[MKVII] Wymiana filtra paliwa - jak często

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

Jak często wymienia się filtr paliwa w MKVII 1.6 16V? Mechanicy to by mi najchętniej wszystkie filtry zmieniali przy każdej wizycie. Zmieniałem mniej więcej raz w roku, ale obecnie przejrzałem książkę serwisową do rodzinnego Fiata CC700 i tam wymiana filtra paliwa wypada co 40 tys. km, przy czym tamtejszy filtr to jest jakaś popierdułka w porównaniu do filtra w Escorcie. Jak często powinno się wymieniać ten filtr w Fordzie?
  
 
Jak lejesz dobre paliwo to raz na rok wystarczy, a jak nie to co pół roku by pasowało. Koszt znikomy ;]

Ciekawostka:

U szwagra w Esie po około 8 miesiącach filtr paliwa dosłownie zgnił Dlaczego ? Tego nie wiem sam do dziś
  
 
Ja w escorcie 3 lata nie ruszałem,ale na LPG jeździłem.W mondku mam filtr pewnie poniemcowy ale nie czuje ciśnienia,żeby go na gwałt wymieniać,chociaż wezmę się za to,bo wyjeżdżam bak prawie do zera i może tam być niezły syf.

Kwestia jest jak to realnie wpływa na działanie auta i czy przy zużytym filtrze będą leciały jakieś syfy na wtryski?
  
 
Ja w Essie wymieniłem, ale od tak po prostu. Bmw mam prawie 2 lata i go nie ruszałem. Powinno się chyba co 50.000 lub 60.000km.
  
 
Cytat:
2011-09-08 18:19:22, deathrider_85 pisze:
Powinno się chyba co 50.000 lub 60.000km.


O! Właśnie o tego typu odpowiedź mi chodziło, tylko bez "chyba" A konkretnie jak to producent przewidział w planie przeglądów?
  
 
Cytat:
2011-09-08 17:36:18, czyczu pisze:
Jak lejesz dobre paliwo to raz na rok wystarczy, a jak nie to co pół roku by pasowało. Koszt znikomy ;] Ciekawostka: U szwagra w Esie po około 8 miesiącach filtr paliwa dosłownie zgnił Dlaczego ? Tego nie wiem sam do dziś


Skąd ten wniosek? Jak leję paliwo "niedobre" to jest w nim szufla piachu, czy jak? W Cinquecento filtr jest 4 razy mniejszy niż w Escorcie i po roku papierek w środku jest co najwyżej trochę ciemniejszy (obudowa jest z przezroczystego plastiku) - nie widać żadnych poważnych syfów. Jeszcze raz przypomnę, że producent przewidział wymianę co 40 tys. km.
A jak się szwagier zorientował, że filtr zgnił? Co jakiś czas tnie filtr i zagląda? W Essim jest przecież metalowa pucha.