Lada 2103 kuba_gorzad - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Krzysiu,

Ale ten silnik nie plami i jest suchy. Przynajmniej tam mi sie wydaje, niech Adam to potwierdzi. U mnie sie leje na simmeringu wału od strony skrzyni i to widac, ale nie sa to straszne ilosci, bo schodzi u mnie litr na jakies 30-40 tys. Tragedii nie ma.

Cytat:
2008-04-04 17:57:16, Krzysztof-Fleszer pisze:
To ze silnik jest po remoncie- to jeszcze nic nie znaczy. A juz szczegolnie jak ma zrobione dopiero 10 000. I dla czego nie jezdzi dalej ? Dla czego pasek rozrzadu jest zalozony nowy- niedawno ? a nie po remoncie odrazu ? Ale- ja nie do tego Adam- jesli Twoja lada pali olej - zastanow sie co jest tego przyczyna ? Przerabialem cos takiego w 2106 kumpla - twierdzil ze silnik jest do remontu. A po wymianie uszczelniaczy zaworowych, smieringow walu - a zwlaszcza z tylu - nagle cudownym sposobem olej przestal sie "palic" Zmierz cisnienie w cylindrach- to najpierw - zawsze mozna oszukac i wymienic pierscienie. JA bym zaczol od zmierzenia cisnienia w cylindrach, sprawdzeniu simeringow- czy nie cieknie-uszczelek dekla zaworow, rozrzadu. I czy nei ma wycieku przy skrzynce- tylny simering- choc tam moze nie byc widac(siedzi w dzwonie skrzyni)

  
 
To zbadac kolor spalin i ew. po zmierzeniu cisnienia w cylindrach, zmienic uszczelniacze- jesli cisnienie ok.
Nop i wstawil bym reke pomiedzy glowice a "ordz ogniowa" czy nie leje sie tamtedy
Zreszta- ba, moze akurat ten silnik jest zarzniety- jak malo ktory spotkalem.
  
 
WIECIE, ZE MOZNA ZAINSTALOWAC KLIME DO LADY??podobno mozna to gdzies dostac a jak nei to dorwac od argenty.Zadanie prawie niewykonalne ale mozna sprobowac.spotkaliscie sie z czyms takim??


[ wiadomość edytowana przez: kuba_gorzad dnia 2008-04-06 21:02:31 ]
  
 
Cytat:
2008-04-06 20:52:21, kuba_gorzad pisze:
WIECIE, ZE MOZNA ZAINSTALOWAC KLIME DO LADY??podobno mozna to gdzies dostac a jak nei to dorwac od argenty.Zadanie prawie niewykonalne ale mozna sprobowac.spotkaliscie sie z czyms takim?? [ wiadomość edytowana przez: kuba_gorzad dnia 2008-04-06 21:02:31 ]



Przeszperaj forum, tutaj prawie wszystko już było nawet o klimie.
  
 
Cześć
czy to ja miałę przyjemnosc z tobą powymieniac maile i pogadac na temat twoje tójki? i jej przeróbek?
widze,że chyba bardzi słusznie zrezygnowałelś z wkłądania 2,0 do łady. ale ta klima????do takiego auta???
pozdrówki
paweł
  
 
Witam!
tak, to ze mna miales "przyjemnosc" Lada idzie jutro do tapicera, ide z remontem w strone wygladu a nie udoskonalen technicznych jednak.
  
