Co to znaczy malowanie na odkurz?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jakiś czas temu na tym forum ktoś użył zwrotu żebym pomalował na "odkurz". Ale niestety nie mam pojęcia co to znaczy. Prosze o jakieś wyjaśnienie albo źródło z którego mogę sie dowiedzieć. Szukałem ale nic nie znalazłem.
Z góry dziękuję.
  
 
To znaczy, że nie zaklejasz malowanego fragmentu nadwozia tylko malujesz ten fragment zapylając dobry kawałek lakieru. Dzięki temu po malowaniu nie będziesz miał prostych kresek od taśmy i wyraźnej różnicy w wysokości lakieru na lakierze tylko łagodne przejście nowego lakieru na stary. Po takim malowaniu jak wypolerujesz malowany element to jeśli lakier był dobrze dobrany nie powinno być śladu po zaprawce. Nie polecam tej metody w przypadku lakierów metalicznych lub takich, gdzie jest baza i klar. Najlepiej wychodzi to przy akrylach i renowacjach.
  
 
Bardzo dziękuje za wytłumaczenie. Teraz tylko zostało zabrać sie do malowania.
  
 
Cytat:
2006-08-30 01:08:14, szuba1 pisze:
Bardzo dziękuje za wytłumaczenie. Teraz tylko zostało zabrać sie do malowania.



Przy metaliku mi sie udało ale jak ktoś dokładnie z 10 cm bedize oglądał to znajdzie
  
 
Cytat:
Nie polecam tej metody w przypadku lakierów metalicznych lub takich, gdzie jest baza i klar. Najlepiej wychodzi to przy akrylach i renowacjach.



A jeśli po natryśnięciu bazy cały element prysnę bezbarwnym? Nie powinno chyba być widać..