[MAG] SilveRSauber - sesja wiosenna (pożegnalna)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
No cóż, czas w końcu utworzyć wątek dotyczący mojej zabaweczki

Jeśli chodzi o stan aktualny wygląda to następująco:
- srebrny Mk7 RS2000 Sauber Edition '96 (przebieg napewno nie 313tkm i raczej nie 113, więc chyba 213tkm )
- klima
- ABS
- grzana szyba przód (walnięty włącznik)
- grzane spryskiwacze
- pełna elektryka, Recaro itp

poza serią:
- zawiecha APEX -40/-40 (żółte springi)
- wkładka K&N
- alusy ZENDER 7J15 ET35
- wydech dedykowany REMUS
- grill i wlot w zderzaku z siatki alu (na żywo nie wygląda źle)
- tylny zderzak podcięty (podwójna końcówka tłumika) i wykończony taką samą siatką alu jak przód (z tym coś trza będzie zrobić, bo wygląda nieciekawie)
- szyby tylne przyciemniane lustrzanką plus na klapie pseudo-blenda z szarej folii - brrrr, makabra
- na razie wrzucone oponki zimowe 195/60/15 zdjęte przed wyjazdem z Black STeck'a, który dostał nówki

plany (najpierw doprowadzić do stanu technicznego mnie zadowalającego):
- wymiana poduchy pod skrzynią
- wymiana przełącznika podgrzewania przedniej szyby
- usunięcie rdzy z bagażnika i komory silnika
- wyprostowanie prawego narożnika bagażnika
- zrobić coś z tylnym zderzakiem (docelowo ma trafić tam Zender)
- wymienić tylne lustrzankowe szybki na delikatnie przyciemnione czarną folią (nie uśmiecha mi się zdzieranie tego co jest na autku, a komplet szyb w garażu czeka )
- dymione kierunki w błotnikach
- dymione lampy z przodu
- nowy "image" przedniego zderzaka (ale to raczej najwcześniej na jesieni)
- alu 16-tki na lato


Ponieważ już późno, a mam na jutro troszku spraw do załatwienia, to jeszcze tylko kilka fotek i spadam do wyrka

















[ wiadomość edytowana przez: MAG dnia 2008-04-13 10:36:28 ]

[ wiadomość edytowana przez: MAG dnia 2008-05-13 14:25:56 ]

[ wiadomość edytowana przez: MAG dnia 2008-07-09 14:26:29 ]

[ wiadomość edytowana przez: MAG dnia 2008-07-21 06:15:50 ]

[ wiadomość edytowana przez: MAG dnia 2008-07-30 10:17:27 ]

[ wiadomość edytowana przez: MAG dnia 2008-09-09 10:04:49 ]

[ wiadomość edytowana przez: MAG dnia 2008-09-14 18:00:53 ]

[ wiadomość edytowana przez: MAG dnia 2008-11-17 12:56:43 ]

[ wiadomość edytowana przez: MAG dnia 2009-04-06 19:13:06 ]

[ wiadomość edytowana przez: MAG dnia 2009-05-04 23:41:49 ]
  
 
Ten tylny zderzak to rzeczywiście nie halo. Co planujesz z przednim? Coś takiego jak w kombiku miałeś?
  
 
Cytat:
2008-03-04 23:43:14, Snale pisze:
Ten tylny zderzak to rzeczywiście nie halo. Co planujesz z przednim? Coś takiego jak w kombiku miałeś?


Nie, zupełnie co innego

BTW - zderzaczek z kombicy reanimuje koniuXR3i
  
 
najlepiej zdjac fantazje poprzedniego wlasciciela i w miare mozliwosci wrocic do serii wprowadzajac w miedzy czasie jakies ciekawe rozwiazania

btw. to jest ten RS z alledrogo co kiedys byl omawiany na FEFKu?
  
 
hmm, ale oponki to masz jakies baloniaste na tych aluskach, ladnie wypelniaja nadkole, ale na takim rozmiarze felunku nie wygladaja zbyt ciekawie:/
  
 
rzeczywiscie zderzak z tylu do zmiany
a folia z szybek nie zchodzi tak zle... zwalszcza jak pan w niebieskawym mundrze trzyma twoj dowod
  
 
widze prog i carbony zalozone
 
 
Bardzo fajne autko, a że jest coś do zrobienia to chyba bardzo dobrze - coś robić trzeba
  
 
Adus to nie ten kupiec
  
 
Cytat:
2008-03-05 01:45:51, POMPA pisze:
rzeczywiscie zderzak z tylu do zmiany a folia z szybek nie zchodzi tak zle... zwalszcza jak pan w niebieskawym mundrze trzyma twoj dowod

Pan niebieski nie ma za co trzymac trzymac dowodu w tym wypadku raczej. A folie to zdzieramy zyletka i jazda.
  
