Prośba o rozkodowanie numeru VIN w Carinie E

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich klubowiczów. Jestem tu nowy. Jeżeli to nieodpowiednie miejsce na ten temat proszę moderatora o przeniesienie. Proszę aby ktoś rozkodował mi numer Vin SB153ABK00E098274.
  
 
TOYOTA

VIN: SB153ABK00E098274


KRAJ POCHODZENIA ANGLIA
PRODUCENT TOYOTA ENGLAND
TYP NADWOZIA 4DR LIMUZINE
SILNIK 4A-F / 4A-FE / 4A-GE / 7A-FE
TYP NADWOZIA CARINA (MADE IN EUROPE)
MODEL CARINA E AT190 / CT190
NUMER SERYJNY KOLEJNY NUMER PRODUKCYJNY
  
 
to się przy okazji zapytam
jak mi wyszło takie coś:

KRAJ POCHODZENIA ANGLIA
PRODUCENT TOYOTA ENGLAND
TYP NADWOZIA 5DR LIFTBACK (SUPRA - SPORT ROOF)
SILNIK 4A-F / 4A-FE / 4A-GE / 7A-FE
TYP NADWOZIA CARINA (MADE IN EUROPE)
MODEL CARINA E ST191 (ENGINE 3S-FE)
NUMER SERYJNY KOLEJNY NUMER PRODUKCYJNY



to znaczy, że bez problemów mogę wsadzić silnik 3S-FE i skrzynię do tego ?
  
 
To znaczy, że Twój dekoder VIN'ów jest trochę nie teges
Pozdro.
  
 
a nie rozwinąłbyś tematu ?

używałem tego
  
 
Cytat:
2008-04-06 17:51:13, Talus pisze:
TOYOTA VIN: SB153ABK00E098274 KRAJ POCHODZENIA ANGLIA PRODUCENT TOYOTA ENGLAND TYP NADWOZIA 4DR LIMUZINE SILNIK 4A-F / 4A-FE / 4A-GE / 7A-FE TYP NADWOZIA CARINA (MADE IN EUROPE) MODEL CARINA E AT190 / CT190 NUMER SERYJNY KOLEJNY NUMER PRODUKCYJNY




Dzięki wielkie
  
 
Cytat:
2008-04-07 08:50:28, Talus pisze:
a nie rozwinąłbyś tematu ?
[...]



Ale co tu rozwijać temat ? Coś musi być nie halo z tym dekoderem skoro rozpoznaje model ST191 z silnikiem 4A/7A
Z toyotowych VIN'ów można prawie wszystko wyczytać gołym okiem.

A ten VIN, który matiasek007 podał to jest:
Carina E, sedan, Made in UK, LHD, skrzynia manualna, silnik 4A-FE, wersja GLi, data produkcji 12.1994 i ma bardzo ładny kolor - błękit metalik (taki jak mój ).
Ja używam EPC
Ostatnio odpaliłem sobie też Toyota Microcat cośtam, a ta gadzina podaje datę urodzenia co do dnia
Pozdro.
  
 
wow

jeśli nie jest wielki problem to podeślij mi całe info dotyczące SB164ABK10E011112
Toyota Microcat Live '07 sobie daruje.... 6,2 GB
  
 
Ano właśnie, coś mi tu nie pasuje z tym Microcatem. Niby obraz wielki, ale grzebnąłem teraz w kompie i w zasadzie wszystkie katalogi jakie się pojawiły po instalacji tego wynalazku zajmują raptem niecałe 450MB :-O
Chyba że przeoczyłem coś i bazę mi posadził gdzie indziej... ?

Już melduję:
Carina E, liftback, Made in UK, LHD, manualna skrzynia, silnik 7A-FE, wersja GLi, data urodzin: 26.09.1995, lakier 3L3 - Ruby Pearl, tapicerka FM11 - Gray Cloth.
Możesz sprawdzić dwie ostatnie pozycje na tabliczce znamionowej ? Tym razem wziąłem dane z Microcata.

Hehe... znalazłem... W sumie po zainstalowaniu zajmuje jakieś drobne, skromne 11,5GB
Nic w przyrodzie nie ginie
A co mi tam... EPC wystarczyło jedyne 9,5GB
Pozdro.

Ps. Matiaskowa obchodzi urodziny 23.12
  
 
dzięki
  
 
czy ten microcat
to takie coś jak VAG do VW czy Clip do renówek
czy co innego??
  
 
Nie wiem co to VAG ani Clip
  
 
podłączasz się pod kompa w aucie i diagnozujesz furke
  
 
Aha, nie to raczej takie EPC w trochę innej postaci
Do swojej to się podłączam ze spinaczem biurowym i wszystko pięknie wyśpiewa
Pozdro.
  
 
Cytat:
2008-04-09 17:44:58, Perzan pisze:
Aha, nie to raczej takie EPC w trochę innej postaci Do swojej to się podłączam ze spinaczem biurowym i wszystko pięknie wyśpiewa Pozdro.



Nie wiem jak u was ale u mnie to podlaczam TE1 i E1 i po japonsku cos mi mowi w okolicy tablicy rozdzielczej.....
  
 
Cytat:
2008-04-10 12:38:19, Cromm pisze:
Nie wiem jak u was ale u mnie to podlaczam TE1 i E1 i po japonsku cos mi mowi w okolicy tablicy rozdzielczej.....



Bo masz OBD1
  
 
Witam, zastanawiam sie nad kupnem samochodu Toyota o numerze VIN JT152EP9100229945. Sprawdzałam w nikeórych dekoderach i wyszło że nie ma podanego roku produkcji, modelu samochodu, a poza tym numer kontrolny jest nieważny. Czy ktoś mógby pomóc mi w zdekodowaniu teog samochodu? Byłabym bardzo wdzięczna.
  
 
dla mnie wg mojego programu to starlet z kwietnia 97 roku, z silnikiem 1.3 e-fe. a koloru nie znam. aha i kraj pochodzenia oczywiście japonia.
  
 
a kto mi powie czym ja jeżdżę

VIN:
JT1EOCE8000O32173


jak sam sprawdzałem to kosmiczne rzeczy powychodziły
  
 
Rolka sedan, lata produkcji 05.83-04.87, Twoja 04.86, silnik 1CL

EDIT:
wersja na Europę



[ wiadomość edytowana przez: MisiekII dnia 2008-08-10 20:09:33 ]