Łada 21072 - blaze1 - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jeszcze raz dzieki za rady. Bede o tym pamietal. Jeszcze tego nie pospawalem, bo mi troche nie szlo, i nie chcialem dalej cwiczyc na tych czesciach.
  
 
Kurcze pokaż jak to wygląda to coś może doradzimy. Jak idzie i brzmi spawanie? Strzela? Przepala? Jak ustawiłeś gaz na wyjściu? Jaki prąd i posuw? Oczyść dokładnie blache z farby, ustaw dosyć mały posuw ale tak żeby drut nie odbijał i prąd jak masz skale 4stopniowa to na 2 Tak żeby można było punkciki ładne stawiać ale nie smarki wysokie tylko ładne rozlane plamki.
  
 
Cytat:
2010-06-26 12:34:53, janisz pisze:
Kurcze pokaż jak to wygląda to coś może doradzimy. Jak idzie i brzmi spawanie? Strzela? Przepala? Jak ustawiłeś gaz na wyjściu? Jaki prąd i posuw? Oczyść dokładnie blache z farby, ustaw dosyć mały posuw ale tak żeby drut nie odbijał i prąd jak masz skale 4stopniowa to na 2 Tak żeby można było punkciki ładne stawiać ale nie smarki wysokie tylko ładne rozlane plamki.



Bylem wczoraj w garazu, ale zapomnialem aparatu. To w poniedzialek zarzuce jakies zdjecie. Czasem strzeli, zazwyczaj jak zaczynam. A i czasem przepali, jak w zlym miejscu przyloze Gaz probowalem od 8 do 12l, ale nie zauwazylem roznicy. Prad na 2 (4 stopnie), na jedynce smarka a wyzej pali. Za to posow na 6 (10 stopni). Tak w miare niezle idzie. Z poczatku tak sie meczylem, bo... poluzowal mi sie docisk rolki i drut szedl niestabilnie. Mam juz ladne plamki, ale nie chca sie swiecic - nie wiem jak powinno byc slychac gaz, bo moze reduktor jest do bani. Jak to w zestawach bywa.

Musze sie sprezyc - moj dziadek chce sie pozbyc swojego starego malucha 82', a ja potencjalnie zainteresowany, jeden z wielu, nie zmieszcze dwoch w garazu. Lada mlodsza, wiec zostalaby pod chmurka