Problem z obrotomierzem

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
mam taki problem w mk7 1.6 16v

polega on na tym że mi obrotomierz szaleje, działa a nagle wskazówka opada a po chwili wraca do normy i tak w kółko


[ wiadomość edytowana przez: L_BUBU dnia 2008-04-01 23:07:48 ]
  
 
ja tak kiedyś mialem,okazało się,że z tyłu na obrotku była przerwana ścieżka drukowana i raz łączyło,raz nie,możliwe że u ciebie jest to samo
  
 
NIE PISZEMY Z CAPSLOCKIEM.

Ani postów ani tytułów.

Chyba że chciałeś pokrzyczeć.

Proszę o poprawę.

Ponadto polecam Firefox'a, ma wbudowany słownik. Ciężko Cię odczytać ze zrozumieniem....
  
 
up
  
 
U mnie taz tak bylo i okazalo sie, ze licznik gubil mase. Sprawdz dokladnie styki moze troszke przysniedzialy...
  
 
Cytat:
2008-04-01 16:48:44, L_BUBU pisze:
mam taki problem w mk7 1.6 16v polega on na tym że mi obrotomierz szaleje, działa a nagle wskazówka opada a po chwili wraca do normy i tak w kółko [ wiadomość edytowana przez: L_BUBU dnia 2008-04-01 23:07:48 ]


Obrotek dostaje sygnał z alternatora i u mnie było tak, że kabelek nie stykał przy alternatorze i szalał. Wystarczy odkrecic wyczyścić styk ewentualnie zarobić kabelek na nowo.
  
 
Cytat:
2008-04-02 22:07:32, szmichal pisze:
Obrotek dostaje sygnał z alternatora i u mnie było tak, że kabelek nie stykał przy alternatorze i szalał. Wystarczy odkrecic wyczyścić styk ewentualnie zarobić kabelek na nowo.



W dieslu na pewno, w benzynce dostaje albo od EDIS, albo od kompa. Szczerze mowiac, ja juz walczylem z jednym obrotkiem i sie poddalem, glownie dlatego, ze nie mialem pod reka generatora sygnalu prostokatnego :/
  
 
Cytat:
2008-04-02 17:18:40, tevenet pisze:
U mnie taz tak bylo i okazalo sie, ze licznik gubil mase. Sprawdz dokladnie styki moze troszke przysniedzialy...


A gdzie jest masa licznika ??
  
 
Cytat:
2008-04-03 11:22:15, mativ8 pisze:
A gdzie jest masa licznika ??


W wiazce, ktora idzie do licznika. U mnie oprocz obrotomierza gasly wszystkie lampki a po chwili sie same zapalaly. Po dokladnym wyczyszczeniu styków problem zniknął.
  
 
Okej rozumiem ale że tak zapytam skąd sie bierze ta masa, dokładnie z którego miejsca
  
 
Cytat:
2008-04-04 00:28:07, mativ8 pisze:
Okej rozumiem ale że tak zapytam skąd sie bierze ta masa, dokładnie z którego miejsca


Tak dokladnie to nie jestem w stanie Ci napisac. W mk4 masa licznika jest przykręcona przy górnej śrubie mocowania drzwi kierowcy albo na samym srodku pod deską (tam gdzie nawiewy). Nie wiem, która dokładnie idzie na licznik ale mozna zawsze sprawdzic obydwie