Polski FIAT 125p, krótkie serie, nietypowe modele itd...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jako że Polonez ma już taki swój temat, to swierdziłem, że Fiaciki powinne też takie cudo dostać, hehe. Idea tego wątku chciałbym żeby była podobna. Ciekawostki, fotki, wyłapywanie pewnych różnic, wyjaśnianie niejasności, ogólne śledztwo w bliżej nieokreślonej sprawie, hehe. Masz jakieś fajne fotki ciekawych fiatów? Jakieś cabrio? jamiki? coś jeszcze innego? Prywatne wydumki n/t fiata? Wklej tu, mże akurat coś się komuś przyda

Tak na pierwszy ogień cekawa pocztówka, która teraz jest na allegro.

Jak widać brak wlotów w tylnych słupkach, brak licencji i kołpaki z włoskiego 125. Czyli pewnie to jest prototyp 1967. W dodatku kolor wydaje mi się, że odpowiada temu, który jest na zdjęciach w książkach serwisowych (będę mógł to stwierdzić na 100% jak przyjdzie do mnie angoielska serwisówka z kolorowymi zdjęciami). Wloty w tylnych słupkach w serwisówkach wyglądają na dorysowane, hehe, tak samo jak późniejsze niektóre zmiany w MRze , więc możliwe, że to jest Fiacik, którego znają WSZYSCY posiadacze 125p


[ wiadomość edytowana przez: Julo dnia 2006-02-23 14:43:20 ]

[ wiadomość edytowana przez: Koot dnia 2007-04-04 23:33:55 ]
[ powód edycji: Modyfikowałem tytuł ]
  
 
Dobry pomysl, ten watek!

Klasyczny Polski Fiat 125p 1300-2000, krótkie serie itp

Pewnie ze widzialem kiedys 125p 2000 Coupe w stodole w Lodzi, kupilem i pocialem na czesci....
  
 
Jeszcze wcześniejsza fotka:


P.S.
Ja bym zmienił tytuł:
"Klasyczny Polski Fiat 125p 1300-2000, krótkie serie itp "
na:
"Klasyczny Polski FIAT 125p 1300-2000, krótkie serie itp ".

Na to już nikt praktycznie nie zwraca uwagi




[ wiadomość edytowana przez: Marcin1608 dnia 2006-02-23 13:09:23 ]
  
 
Cytat:
2006-02-23 10:21:10, Marcin1608 pisze:
P.S. Ja bym zmienił tytuł: "Klasyczny Polski Fiat 125p 1300-200, krótkie serie itp " na: "Klasyczny Polski FIAT 125p 1300-200, krótkie serie itp ". Na to już nikt praktycznie nie zwraca uwagi



i w obu przypadkach zrobilbys blad, bo czym jest 125p 200?
  
 
Proszę:
Image Hosted by ImageShack.us
  
 
Moja ulubiona fotka:


Edycja postu:
...zero uzupełnione
  
 
Pierwszy



A tu juz kolejne, z tow. Gierkiem



W sporcie



Piękne wnętrze



A to wnętrze też piękne



kolejne zdjęcie protoplasty





I na koniec...plac postojowy

  
 
Cytat:
2006-02-23 19:19:15, MacioBA pisze:


Może to ten, na którego papier chciał sprzedać Stal?
  
 
Cytat:
2006-02-23 19:22:37, jacek_s pisze:
Może to ten, na którego papier chciał sprzedać Stal?


Gdyby ktoś nie wiedział - bo skan fatalny - ten kombiak ma winylowy dach...
W ogóle w tym prospekcie to DF-y miały jszcze lakier metalik....
  
 
Faktycznie widac. calkiem fajny A metalliki - nie, nie pasuje mi to do DFa, zbyt nowoczesnie wyglada na kalsycznym aucie. Jak lakier od seja u mauzera, hehe
  
 
Cytat:
2006-02-23 21:41:48, 4971 pisze:
Gdyby ktoś nie wiedział - bo skan fatalny - ten kombiak ma winylowy dach... W ogóle w tym prospekcie to DF-y miały jszcze lakier metalik....


