Wymieniłem springi i pojawił się stukot :(

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jak już wiecie wymieniłem u siebie sprężynki na Weitec'a Wszystko ładnie pięknie ale powoli zaczynałem słyszeć stukot. Dzisiaj to już tak dobrze, więc postanowiłem założyć ten wątek w celu usunięcia ww. usterki. A więc:
Stukot dobiega z lewego koła (tak mi się wydaje). W tym miejscu chciałby zaznaczyć że wyciągałem klocki z tej strony i wsadziłem je spowrotem. Dźwięk nie wydobowy się non stop, tylko od czasu do czasu "trzaśnie" jak diabli. Nie jest systematyczny, nie nie zmienia się wraz ze zmianą prędkości. Nie wyczuwam nic na kierownicy, wszystkie śruby podokręcałem, koła także - wszystko trzyma.
Co to może być ? Przed wymianą nie miałem tego problemu, wszystko chodziło cicho i chciałbym żeby teraz też tak było

[ wiadomość edytowana przez: czyczu dnia 2008-03-30 23:39:30 ]
  
 
a wymieniales tez amory czy same sprezyny????????????????????
  
 
Wymieniłem same sprężyny, pisze jak byk
  
 
nie goraczkuj sie tak jeszcze troche musisz pojezdzic najlepiej po dziurach niech sie to wszystko ulozy a jak nie to zobacz czy nie spadla lub poluzowala sie sprezyna na czopie gornym.
  
 
Cytat:
2008-03-30 23:49:45, saper8 pisze:
zobacz czy nie spadla lub poluzowala sie sprezyna na czopie gornym.


Chodzi Ci o tą "blaszaną miskę" co się zakłada od góry na sprężynę ? Jeśli tak to sprawdzałem, zwój siedzi na swoim miejscu. A goroąkuję się bo w czwartek chcę jechać do Krakowa (600km w obie strony) i wolałbym być pewny że nic mi się nie stanie. Usterkę muszę usunąć jutro (koniecznie) bo we wtorek i środę jestem w pracy, a w czwartek jadę o 6 rano do KRK więc nie będzie czasu na szukanie przyczyny
  
 
ja jestem w niemczech i tez jade i mam problem ale co bedzie to bedzie.zobacz jeszcze czy sroby sie nie poluzowaly (te w bagazniku i te przy piascie)i czy nie peka ci blacha na tych srobach to dosyc czesto sie zdaza przy montazu nowych sprezyn
  
 
Śruby dokręcone i trzymają. Kielichy nie uszkodzone, nie popękane - sprawne
  
 
Twarde sprezyny, niski profil szerokich kapci i stukani ebedzie zawsze.
  
 
Cytat:
2008-03-31 00:36:44, CKsrv pisze:
Twarde sprezyny, niski profil szerokich kapci i stukani ebedzie zawsze.


Springi są dość miekkie, opony zimowe "balony" jakich mało
  
 
Cytat:
2008-03-30 23:28:30, czyczu pisze:
Jak już wiecie wymieniłem u siebie sprężynki na Weitec'a Wszystko ładnie pięknie ale powoli zaczynałem słyszeć stukot. Dzisiaj to już tak dobrze, więc postanowiłem założyć ten wątek w celu usunięcia ww. usterki. A więc: Stukot dobiega z lewego koła (tak mi się wydaje). W tym miejscu chciałby zaznaczyć że wyciągałem klocki z tej strony i wsadziłem je spowrotem. Dźwięk nie wydobowy się non stop, tylko od czasu do czasu "trzaśnie" jak diabli. Nie jest systematyczny, nie nie zmienia się wraz ze zmianą prędkości. Nie wyczuwam nic na kierownicy, wszystkie śruby podokręcałem, koła także - wszystko trzyma. Co to może być ? Przed wymianą nie miałem tego problemu, wszystko chodziło cicho i chciałbym żeby teraz też tak było [ wiadomość edytowana przez: czyczu dnia 2008-03-30 23:39:30 ]


Wg mnie stuka Ci amortyzator!
Zmieniłeś sprężyny - inaczej jest ustawiony amortyzator.
  
 
a wlozyles sprezyny idealnie??
u gory i na dole jest takie wglebienie i konce zwojow maja wchodzic tam idealnie
  
 
Właśnie wracam ze stacji diagnostycznej
Na szarpakach nic mi nie wyszło, tzn. mówił że łącznik stabilizatora do wymiany - ale to nie stuka aż tak bardzo. Dodatkowo robił mi jakiś test wibracyjny - wszystko OK - amorki mają po 75% sprawności. Sam przyznał że nie wie co to się tłucze, dźwięk jest taki jakby coś było poluzowane, taki głuchy metaliczny stukot. Macie jeszcze jakieś sugestie ? Za co mam się zabrać ?

Edit:
Zwoje siędzą na swoich miejscach, właśnie w tych wgłębieniach.

[ wiadomość edytowana przez: czyczu dnia 2008-03-31 12:47:46 ]
  
 
a te weiteci masz nowe czy uzywki, moze jakas wada
  
 
Cytat:
2008-03-31 12:49:48, radekbox pisze:
a te weiteci masz nowe czy uzywki, moze jakas wada


Używka Ale w dobrym stanie - fotki w dziale Tuning w moim wątku
  
 
chyba zeby Ci sie chccialo zamienic sprezyne z jednej na druga strone to wtedy bys byl pewien

ja jeszcze sprawdzilbym lozysko poduszki
  
 
Cytat:
2008-03-31 13:15:51, radekbox pisze:
ja jeszcze sprawdzilbym lozysko poduszki


A jak to sprawdzić ?
  
 
głuchy tępy dźwięk to może docisk ja tak miałem i po wjechaniu w dziurę rzegotał docisk ?? ale to tylko moja teoria wiec raczej będzie mało trafna
  
 
Wy tu myślcie a ja jade do znajomego mechanika - może do tego dojdziemy...oby mnie to dużo nie kosztowało

Edit:
Wróciłem i mówił że to kolumna kierownicza :/ Ale jaskoś w to watpie. Kazał zienić springi na serie, więc zaraz się za to zabieram - jestem ciekaw efektów :/

[ wiadomość edytowana przez: czyczu dnia 2008-03-31 14:33:33 ]
  
 
miałem to samo po wymianie springów, zachodziłem w głowę ze dwa miesiące co to może być, trzepałem i pokazywałem i znalazła się przyczyna. pozostawiony śrubokręt...
  
 
No ja śrubokręta nie zostawiłem Ale do rzeczy:
Wymieniłem na serię (przy okazji drugi łącznik stabilizatora), przejechałem się kawałek i .... cisza Szlak wie co powodowało ten stukot, grunt że już jest cicho