 
Cytat:
2008-03-05 00:16:55, zenq pisze:
hmm, ale oponki to masz jakies baloniaste na tych aluskach, ladnie wypelniaja nadkole, ale na takim rozmiarze felunku nie wygladaja zbyt ciekawie:/


Trza czytać, a nie tylko oglądać zdjęcia

To jest rozwiązanie tymczasowe wymuszone wyjazdem do Szwecji - tam jest obowiązek zakładania oponek zimowych do końca marca, a ponieważ miałem w garażu komplet starych zimówek zdjętych z mojego ST, którym żonka jeździ, to poco mam wywalać kasę na kupno zimówek, jak mogę użyć te stare (jeszcze spoko do końca sezonu pojeżdżą)

Co do zderzaka z tyłu.
Mam dylemat, bo żeby wstawić zwykły zderzak (przełożyć co najwyżej "wąsy" z tego), to bedzie problem z wydechem, bo podwójna końcówka nie mieści się w wycięciu zderzaka, więc tak czy siak musze kombinować - ale to akurat jest rzecz mało skomplikowana - zderzak można w każdej chwili wymienić i nie wymaga to odstawiania auta na kilka dni.
Muszę po prostu rozwiązać kwestię wydechu.

Lustrzane szybki sa podobno w Polsce niedozwolone - i tak mi się nie podobają, a jak pisałem wyżej, mam komplet szybek, które czekają w garażu na montaż
  
 
strasznie skrzywdzona szyba i tylny zderzak ...
  
 
a miejsce na znaczek na tylną klapę? spawasz czy wstawiasz? bo w tej chwili to....
  
 
A mnie sie podoba ten sportowy dywanik pod nogami kierowcy

Co do zderzaka, to mam wrażenie, że ktoś tanim kosztem chciał uzyskać taki efekt, jak ja mam u siebie
  
 
Heh no no, na zywo wyglada o wiele fajniej, chyba jednak musze pomyslec o swapie, bo ciezko Cie bylo dogonic jak ruszalismy spod siwatel.. ja pedal w spod a Ty pewnie ziewales :p

Pozdrawiam

PS. dzis wyjezdzam (z Gdyni do Bełchatowa) okolo godz 19, moze jakis spot czy cus ?
  
 
Może po prostu zmień tłumik,. albo końcówkę
  
 
Cytat:
2008-03-05 12:01:14, Snale pisze:
Może po prostu zmień tłumik,. albo końcówkę


To jest oryginalny dedykowany do RS'a REMUS, więc wymiana końcówki nie wchodzi w rachubę (tam jest podwójna końcówka i to robi problem)
  
 
Cytat:
2008-03-05 10:11:07, siekier82 pisze:
a miejsce na znaczek na tylną klapę? spawasz czy wstawiasz? bo w tej chwili to....


Opcje są dwie:
1. wstawienie znaczka z czerwonym tłem a'la Cosworth
2. wstawienie klapy od Mk6 (mam taką w garażu), która nie ma wgłębienia na znaczek, bo taniej mnie wyjdzie przelakierowanie tej klapy niż spawanie mojej
  
 
aloha,
widzialem auto na zywo w warsztacie u Krzyska, naprawde fajnie sie prezentuje pozazdroscic!

ps. no i "blaszane" dywaniki tez do wymiany chyba, co?
  
 
Cytat:
2008-03-05 12:39:28, majkelos pisze:
aloha, widzialem auto na zywo w warsztacie u Krzyska, naprawde fajnie sie prezentuje pozazdroscic! ps. no i "blaszane" dywaniki tez do wymiany chyba, co?


W garażu mam dwa komplety dywaników, więc wkrótce te powędrują na śmietnik.

Chociaż sa naprawdę dobrze zrobione z gumą pod spodem - porządna robota