No właśnie - nareszcie. A jak się upierałem, że były FIATy z metalikiem do kupienia to mi tu wszyscy trąbili, że nigdy nie było takiej możliwości. Napisz coś wiecej 4971 - jaki był wybór kolorów?
  
 
Cytat:
2006-02-23 19:19:15, MacioBA pisze:
W sporcie
A to wnętrze też piękne




A mnie zastanawia, ze ja chyba znam te fotki?
  
 
Temat dobry na zamieszczenie kolorowych zdjęć wersji Monte Carlo oraz Acropolis Może ktoś z Was albo Wasz znajomy ma takowe w swojej domym albumie?
  
 
Cytat:
2006-02-23 19:19:15, MacioBA pisze:
Piękne wnętrze



A właśnie, spotkał sie ktoś z innym zamknięciem schowka, niz na tej fotce?
Zamiast tej rączki, taki metalowy guzik?

Drugie pytanie, czy zdarzały się w klasykach fotele z środkiem pokrytym tkaniną?
Dawno już chciałem sie o to spytać, ale odpowiedniego wątku nie było
  
 
Cytat:
2006-02-24 11:18:28, Nabauab pisze:
(...) Drugie pytanie, czy zdarzały się w klasykach fotele z środkiem pokrytym tkaniną? (...)


Tak, we wczesnych MRach też
  
 
Cytat:
2006-02-24 11:18:28, Nabauab pisze:
A właśnie, spotkał sie ktoś z innym zamknięciem schowka, niz na tej fotce? Zamiast tej rączki, taki metalowy guzik?


tak, np. w Fiacie, co poszedl do Niemiec i stamtad wrocil jako reeXport. Mam nawet fotki.

Cytat:
Drugie pytanie, czy zdarzały się w klasykach fotele z środkiem pokrytym tkaniną?


I owszem, w wielu kolorach. Ale z tego, co mi wiadomo, tez raczej na eXport lub eXtra zamowienie pana szyszki. )
  
 
Apropo siedzeń...
1.Chciałem sie dowiedzieć kiedy stosowano tapicerkę siedzień z takim środkiem "szorstkim":



a kiedy taką tapicerkę "normalną":


2. Czy to są oryginalne zagłówki (ew. od którego roku były zakładane?)(na zdjęciu lewarek jest w podłodze, stacyjka już z prawej):


Ad.1 to jest właśnie ta tkanina


[ wiadomość edytowana przez: Marcin1608 dnia 2006-02-24 20:53:20 ]

[ wiadomość edytowana przez: Marcin1608 dnia 2006-02-24 21:00:46 ]
  
 
Cytat:
2006-02-24 08:47:53, KajTan pisze:
A mnie zastanawia, ze ja chyba znam te fotki?



Oczywiście! Moje nie dopatrzenie...za które Cię przepraszam Kajtanie.

Fotki naturalnie pochodza ze strony Kajtana, traktującej o pierwszych wersjach Polskiego Fiata 125p http://yoy.witrynka.pl/
  
 
Kajtan dzięki, mój klasyk 72' właśnie był sciągany z Niemiec, miał tkanine na fotelach( jasną a skaj był czarny), awaryjne i własnie ten nieszczęsny guziczek, co mi ostatnio spokoju nie dawał, w żadnym innym klasyku sie z nim nie spotkałem. Nie ma to jak odpowiedź znawcy Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2006-02-24 22:28:12, Nabauab pisze:
Kajtan dzięki, mój klasyk 72' właśnie był sciągany z Niemiec, miał tkanine na fotelach( jasną a skaj był czarny), awaryjne i własnie ten nieszczęsny guziczek, co mi ostatnio spokoju nie dawał, w żadnym innym klasyku sie z nim nie spotkałem. Nie ma to jak odpowiedź znawcy Pozdrawiam


Gdyby nie GDA i wypatrzony przez Niego Fiat reeXportowany z Niemiec, tez bym tego nie wiedzial. I tez mial awaryjne, chyba fabryczne...? A guziczek wyglada kozacko

Cytat:
2006-02-24 21:09:50, MacioBA pisze:traktującej o pierwszych wersjach Polskiego Fiata 125p http://yoy.witrynka.pl


Hmmm ten adresik bedzie nieaktualny ) lepiej www.fiacik.pl