 
w ogole to przeszedlem droge przez meke z przednimi fotelami, byly masakrycznie rozruszane, zabki na uchwycie od skladania oparcia zostaly 3y wiec bylo kwestia czasu zanim sie zlozy razem ze mna. Rozprulem je wiec do golych stelazy, zawiozlem do fachowca i prosze!!z orginalnych foteli bez zaglowkow mam juz orginalne fotele z zaglowkami)) wszystko teraz dziala cacy, sa jak noweczki, teraz bedzie nowa gabka plus trawa(stara idzie do smietnika bo jest w kiepskiej kondycji po 30stu latach wachania bakow-a kto by nie byl). Jedyne czego sie boje to koloru, wybralem burgund (vel monco ciemna wisnie) z czarna alcantara.Boje sie, ze to polaczenie moze mi nie wyjsc ale cos...oba kolory mi sie podobaly wiec jakos to byc powinno.Teraz bym wybral czerwone wnetrze ale juz za pozno, neistety.Co do klimy, czyz nie precedensem by byla??:>
  
 
Witam
No Kuba, myślę że ten kolor tapicerki powinien się sprawdzić.., trzymam kciuki
Pokaż fotki jak będziesz miał gotowe
  
 
jutro robie zdjecia sprzed a pozniej beda po walce z igla, nicia i materialem.zeby jeszcze bylo smieszniej padl mi dzis kurna zamek lewych tylnycn drzwi :| nie wiem jak oni zrobia mi obicie tych drzwi
  
 
daj znać jak będziesz w kraku. chętnie zobacze tą trójkę bo wygląda naprawdę nieźle
Pozdrawiam
paweł
  
 
Czekajac na tapicerke obmyslam kolejny plan modyfikacji, na forum czytalem o usztywnianiu zawieszenia.Co proponujecie?wymiane sprezyn czy amortyzatorow (motyw Bilsteinow jest kuszacy ale ceny sa kosmiczne).Zalezy mi na tym, zeby sie pewniej prowadzila na lukach ale bez nadmiernego usztywniania (przede wszystkim ma wozic na wprost).Krotko mowiac chodzi o kompromis. Przetestowalem juz w swojej kiedys sprezyny od Lady kombi i przyznam, ze to byla tragedia...przy ostrzejszym ruszaniu tylne kola zaczynaly skakac a w zakretach smierc wydawala sie bardziej prawdopodobna niz gra w rosyjska ruletke (ale z jedna komora pusta).Da sie kupic te Bile taniej?? cena na przod to ponad 700zl a na tyl 600...widze, ze kazda kolejna modyfikacja kosztuje mnie drozej niz zakup calego auta
  
 
Cytat:
2008-04-08 21:04:33, kuba_gorzad pisze:
(motyw Bilsteinow jest kuszacy ale ceny sa kosmiczne



Skontaktu się z tym gościem: http://www.moto.allegro.pl/show_user.php?uid=1239352

Sprowadza bile prosto z niemiec. w kontakcie jest może mało sympatyczny, ale kupiłem u niego już komplet bilsteinów do mojej Renówki 19 tki, kiedyś wcześniej jeszcze tarcze zimmermanna i wszystko było w porządku.
Nie musisz od razu kupować B6. Ja w Renówce z przodu mam b2 (żeby mi się zupełnie buda/wysokojakościowa francuska deska rozdzielcza nie rozlazły ), z tyłu b4. Efekt jest bardzo, bardzo zadowalający. Auto kupiłem na amorkach sachsa, potem miałem zrobione coś a la Wierzbicki, dość twardo, bo inaczej 19 zachowuje się jak wanna. Bile są 10 razy lepsze od tego wszystkiego. Nawet mój mechanik, człowiek starszej daty, który metkami i tuningiem w ogóle się nie podnieca, stwierdził kiwając głową z uznaniem: no to teraz możesz po śpiących policjantach zapierdalać bez hamowania
W tym może jest trochę przesady, ale rozmawiałem kiedyś z jednym z pracowników zerkopolu (dystrybutor bila w PL), który w swojej vectrze A miał założone bile, które sam sobie zmontował (tu cytat: ,,bilsteiny są jak klocki lego" ) i on nawet przy mnie bez odejmowania przeleciał prze garb spowalniający mając na budziku tak około. 80 km/h

Tak dla porównania: wycena b6 sport do samary wg tego kolesia z allegro:
700zł/2szt przód
600zł/2szt tył

Generalnie cena jest jakby o 50% mniejsza w porównaniu z konkurencją (polską). I na fakturze tak właśnie jest napisane: widnieje 1 amorek przód, 1 tył.

