Cb przenośne

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, po pierwsze chciałbym sie przedstawić.
Jestem Patryk, pewnie będę tu jednym z najmłodszych bo mam dopiero 17 lat. Piszę z Kielc, a przygodę z Cb znam tyle co z jazdy z tatą. Moją pasją jest motoryzacja, z tym, że chyba bardziej ta dwukołowa Dlatego wymyśliłem sobie, że fajnie byłoby mieć radyjko przy sobie... podczas jazdy na moto. jedyne co wpadło mi do głowy to cb przenośne ze standardową antenką i słuchawka do ucha. jednak czy taka mikroskopijna antena pozwala na jakiś sensowny odbiór? Ktoś miał do czynienia?
Liczę, że mimo iż jestem nowym użytkownikiem forum to mój wątek od razu nie poleci na sam dół i znajdzie się w nim kilka sensownych odpowiedzi
pozdrawiam serdecznie
  
 
widziałem kilka razy na trasie motory z antena CB mocowana na bagazniku. sa mikrofonogłosniki dla motocyklistów i radia które z nimi wspólpracują ale to nie moze byc najtanszy sprzet bo musi mieć odpowiednie wyjscie. Samo podłaczenie anteny to nie problem bo przejsciówka to koszt ok. 10zł.
  
 
Witam
Mam parę kolegów motocyklistów którzy stosują alana 42 tylko że używają przejściówki do zwykłej anteny CB bo z oryginalnej antenki zasięg jest kiepski. do tego radia jest wiele zestawów słuchawkowych typowo na motocykl np. http://www.jalradio.eu/834,ohs-500-zestaw-sluchawkowy-dla-motocyklistow.html