć , ogólnie to mi sie zdaje że teraz głośniki grają jakoś gorzej jak wtedy gdy były podłączone pod radio , grają jakoś płytko , być może to przez złe ustawinie tych filtrów , albo one są za słabe pod wzmacniacz . . .
  
 
każdy głośnik zagra lepiej na wzmacniaczu niz na radio. nie musisz przeciez rozkrecac wzmaka na maksa . ustawiaj na ''ucho''. jak uslyszyls znieksztalcenia lub itp to zrob np. na polowe mocy wzmacniacza i kombinuj z filtrami
  
 
witam ponownie , dzisiaj wstępnie skonfigurowałem moje audio , na wzmaku filtry ustawiłem na ''full'' czyli w pozycji pełnego głośnika czyli bez żadnego filtra , filtry ustawiłem w radiu i jak narazie wszystko wporządku , pozdrawiam

PS . na kondensatorze obok wyświetlacza ( chyba napięcia akumulatora ) jest dioda która czasem mruga do mnie , po co ona ?
  
 
Cytat:
2008-09-27 20:08:28, karQ pisze:
...PS . na kondensatorze obok wyświetlacza ( chyba napięcia akumulatora ) jest dioda która czasem mruga do mnie , po co ona ?


gdy mryga do ciebie wskazuje ze w danym momecie "zasila" wzmacniacz- u mnie przewaznie sie swieci -czasami gasnie