Trochę upierdliwy jest proces reklamacyjny (24 mce gwarancji): trzeba facetowi odesłać amrotyzator, on go wiezie do niemiec. Tak że warto sobie (niezależnie od tego, gdzie się kupi amorek) zostawić przynajmniej po sztuce starych amorków. Kiedyś clio mojej narzeczonej stało przez 4 tygodnie na cegłach, bo panowie z DELPHI tyle czasu rozpatrywali reklamację, a potem była jeszcze walka o to, żeby wymienili nam oba amrotyzatory, a nie tylko prawy.

Zawsze możesz też oddać amorki do regeneracji/utwardzenia. jak tak mam teraz w samarze (560 zł za komplet przód tył z demontażem/montażem) i koleś się spisał. jest dokładnie tak jak miało być. taczka, ale taka, która pojedzie też po jakimś szutrowym odcinku i nie bedzie zachowywać się jak wielokrotnie przywoływana tu już piłeczka pingpongowa
  
 
znalazlem cos takiego jeszcze z komorki robione bo nie chce mi sie specjalnie czyhac przy niej z aparatem wiec jakosc jest cienka :|

[ wiadomość edytowana przez: kuba_gorzad dnia 2008-04-11 20:14:11 ]
  
 
gdyby tamto sie nie otworzylo to kliknijcie TUTAJ
  
 
oto czesciowy efekt pracy mistrzow z tapcaru, niestety kolor ciemnej wisni z probnika ostro minal sie z kolorem obicia. Mysle, ze NIE JEST SPOKO, nie jestem zadowolony no nic, poczekam az zloza wszystko do "kupy". Nie chca sie otwierac te obrazki, nie wiem czemu, mussze was odeslac do fotosika TUTAJ

[ wiadomość edytowana przez: kuba_gorzad dnia 2008-04-14 14:50:29 ]
  
 
Na szczescie w pore sie zorientowalem, ze orginalne siedzenia w ladzie nie sa tak ladne, jak moj nowiutki kubelkowy fotel RECARO po wyjeciu mozna siedzac strugac ziemniaki

[ wiadomość edytowana przez: kuba_gorzad dnia 2008-04-14 14:56:02 ]
  
 



Tapicerka



Fotello




Po kliknięciu na obrazek otworzy się duże zdjęcie.

PS:
Jeżeli chcesz wstawić obrazki to podawaj linki do obrazków(z rozszerzeniem np. jpg), a nie stron( rozszerzenie *.html).
  
 
Cytat:
2008-04-14 14:49:22, kuba_gorzad pisze:
oto czesciowy efekt pracy mistrzow z tapcaru, niestety kolor ciemnej wisni z probnika ostro minal sie z kolorem obicia. Mysle, ze NIE JEST SPOKO, nie jestem zadowolony no nic, poczekam az zloza wszystko do "kupy". Nie chca sie otwierac te obrazki, nie wiem czemu, mussze was odeslac do fotosika TUTAJ [ wiadomość edytowana przez: kuba_gorzad dnia 2008-04-14 14:50:29 ]


ta wiśnia nie wygląda tak żle tylko czy będzie pasowała do brązowej wykładziny??no chyba że wykładzinę też zmieniasz to wtedy daj znać
  
 
Witam
Ładna ta tapicerka
Ale "recaro" też jest boski, i to wykończenie w drewnie, malyna
  
 
z tego calego ambarasu wyszlo cos takiego, uspokoilem sie bo wygladaja te kolory na duzo spokojniejsze niz poza autem.Kamien spadl mi z serca:




[ wiadomość edytowana przez: kuba_gorzad dnia 2008-04-15 20:30:45 ]